06/12/2023
Питання «Хто я?» це також про всім нам відому приказку:
«Посієш думку - пожнеш вчинок;
посієш вчинок - пожнеш звичку;
посієш звичку - пожнеш характер;
посієш характер - пожнеш долю (життя)»
Наші думки і наше відношення надзвичайно важливі.
Відношення – це підхід або реакція людини, її розумова позиція, яка виникла в результаті думання. Ми багато чуємо про позитивне розумове відношення. Але воно також може бути негативним. Коли ми зустрічаємося з людьми, ми можемо судити про стан їхнього розуму згідно їхнього відношення.
Правильне відношення, або позитивний підхід, ми можемо виробити в собі тоді, коли в нас буде правильне мислення.
Позитивне відношення - це результат нашої дисципліни. Для того, щоб створити позитивний настрій, потрібна сміливість і наполегливість.
Ми повинні взяти на себе відповідальність за свій розум, і тому ми маємо давати йому здорову поживу, практично перетворивши його в те, ким ми хочемо стати.
Мислення, яке веде нас до позитивного відношення, допомагає нам бачити життя по-іншому. Ми отримуємо можливість бачити дальше, ніж наші теперішні ситуації.
Часом процес навчання важливіший, ніж результат. Якщо ми зрозуміємо, що наш досвід є цінним, наше відношення до людей і обставин зміниться. Воно стане кращим, незважаючи на те, що часом не все буде виходити так, як ми цього очікували.
Позитивне відношення дасть нам велике майбутнє. Негативне відношення буде тримати нас у теперішньому з дуже малим прогресом. Як позитивне, так і негативне відношення, в якійсь мірі, приносять стрес. Негативно налаштовані люди хвилюються і переживають, а позитивно налаштовані – щосили прагнуть чогось досягти.
В позитивного відношення є ряд переваг:
1. З позитивним відношенням страх зменшується тому, що, вирішуючи будь-яку проблему, ми досягаємо мети.
2. Зрілість і успіх приходять тоді, коли ми перестаємо жаліти себе, перемагаємо егоїстичність і інше негативне мислення.
3. Ви можете змінити свою долю, коли почнете регулярно оцінювати себе і будувати правильне відношення.
4. Буде рости надія в колі вашого впливу: на ваших друзів, сім’ю і на вашу роботу.
ЯК СФОРМУВАТИ В СОБІ ПОЗИТИВНЕ ВІДНОШЕННЯ:
1. Навчіться управляти своїм розумом. Він подібний до м’язів, які можна тренувати і розвивати. За вашим бажанням його можна навчити позитивно думати.
2. Налаштуйте свій розум на думки про щастя, успіх і взагалі на щось добре. Розум не може бути позитивним без напрямку. Він обов'язково зосередиться на чомусь одному, і якщо йому не вказати напрямку, він піде шляхом найменшого опору. Завжди кажіть собі: «Так, я можу це зробити», «Я можу» і «Я буду», щоб дати своєму розуму позитивний напрямок і ціль.
3. Навчіться розрізняти негативні речі. Будуйте своє життя із наполегливістю, перемагаючи усі перешкоди. Ось декілька прикладів негативного відношення до речей: песимізм, недостаток мотивації, байдужість.
4. Дивіться за межі теперішнього часу. Попередній досвід допомагає нам оцінити себе, але це не найкращий спосіб змінити своє майбутнє. У кожній ситуації зосередьтесь на майбутньому, яке буде краще скеровувати вас до вашої цілі. Це приносить надію, а надія стимулює і мотивує нас до дій, дає енергію для вирішення проблем. Коли у нас виникають думки про щось погане, нам потрібно зосередитись на цілі і нагороді, яка чекає на нас, коли ми дійдемо до кінця. Якщо ви не будете тримати свій погляд на майбутньому, ви почнете звинувачувати себе за минулі помилки.
5. Майте чітке бачення вашої цілі на все ваше життя. Для того, щоб бути успішними, нам потрібна ціль. Таким чином, ви краще спрямуєте своє життя і ваша поведінка стане кращою.
Пам’ятайте: думки стають вчинками, вчинки стають звичками, звички формують характер, характер визначає долю (життя).
(Згідно з матеріалами globalpriority.org)