Stránka na prodej

  • Home
  • Stránka na prodej

Stránka na prodej Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Stránka na prodej, Tour guide, .

Na břehu řeky Vltavy na pražské Malé Straně stojí galerie moderního umění s díly ze soukromé sbírky Medy Mládkové.Muzeum...
18/02/2023

Na břehu řeky Vltavy na pražské Malé Straně stojí galerie moderního umění s díly ze soukromé sbírky Medy Mládkové.

Muzeum Kampa bylo otevřeno v roce 2003 a sídlí v nádherných historických budovách Sovovových mlýnů, zmiňovaných už ve 14. století. Muzeum má ve sbírkách především díla dvou ikon dějin umění 20. století - Františka Kupky a Otto Gutfreunda - a Sbírku středoevropského moderního umění.

Kromě toho se na Kampě pořádá řada dalších dočasných výstav a připraveny jsou i programy pro veřejnost: kromě komentovaných prohlídek jsou k dispozici besedy s autory nebo přednášky, pro děti jsou pak připraveny animační programy a workshopy nebo pravidelné sobotní dílny pro celé rodiny.

V Praze na Malé Straně sídlí v Mostecké ulici muzeum, které návštěvníky seznámí s těmi nejznámějšími a nejzajímavějšími ...
17/02/2023

V Praze na Malé Straně sídlí v Mostecké ulici muzeum, které návštěvníky seznámí s těmi nejznámějšími a nejzajímavějšími strašidly a pověstmi staré Prahy.

Muzeum je rozděleno do dvou částí. V přízemí si zájemci mohou přečíst v obří knize pověstí nespočet dávných příběhů, k vidění jsou tady ale také interaktivní exponáty, kouzelné originální ilustrace, předměty náležející jednotlivým strašidlům i postavy strašidel vystupující ze zdí.

Pak už se návštěvníci přesunou do podzemní uličky duchů, která je vybudována na úrovni dřívějších středověkých ulic a skrývá 25 nejslavnějších pražských strašidla. Jsou mezi nimi Golem, Faust, malostranský rarach, kostlivec nebo čert z Vyšehradu. Strašidla se mnohdy skrývají, a proto je nedílnou součástí vstupenky i návodná mapka.

Muzeum pořádá také vycházku "Se strašidlem za strašidly" do pražských ulic.

V Praze na Hradčanech se na Loretánském náměstí nachází soubor cenných barokních staveb, které je možné prohlédnout si j...
15/02/2023

V Praze na Hradčanech se na Loretánském náměstí nachází soubor cenných barokních staveb, které je možné prohlédnout si jako muzeum.

Centrem Lorety jsou loretánská kaple Panny Marie a kostel Narození Páně, v klenotnici je k vidění expozice z dějin řádu kapucínů.

Prohlídky objektů jsou individuální a je k nim možné zapůjčit audioprůvodce v několika jazycích, který návštěvníky provede celým areálem.

Při prohlídce se zájemci dozví spoustu informací o historii místa a významných dílech shromážděných v loretánských sbírkách a seznámí se také s příběhy některých známých pražských legend, které se k Loretě váží.

Na hranici pražských čtvrtí Prosek a Libeň severovýchodně od centra hlavního města se rozkládá přírodní památka Prosecké...
14/02/2023

Na hranici pražských čtvrtí Prosek a Libeň severovýchodně od centra hlavního města se rozkládá přírodní památka Prosecké skály. Skály tady nebyly vytvořeny přirozeně: vznikly těžbou pískovce, jež tady po sobě zanechala strmé stěny lomů i rozsáhlý systém podzemních chodeb. Tím největším je asi 700metrů dlouhý systém Hamplovy (Klikovy) pískovny, známý jako Močálka.

V Proseckých skalách našla svůj domov celá řada teplomilných rostlin i živočichů, mezi nimi hmyz nebo hned několik ohrožených druhů netopýrů - netopýr ušatý, vrápenec malý, netopýr velký nebo netopýr brvitý -, kteří místní podzemí vyzužívají k přezimování.

Skalami vede naučná stezka Vysočany – Prosek – Střížkov. Dlouhá je bezmála 9 kilometrů a je na ní celkem 21 zastavení s informačními tabulemi, které seznamují s historií původně zemědělských osad, jež jsou dnes částmi Prahy. Na trase jsou hned dvě hezké vyhlídky - Emmy Destinové a Prosecké skály -, z nichž se otevírají nádherné pohledy na panorama hlavního města.

Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky byl vystavěn v letech 1929-1938 k poctě účastníků boje za vznik ...
12/02/2023

Národní památník na Vítkově se známou sochou Jana Žižky byl vystavěn v letech 1929-1938 k poctě účastníků boje za vznik Československé republiky. Po roce 1948 byl zneužit k propagaci režimu (mj. Gottwaldovo mauzoleum a posléze pohřebiště významných osobností bývalého režimu, pamětní síň Rudé armády).

Památník je nyní muzeem moderních českých a československých dějin s multimediální expozicí. V expozici uvidíte například poslední dopisy Milady Horákové a Heliodora Píky z vězení, osobní předměty spjaté s Janem Palachem, šachové figurky z chleba vězněného Milana Šimečky či psací stroj Pavla Tigrida. V podzemí najdete také expozici na téma Laboratoř moci.

Už více než 20 let je dominantou Prahy Žižkovská věž, nejvyšší stavba a nejvyšší vyhlídková plošina v České republice.Te...
11/02/2023

Už více než 20 let je dominantou Prahy Žižkovská věž, nejvyšší stavba a nejvyšší vyhlídková plošina v České republice.

Telekomunikační věž je vysoká 216 metrů a z její vyhlídkové plošiny ve výšce 93 metrů, kam návštěvníky vyváží hned dva výtahy, jsou nádherné 360stupňové výhledy do širokého okolí, za příznivých podmínek až do vzdálenosti 100 kilometrů.

Věž hostí restauraci, kavárnu, bar a luxusní apartmá, můžete se tady tedy nejen občerstvit, ale také ubytovat.

Nedílnou součástí vnější konstrukce věže jsou dnes již také takzvaná Miminka, obrovské sochy umělce Davida Černého, které sem původně byly umístěny jen dočasně.

Pod Žižkovskou věží najdete Tower Park Praha, který potěší příznivce aktivního trávení volného času: ti si tady mohou zahrát minigolf, petanque a v zimě si zabruslit.

K rozhledně je možné dojet autem nebo městskou hromadnou dopravou.

V Praze na Novém Městě sídlí naše nejvýznamnější muzejní instituce, Národní muzeum. Novorenesanční budova Národního muze...
09/02/2023

V Praze na Novém Městě sídlí naše nejvýznamnější muzejní instituce, Národní muzeum. Novorenesanční budova Národního muzea, vystavěná v roce 1891, tvoří dominantu celého Václavského náměstí a je jednou z nejvýznamnějších pražských budov.

Národní muzeum bylo založeno na počátku 19. století a je zaměřeno na více vědních a sbírkových oborů od přírodovědných přes historické až po umělecké.

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražsk...
07/02/2023

Katedrála sv. Víta v Praze představuje absolutní vrchol gotické architektury v ČR. Je největším a nejvýznamnějším pražským chrámem. Kromě bohoslužeb se zde odehrávaly i korunovace českých králů a královen. Je místem uložení ostatků svatých zemských patronů, panovníků, šlechticů a arcibiskupů.

Stavba byla zahájena ve 14. století, ale k celkové dostavbě došlo až po pěti stech letech. Katedrála byla slavnostně dokončena roku 1929 k tehdy předpokládanému tisíciletému výročí úmrtí svatého Václava, zakladatele kostela. Součástí katedrály je celá řada významných uměleckých památek z různých staletí.

Návštěvníci mohou využít bezplatnou nebo placenou prohlídku katedrály.

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat...
05/02/2023

V samém centru Prahy se vysoko nad řekou Vltavou na vrchu Opyš k nebi vypíná Pražský hrad, dřívější sídlo českých knížat a králů, dnešní sídlo prezidenta republiky a jeden z největších hradních komplexů světa.

Už v 9. století stávalo na místě dnešního Pražského hradu hradiště, přestavěné ve 12. století na kamenný hrad. V 16. století bylo přistavěno renesanční Ludvíkovo křídlo a založena Královská zahrada, jedna z prvních renesančních zahrad na sever od Alp. V 18. století prošel hrad přestavbou ve stylu barokního klasicismu a v tom 20. se stal prezidenstkou rezidencí.

Dnes si na hradě mohou návštěvníci prohlédnout celou řadu architektonických stylů. Kromě Starého královského paláce s výstavou "Příběh Pražského hradu" a katedrály svatého Víta, z jejíž věže jsou nádherné výhledy do okolí, je tady čekají také stálé expozice: v bývalých stájích Nového královského paláce je to Obrazárna Pražského hradu, v kapli svatého Kříže potom Svatovítský poklad.

Za návštěvu stojí i bazilika svatého Jiří a nikdo by si neměl nechat ujít procházku překrásnými zahradami.

Už na konci 19. století byla na pražském vrchu Petřín otevřena rozhledna, která se svým designem inspirovala u pařížské ...
04/02/2023

Už na konci 19. století byla na pražském vrchu Petřín otevřena rozhledna, která se svým designem inspirovala u pařížské Eiffelovy věže.

Petřínská rozhledna je vysoká skoro 64 metrů a jejím středem vede výtah. Kdo si chce protáhnout nohy, může nahoru vystoupat po celkem 299 schodech. Kochat se nádhernými výhledy na Prahu a za příznivého počasí dokonce celé Čechy je možné hned ze dvou plošin.

Komu se nechce šlapat na vrchol Petřín, může se sem svézt lanovkou. Děti i dospělí si užijí spoustu legrace v zrcadlovém bludišti, a kdo se chce něco dozvědět o Járovi Cimrmanovi, známém českém géniovi, měl by navštívit výstavu v přízemí rozhledny.

V areálu bývalého kláštera se v městské části Praha-Karlov nachází Muzeum Policie České republiky.Na návštěvníky muzea č...
02/02/2023

V areálu bývalého kláštera se v městské části Praha-Karlov nachází Muzeum Policie České republiky.

Na návštěvníky muzea čeká expozice, která je seznámí s historií četnictva a policie na českém území v letech 1850–1938, za a po druhé světové válce. Nechybí části zaměřené na kriminalistiku, ochranu hranic nebo protidrogovou problematiku. K vidění jsou stejnokroje, výzbroj a výstroj, ale také na osm set fotografií.

Ve venkovní části expozice si zájemci mohou prohlédnout velkou techniku, mezi ní například vrtulník Mi-2.

V průběhu roku pořádá muzeum celou řadu dalších dočasných výstav.

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfo...
31/01/2023

V barokním Kaunickém paláci na pražském Starém městě našlo svůj domov jediné muzeum na světě věnované životu a dílu Alfonse Muchy.

Ve stálé expozici se návštěvníci mohou těšit na díla známého secesního umělce, rozdělená do několika částí: Dekorativní panó, Pařížské plakáty, Documents Décoratifs, České plakáty, Olejomalby, Kresby a pastely, Fotografie a osobní memorabilia umělce. K vidění je zde na 100 děl - olejomalby, kresby, pastely, sochy, fotografie i osobní předměty autora -, mezi nimi také exponáty, pocházející ze soukromé sbírky Muchovy rodiny, které se veřejnosti představují vůbec poprvé.

Pro zájemce o další detaily ze života umělce je připraven zájímavý dokumentární film.

Součástí muzea je obchod, kde je možné zakoupit si upomínkové předměty na motivy Muchových děl.

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový pu...
30/01/2023

V centru Prahy na Starém Městě sídlí muzeum, věnované jedné z význačných etap vývoje naší země, kterou rámují únorový puč v roce 1948 a listopad 1989, takzvaná Sametová revoluce.

Muzeum komunismu se na specifickou éru dívá z mnoha různých pohledů, jakými jsou například každodenní život, politika, historie, sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda, Lidové milice, armáda, policie, cenzura nebo soudní a jiné donucovací instituce.

Kromě poutavých informačních panelů se návštěvníci mohou těšit na krátká videa, plakáty, ale také originální instalace jako třeba ukázky dobové dílny úderníka, školní třídu, dětský pokoj či místnost, kde se odehrávaly výslechy. Expozici je možné prohlédnout si za příplatek také s průvodcem.

Součástí muzea jsou kino, které promítá dokumentární film, kavárna i obchod, kde je možné zakoupit drobné suvenýry.

Národní přírodní památka Pravčická brána je chráněné území v oblasti známé skalní brány, která vznikla v kvádrových písk...
29/01/2023

Národní přírodní památka Pravčická brána je chráněné území v oblasti známé skalní brány, která vznikla v kvádrových pískovcích křídového stáří. Nachází se na území Národního parku České Švýcarsko, asi 3 km severovýchodně od obce Hřensko v okrese Děčín.

Soutěsky Kamenice se nacházejí nedaleko Hřenska v Českém Švýcarsku. Jedná se o hluboké kaňony řeky Kamenice v kvádrových...
28/01/2023

Soutěsky Kamenice se nacházejí nedaleko Hřenska v Českém Švýcarsku. Jedná se o hluboké kaňony řeky Kamenice v kvádrových pískovcích. Ve směru toku Kamenice je nejdříve Ferdinandova soutěska, za Dolským mlýnem část zvaná Ve Strži, Divoká soutěska a Edmundova soutěska.

Památník Terezín je specializovaná česká kulturní instituce, která má za úkol uchovávat památku na oběti nacistické perz...
27/01/2023

Památník Terezín je specializovaná česká kulturní instituce, která má za úkol uchovávat památku na oběti nacistické perzekuce během 2. světové války. Památník byl založen tehdejší československou vládou v roce 1947 pod názvem Památník národního utrpení.

Kostomlaty jsou zřícenina šlechtického hradu z první poloviny 14. století na kopci Kostomlaty nad obcí Kostomlaty pod Mi...
26/01/2023

Kostomlaty jsou zřícenina šlechtického hradu z první poloviny 14. století na kopci Kostomlaty nad obcí Kostomlaty pod Milešovkou, podle níž získaly název. Jedná se o hrad bergfritového typu s dvoudílnou dispozicí. Stal se součástí predikátu Kostomlatských z Vřesovic. Byl opuštěn na konci 16. století.

Rozhledna Růženka stojí na Pastevním vrchu v obci Růžová v okrese Děčín v Ústeckém kraji. Vyhlídková věž neobvyklého tva...
25/01/2023

Rozhledna Růženka stojí na Pastevním vrchu v obci Růžová v okrese Děčín v Ústeckém kraji. Vyhlídková věž neobvyklého tvaru byla slavnostně zpřístupněna veřejnosti 21. dubna 2018.

Windsor, někdy též Větrák, je zřícenina větrného mlýnu a pozdějšího loveckého letohrádku, která se nachází asi 4 km jiho...
24/01/2023

Windsor, někdy též Větrák, je zřícenina větrného mlýnu a pozdějšího loveckého letohrádku, která se nachází asi 4 km jihovýchodně od města Lovosice a asi 1,5 km východně od obce Siřejovice na Litoměřicku v bezprostřední blízkosti dálnice D8 z Prahy do Drážďan. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

zřícenina gotického hradu nad městem Krupka v okrese Teplice. Hrad stojí na vrcholu ostrožny zprava obtékané Horským pot...
23/01/2023

zřícenina gotického hradu nad městem Krupka v okrese Teplice. Hrad stojí na vrcholu ostrožny zprava obtékané Horským potokem v nadmořské výšce 350 metrů. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka.

Klášterec nad Ohří je zámek ve stejnojmenném městě v Ústeckém kraji. Stojí na okraji města na levém břehu řeky Ohře. Od ...
22/01/2023

Klášterec nad Ohří je zámek ve stejnojmenném městě v Ústeckém kraji. Stojí na okraji města na levém břehu řeky Ohře. Od roku 1963 je chráněn jako kulturní památka. Zámek založili na začátku šestnáctého století Fictumové, kteří jej vlastnili až do začátku třicetileté války.

Lukov je hrad ze 13. století, který leží asi 3 kilometry od obce Lukov. V době česko-uherských válek byl hrad dobyt a vy...
21/01/2023

Lukov je hrad ze 13. století, který leží asi 3 kilometry od obce Lukov. V době česko-uherských válek byl hrad dobyt a vypálen vojsky uherského krále Matyáše Korvína. Rozsáhlé poškození hradního opevnění se stalo podnětem k významné přestavbě a rozšíření hradu. V 18. století hrad ztrácel na významu, až byl opuštěn a stal se zdrojem levného stavebního materiálu.

Ve Valašském Meziříčí na severní Moravě čeká na zájemce o poznání zajímavá naučná stezka, věnovaná prvnímu československ...
20/01/2023

Ve Valašském Meziříčí na severní Moravě čeká na zájemce o poznání zajímavá naučná stezka, věnovaná prvnímu československému prezidentovi. Ten právě na Valašsku začal svoji politickou kariéru, a tak není divu, že stezka vznikla právě tady.

Naučná stezka T. G. Masaryka je dlouhá 13 kilometrů a návštěvníci na ní najdou celkem 12 zastavení s informačními tabulemi, jejichž prostřednictvím se seznámí s přírodou a historií Valašského Meziříčí a jeho okolí. Stezka začíná na náměstí a vede kolem zámku Žerotínů a podél Rožnovské Bečvy. U soutoku se napojuje na červeně značenou turistickou trasu a jde přes Poličnou až do sedla pod Piškovou na území Hostýnských vrchů. Po žluté je pak možné pokračovat až na skalní útvar Jarcovskou kulu a do Jarcové. Stezka je určená nejen pro pěší, ale projet si ji je možné i na kole.

Empírový zámek vznikl v polovině 19. století na místě rožnovsko-krásenského panství, patřil Žerotínům a později Kinským....
19/01/2023

Empírový zámek vznikl v polovině 19. století na místě rožnovsko-krásenského panství, patřil Žerotínům a později Kinským. Po druhé světové válce se stal sídlem valašskomeziříčského muzea, kterým je dodnes.

Návštěvníci si ve Valašském Meziříčí mohou prohlédnout expozici "Jak se žilo na zámku", která je seznámí s historií zámku a zavede je do několika místností vybavených nábytkem z 19. století. Expozice "Sklo a gobelíny" přibližuje sklářskou výrobu a výrobu ručně tkaných koberců a tapisérií, výstava "Staré knihy vyprávějí" pak sbírku starých tisků a rukopisů. Součástí hasičské expozice je koňská stříkačka ze 30. let 20. století.

Zámek ve Valašském Meziříčí obklopuje hezký anglický park z přelomu 18. a 19. století, který určitě stojí za prohlídku.

V Rymicích u Holešova na východní Moravě se na úpatí Hostýnských vrchů rozkládá muzeum pod širým nebem.Skanzen Rymice ná...
18/01/2023

V Rymicích u Holešova na východní Moravě se na úpatí Hostýnských vrchů rozkládá muzeum pod širým nebem.

Skanzen Rymice návštěvníkům umožňuje nahlédnout do života na hanáckém venkově v 18. a 19. století. Kromě několika usedlostí jsou tady k vidění kovárna s výhní a kovářským nářadím, sedlářská dílna nebo větrný mlýn.

Cimburk je zřícenina hradu 4 kilometry východně od Koryčan. Hrad dal postavit Bernard z Cimburka ve 14. století. Původně...
17/01/2023

Cimburk je zřícenina hradu 4 kilometry východně od Koryčan. Hrad dal postavit Bernard z Cimburka ve 14. století. Původně se jednalo o gotický hrad. Od počátku 18. století, kdy již nehrozilo nebezpečí tureckého vpádu, byl opuštěn a chátral.

V roce 1994 byl založen spolek Polypeje, který započal se záchrannými pracemi a zpřístupnil hrad veřejnosti. Hrad je pro veřejnost přístupný celoročně a koná se zde řada kulturních akcí.

V Kunovicích na jihovýchodní Moravě sídlí muzeum, které se může pochlubit nejedním světovým unikátem.Muzeum bylo u kunov...
16/01/2023

V Kunovicích na jihovýchodní Moravě sídlí muzeum, které se může pochlubit nejedním světovým unikátem.

Muzeum bylo u kunovického letiště založeno už v roce 1970 a na návštěvníky tady čeká 22 exponátů, jejichž prostřednictvím se jim představí letecká historie a výroba oblasti. Dopravní, sportovní, vojenská letadla i vrtulník si tady zájemci mohou osahat a nahlédnout i do jejich interiérů.

Expozici dále doplňuje sbírka výzbroje Československé lidové armády, munice, přístroje, nářadí a další letecké artefakty.

Muzeum je otevřeno od dubna do října a zakoupit si je tady možné drobné suvenýry.

V Luhačovicích na jihovýchodní Moravě sídlí v prostorách kulturního domu Elektra muzeum, založené už před sto lety.Muzeu...
15/01/2023

V Luhačovicích na jihovýchodní Moravě sídlí v prostorách kulturního domu Elektra muzeum, založené už před sto lety.

Muzeum luhačoviského Zálesí si pro návštěvníky připravilo stálou expozici "Známé i neznámé Luhačovice", která seznamuje se životním stylem v regionu na počátku 20. století.

Luhačovice představuje jako centrum oblasti luhačovické Zálesí, známé svými léčivými vodami a lázeňstvím. K vidění jsou tady zařízení interiéru, dřevěné nářadí a náčiní, výrobky ze slámy, hrnčířské výrobky a fajánse, sklo, kraslice, lidové kroje a mnoho dalších artefaktů.

Střílky jsou zřícenina hradu ze 14. století asi 1,5 kilometru od obce Střílky. Hrad založil moravský šlechtic, který zem...
14/01/2023

Střílky jsou zřícenina hradu ze 14. století asi 1,5 kilometru od obce Střílky. Hrad založil moravský šlechtic, který zemřel jako bezdětný, a hrad proto připadl odúmrtí králi.

Poté několikrát změnil majitele a přečkal i husitské a česko-uherské války. V 16. století však majitelé hrad opustili a ten se postupně změnil na zříceninu. Z hradu je krásny výhled do okolí.

Kazatelna je zajímavý skalní útvar a přírodní památka v přírodním parku Chřiby. Až 8 metrů vysoké pískovcové skalisko by...
13/01/2023

Kazatelna je zajímavý skalní útvar a přírodní památka v přírodním parku Chřiby. Až 8 metrů vysoké pískovcové skalisko bylo vypreparováno v době ledové (před 10 000 lety) a řadí se k největším chřibských skalním útvarům té doby.

Schůdky na vrchol skalky byly vytesány ve středověku a podle pověsti zde už v 9. století kázal svatý Metoděj. Na vrcholku skalky je v současnosti osazen dvouramenný kříž z roku 1972.

Do Brandýsa nad Orlicí ve východních Čechách by měli vyrazit všichni, kteří se občas rádi ztratí. Na ně tady čeká přírod...
12/01/2023

Do Brandýsa nad Orlicí ve východních Čechách by měli vyrazit všichni, kteří se občas rádi ztratí. Na ně tady čeká přírodní labyrint vysázený z 2metrových habrů, který byl inspirován dílem Jana Amose Komenského. Autor Labyrintu světa a ráje srdce na brandýském panství pobýval ve 20. letech 17. století.

Labyrint se nachází nedaleko pomníku Komenského a Tiché Orlice a má půdorys čtverce o délce stran 35 metrů s uličkami coby poledníky a rovnoběžkami zeměkoule a středem jako srdcem či rájem. Kdo do labyrintu vstoupí, měl by počítat průměrně s 20 minutami bloudění.

U Malé Bystřice ve Vsetínských vrších na východí Moravě najdou návštěvníci Svantovítovu skálu (614-633 m n. m.), pojmeno...
11/01/2023

U Malé Bystřice ve Vsetínských vrších na východí Moravě najdou návštěvníci Svantovítovu skálu (614-633 m n. m.), pojmenovanou po Svantovítovi, staroslovanském bohu války a hojnosti, uctívaném západními Slovany.

Mohutý skalní výchoz pískovce je 60 metrů dlouhý a 12 metrů vysoký, vybíhá z vrchu Štípa a má tři části - nejvyšší Ploutev, prostřední Svatku a nejmenšího Svatouška.

Skála z pískovce a slepence je chráněna jako přírodní památka a je oblíbená také horolezci, na které tady čeká přes třicet tras různé obtížnosti.

V Mladkově ve Východních Čechách na samé hranici se sousedním Polskem na návštěvníky čeká zajímavá naučná stezka, věnova...
10/01/2023

V Mladkově ve Východních Čechách na samé hranici se sousedním Polskem na návštěvníky čeká zajímavá naučná stezka, věnovaná československému opevnění z doby 2. světové války.

Naučná stezka Betonová hranice vznikla už na konci 90. let 20. století a je tak nejstarší svého druhu v regionu. Zájemci na ní najdou hned tři důležitá pevnostní a vojenská muzea: Muzeum čs. opevnění - dělostřeleckou tvrz Bouda, muzeum Vysoký kámen a Vojenské muzeum Lichkov, o spoustu informací tady tedy není nouze.

Celá trasa naučné stezky měří 15 kilometrů a její severní a jižní větev jsou na několika místech propojené, takže je možné si ji zkrátit, což ocení hlavně rodiny s menšími dětmi. Na trase se nachází celá řada objektů a pozůstatků opevnění.

V severovýchodních Čechách nedaleko od Pardubic stojí na kopci stejného jména hrad Kunětická Hora, známý z televizního s...
09/01/2023

V severovýchodních Čechách nedaleko od Pardubic stojí na kopci stejného jména hrad Kunětická Hora, známý z televizního seriálu Arabela.

Hrad byl vystavěn v první polovině 15. století a za vlády Jiřího z Poděbrad byl dále rozšiřován. Za třicetileté války byl vypálen, pobořen a chátral, od 20. století je pak znovu opravován. Dnes je hrad ve správě státu a je otevřený veřejnosti.

Návštěvníci si na Kunětické Hoře mohou prohlédnout zachovalou část hradeb, rekonstruovaný palác a kapli svaté Kateřiny Alexandrijské z přelomu 15. a 16. století.

Kdo chce, může vystoupat na válcovou hradní věž, zvanou Černá nebo Čertova, odkud jsou nádherné výhledy do okolí.

Poměrně hluboký kaňon na Pivnickém potoce se může pochlubit řadou zajímavých útvarů a skal, jež mohou obdivovat všichni,...
08/01/2023

Poměrně hluboký kaňon na Pivnickém potoce se může pochlubit řadou zajímavých útvarů a skal, jež mohou obdivovat všichni, kteří do rokle najdou cestu: je totiž neznačená.

Pivnická rokle je asi 2 kilometry dlouhá a v nejužším místě široká jen metr, návštěvníci se tady mohou těšit na několik převisů, jeskyni, či dokonce skalní tunel, mezi nimiž našly domov zajímavé kapraďorosty nebo třeba mlok skvrnitý. Procházka to není těžká a zvládnou ji určitě i děti.

Rokle je přírodní památkou a je součástí přírodní rezervace Toulcovy maštale, a tak by bylo její návštěvu škoda nespojit s výletem na některou z místních rozhleden nebo třeba skalní obydlí ve Zderazi.

Lichnice či Lichtenburk je zřícenina hradu ze 13. století na skalnatém návrší nad městem Třemošnice. V 15. století byl h...
07/01/2023

Lichnice či Lichtenburk je zřícenina hradu ze 13. století na skalnatém návrší nad městem Třemošnice. V 15. století byl hrad dobyt husity. Později jej oblehli znova, ale dobyt byl až po více než ročním obléhání, ze kterého se dochovalo zajímavé opevnění s velitelským stanovištěm. Pak hrad oblehl král Matyáš, ale tentokrát se posádka ubránila.

V 17. století byl hrad již zříceninou a později byl těžce poškozen rozebíráním na stavební materiál.

O Lichnici se vypravuje, že se zde nacházela tajná chodba. Právě touto chodbou utekly tři dcery tamního rytíře a na hradě zanechaly poklad. Pokladu se ale nikdo nemůže zmocnit, protože ho hlídá obrovský černý pes.

Každým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lák...
04/01/2023

Každým rokem v lednu se Pustevny rozzáří třpytem ledu a pod rukama zkušených sochařů vznikají neuvěřitelná díla, jež lákají návštěvníky ze všech koutů naší země. Výstava ledových a sněhových soch má na Pustevnách dlouholetou tradici.

V roce 2023 bude výstava ledových soch zaměřena na téma "Návrat dinosaurů do Beskyd". Kromě ledových soch vzniknou na Pustevnách pod širým nebem, jako každý rok, také sněhové sochy (pokud bude dost sněhové nadílky).

Výstava ledových a sněhových soch má na Pustevnách dlouholetou tradici. Každoročně v lednu zde zkušení sochaři vytvářejí neuvěřitelná díla, která lákají v tuto dobu do Beskyd na Pustevny návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí.

Průvod Tří Králů 6. ledna 2023 – průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Průvod je oslavou svátku Tří králů a zárove...
03/01/2023

Průvod Tří Králů 6. ledna 2023 – průvod v čele s třemi králi na velbloudech. Průvod je oslavou svátku Tří králů a zároveň poděkováním lidem, kteří se prostřednictvím Tříkrálové sbírky podílí na pomoci těm, kteří se ocitli v nouzi.

Široká veřejnost včetně rodin s dětmi je zvána na tuto tradiční kulturní akci spojenou s koncem vánočního času. Od 15:00 proběhne požehnání koledníkům Tříkrálové sbírky v kostele sv. Tomáše v Praze 1, Josefská 8. Požehnání udělí pražský arcibiskup Jan Graubner. V 15:30 se vydá průvod se třemi králi na velbloudech z Malostranského náměstí na cestu centrem Prahy. Poputuje přes Karlův most a Mariánské náměstí až na Staroměstské náměstí.

Oslava konce roku na mikulovském náměstí. Začátek ve 22.00 hodin.
31/12/2022

Oslava konce roku na mikulovském náměstí. Začátek ve 22.00 hodin.

Tělovýchovný spolek Javorník, srdečně zve všechny návštěvníky i místní obyvatele na již tradiční Silvestrovského a novor...
30/12/2022

Tělovýchovný spolek Javorník, srdečně zve všechny návštěvníky i místní obyvatele na již tradiční Silvestrovského a novoročního výstupu na Rozhlednu Karla Klostermanna.

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Stránka na prodej posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share