Magyarként a Fülöp-szigeteken

  • Home
  • Magyarként a Fülöp-szigeteken

Magyarként a Fülöp-szigeteken Milyen magyarként a Fülöp-szigeteken élni? Személyes élmények és utazási tanácsok! 🇵🇭🌴

Ki hallott már Siquijorról? 🇵🇭☺️Sok utazó látogat le Boholig a Fülöp-szigetek középső területén, azonban az onnan már cs...
01/12/2023

Ki hallott már Siquijorról? 🇵🇭☺️
Sok utazó látogat le Boholig a Fülöp-szigetek középső területén, azonban az onnan már csak kevesebb, mint 2 órára lévő kis sziget még viszonylag ismeretlennek számít.
Bár egyre több (főleg hátizsákos) utazó fedezi fel a helyet, így szépen lassan itt is épülnek a hangulatos bárok, külföldieknek szánt éttermek és resortok, az összhatás még mindig inkább kellemesen helyi és nyugalmas a népszerűbb szigetek turistás nyüzsgéséhez képest.

Az egész sziget körberobogózható bő 3 óra alatt és nem csak szinte teljesen üres fehér homokos partokat és mesés víz alatti világot láthatunk itt, de megannyi csodaszép vízesés, barlang és erdő is található a szigeten. Sőt! Siquijor híres a varázslatokról, így sámánokhoz, gyógyítókhoz és helyi tradicionális hilot masszőrökhöz is ellátogathatunk. 😊

30/11/2023

Egy kis kedvcsináló, hogy a tengerpartok mellett más gyönyörű helyeket is meglátogassatok a Fülöp-szigeteken! 😊🇵🇭

Bár én angol nyelven készítek vlogokat az itteni életemről és utazásaimról, szeretném megosztani egy kedves barátnőm Instagram oldalát és YouTube csatornáját. Most tért haza tőlem a Fülöp-szigetekről és hamarosan érkeznek a magyar nyelvű Fülöp-szigetekről szóló utazó vlogok, Instagramon pedig máris találtok magyar nyelvű highlightokat és posztokat! 😊❤️ Szeretettel ajánlom, főleg mivel igazán autentikus (magyar nyelven talán még sosem levlogolt) helyeken jártunk együtt.
https://instagram.com/kaorin.bercsenyi
https://youtube.com/

8 dolog, amire érdemes felkészülni, mielőtt a Fülöp-szigetekre utazunk! 🇵🇭✈️1. Sok helyen nem lehet kártyával fizetni 💵N...
19/09/2023

8 dolog, amire érdemes felkészülni, mielőtt a Fülöp-szigetekre utazunk! 🇵🇭✈️

1. Sok helyen nem lehet kártyával fizetni 💵

Na persze nem ismeretlen itt a bankkártya fogalma - városokban, plázákban stb. ugyan úgy elfogadnak kártyát, mint otthon.
(Érdemes viszont hagyományos Visa vagy Mastercard kártyát hozni, az online/virtuális kártyák itt nem ismertek!)
Viszont a legtöbb szállás, program, közlekedés, de még az étteremek is kézpénzesek lesznek!

2. A bankautómaták pénzfelvételi díja elég magas 💰

Nemzetközi kártyával átlag ₱250 (kB 1600 huf) per tranzakció.
Kisebb szigeteken pedig előfordul, hogy ha van is bank automata pénzt nem mindig tud adni....érdemes előre informálódni, hol milyen a helyzet és kb. mennyi kézpénz lesz szükséges!

3. A közeledés itt más mederben folyik 🏍️

Hiába gyakorlott sofőr valaki Európában, itt nem biztos, hogy boldogulni fog!
Turistás szigeteken sok külföldi bérel robogót vagy esetleg autót, bár óvatosnak kell lenni, de jó opció lehet, ha egyedül akarjuk felfedezni a környéket.
Manilában vagy forgalmasabb városokban viszont semmiképp nem ajánlott!

4. A helyiek lazák. Ezt érdemes átvenni! 🌴
Bár tervezni lehet és kell is, érdemes elengedni a percről percre beosztott, szoros utitervet.
Szinte garantált, hogy valami miatt nem fog pontosan úgy sikerülni! Itt lazán mennek a dolgok, ezt érdemes átvenni és idegeskedés helyett "sodródni az árral". 😊

5. Hideg van!!! ❄️Legalábbis beltérben.

Mivel kint tombol a nyár és párás az idő a buszokat, hajókat, taxikat, plázákat hidegre hűtik légkondival.
Érdemes a fürdőruha mellé legalább egy vékony kardigánt is csomagolni!

7. A Manilai reptéren nem lehet internetet használni ✈️

Külföldi telefonszámmal általában nem lehetséges rácsatlakozni a reptéri wifire. Így érdemes roaminggal érkezni vagy minden belépéshez szükséges dokumentumot offline is elérhetővé tenni!

8. A nap sokkal erősebb itt!! ☀️

A helyiek nem (csak) azért fürdenek itt pólóban vagy hosszú ujjú úszó dressben, mert szégyenlősebbek, hanem mert itt tényleg éget a nap! Nem ritka a rák piros vagy hámló bőrű külföldiek látványa, hiába a naptej. 😅
Akármennyire is szeretne valaki barnulni, itt fokozottan kell figyelni és érdemes vékony vállkendőt, inget is hozni a tengerparti sétákhoz.

Tényleg Palawan a "legjobb" sziget a Fülöp-szigeteken? 🇵🇭🤔Világszerte a legnépszerűbb trópusi paradicsomok közé tartozik...
17/09/2023

Tényleg Palawan a "legjobb" sziget a Fülöp-szigeteken? 🇵🇭🤔

Világszerte a legnépszerűbb trópusi paradicsomok közé tartozik El Nido és Coron szigete, a Palawan északi csücskében található két csoda.
Nem meglepő, hogy évről évre nyerik meg ezek a helyek a világ legszebb szigetei és tengerpartjai címeket mindenféle nemzetközi listákon. 🌴

Tényleg ennyire gyönyörűek és tényleg érdemes ide látogatni, vagy vannak ennél szebb helyek is az országban? 🤔

Az első két kérdésre egyértelmű a válasz: igen, tényleg ennyire gyönyörűek és igen, mindenképp megéri ellátogtani!
Az utóbbit viszont nem ilyen könnyű megválaszolni ugyanis véleményem szerint ez az adott utazótól függ.
Egy biztos - akármelyik népszerű helyi szigetet is választjuk a Fülöp-szigeteken, nem fogunk csalódni.

Azonban az ország annyira változatos, hogy teljesen más élményt és teljesen más képet kaphatunk a Fülöp-szigetekről attól függően, hogy hova látogatunk el!
Így érdemes az alapján dönteni, hogy mik a személyes igényeink, milyen jellegű nyaralásra vágyunk.

Tudtátok például, hogy csak Palawanon belül a turisták körében népszerű részek egy ici pici részét teszik csak ki a szigetnek? 🤯
Palawan déli részén, (amely egyelőre kevésbé látogatott) fehér homokos paradicsomok sokasága található (beleérte az ország leghosszabb és a világ 3. leghosszabb fehér homokos pártját is!)
Ezeken a részeken nem ritka, hogy egy egész kókusz pálmákkal övezett hófehér part szakaszt élvezhetünk anélkül, hogy akár egyetlen egy turistába is botlanánk.
Cserébe persze kevésbé kiépített a közlekedés, mint például El Nidban és a nyugati stílusú szállodából sem áll rendelkezésre akkora választék.
De valakinek lehet, hogy pont emiatt álom helyszín! ❤️

Az ország többi népszerű szigetével is hasonló a helyzet.
Van amelyik azoknak való, akik pihenni és kikapcsolódni, úgy igazán nyaralni szeretnének, van ami azok szívét rabolja el, akik kalandosabb útra vágynak. Van ahova a szörfözés szerelmeseinek éri meg elutazni, van ahova pedig azoknak, akik a legszebb víz alatti színes világot szeretnék látni vagy esetleg jobban elmerülnének a helyi kultúrában, a tengerparton kívül más természeti szépségeket is megcsodálva.

Az sem mindegy persze, hogy mennyire "gyakorlott" egy utazó. A népszerű szigeteken természetesen sokkal könnyebb közlekedni, kommunikálni és igény szerint az otthoniakhoz hasonlóbb szállásokat, éttermeket találni.
A külföldi turisták által még kevésbé felfedezett szigeteken viszont igazán kipróbálhatjuk, milyen a helyi élet!

Így, hogy melyik a legjobb sziget a Fülöp-szigeteken? Ez tőled függ! 😉
Ha nem szeretnél egyedül dönteni, a kommentben megtalálható kérdőív kitöltésével tudsz konzultációra vagy utazás szervezési segítség nyújtásra is jelentkezni. 😊🌴

Kedves Fülöp-szigetekre vágyók! 😊🇵🇭Lassan vége az esős évszaknak és kezdődnek a legjobb hónapok, amikor érdemes a Fülöp-...
17/09/2023

Kedves Fülöp-szigetekre vágyók! 😊🇵🇭
Lassan vége az esős évszaknak és kezdődnek a legjobb hónapok, amikor érdemes a Fülöp-szigetekre látogatni! 🌴
Az elmúlt időben sokat utaztam én is országon belül így mások utazásainak szervezése nem fért bele az időbe. Azonban mostantól kezdve újra él a kérdőív, aminek kitöltésével jelentkezni tudtok konzultációra és utazás szervezési segítségnyújtásra!

A kérdőív segít nekem, hogy képet kapják arról, milyen jellegű nyaralásra vágytok az országban, így már az első perctől eszerint tudok tervezni és ötleteket adni Nektek! ❤️
Árajánlatot szintén e kérdőív kitöltése után tudok nektek küldeni e-mailben.
(Amennyiben az elmúlt időben kitöltötted, de még nem érkezett válasz kérlek töltsd ki újra, ugyanis több minden is változott a kérdések sorában és a nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatban! :))

Jelenleg három különböző "csomagból" választhattok:
1. Konzultáció
Egyszeri online telefonos vagy video hívás, amely során minden a Fülöp-szigetekre való utazással kapcsolatos kérdéseteket átbeszéljük, továbbá személyre szabott, hasznos tanácsokkal látlak el a országgal, szállásokkal, közlekedéssel, kultúrával, helyszínekkel kapcsolatban.

2. Konzultáció + személyes kontakt az itt tartózkodás ideje alatt
A fentiek mellett személyes elérhetőségeket biztosítok, melyen akármikor elérhettek, amíg a Fülöp-szigeteken tartózkodtok legyen szó hirtelen segítség nyújtásról vagy tolmácsolásról!

3. Konzultáció + kontakt + segítség a belföldi járatok és szállások lefoglalásában
A fentiek mellett segítek megtalálni és lefoglalni a számotokra legmegfelelőbb szállásokat, repülő, hajó, busz stb. jegyeket, hogy biztosan minden simán menjen!

🤔 Miért érdemes konzultációra jelentkezni?
Ahogy kedves magyar barátnőm mondta, aki nemrégiben látogatott el hozzánk:
"Na itt aztán minden más!!"
Részben ez tesz érdekessé egy ilyen egzotikus, távoli országba való látogatást, ugyanakkor az ország alapos ismerete nélkül ez megannyi kihívás elé is állíthatja az utazókat.

Először 2014-ben költöztem ki a Fülöp-szigetekre helyi férjemhez és azóta nem csak rengeteg gyönyörű helyre volt alkalmam elutazni, de a helyi kultúrába és mindennapokba is alapos betekintést nyerhettem.
Így nem csak utazási tanácsokkal tudok szolgálni, hanem igazi helyi részletekkel és információkkal is ellátlak!
Ezek segítségével nem csak pénzt spórolhattok majd az utazás során, de abban is segítenek, hogy valóban belátást nyerjetek a helyi életbe, kultúrába és kultúr sokkok sora helyett egy igazi álomnyaralásban és pozitív kultúrális élményben legyen részetek. :)

A kérdőív kitöltése után a megadott e-mail címen foglak keresni a részletekkel és árakkal!

Az étkezés elég drága a Fülöp-szigeteken nyaralás közben...🇵🇭 Vagy mégsem?A turista paradicsombokban (mint Boracay, Pala...
08/06/2023

Az étkezés elég drága a Fülöp-szigeteken nyaralás közben...🇵🇭 Vagy mégsem?
A turista paradicsombokban (mint Boracay, Palawan stb.) valóban elég magasra szökhet az ára egy-egy tengerparti étteremben elfogyasztott ebédek, legalábbis a helyi árviszonyokat nézve.

Szerencsére ha kicsit mélyebbre "ás" az ember nem csak nevetségesen olcsó étkezdékre lehet bukkanni, de így kaphatunk igazán autentikus Fülöp-szigeteki élményt és kóstolhatunk meg igazi filippínó ételeket. 🍲

Ha magunk mögött hagyjuk a turistás utcákat a nyugati stílusú bárokkal és helyette ezüst tálalóedények sorát, műanyag székekkel berendezett, félig kültéri ülőhelyeket látunk, ahol csak helyiek esznek, akkor jó helyen járunk! Sikeresen találtunk egy olcsó, autentikus, helyi éttermet.

Ezeket itt carinderia-nak hívják és leginkább a magyar menza stílusú étkezdékhez hasonlíthatóak.
Az ételeket itt nem menüről rendelik, hanem az előre megfőzött opciók közül lehet választani.

Ezek ezüst találó edényekben vagy fazekakban sorakoznak, amiket nyugodtan fel lehet egyenként nyitogtani és belekukucskálni, hogy szimpatikus-e valami.
Többnyire húsos, szaftos ételeket kapni, de zöldséges fogások, sült húsok, halak, tengeri kütyük is gyakoriak.
Általában itt megkóstolhatjuk a legnépszerűbb helyi ételeket, mint az adobot, sinigangot, sisiget, kókusztejben főtt zöldségeket és egyéb, az adott területre jellemző speciálitásokat.

Az étel mellé természetesen rizs is jár. (Itt a főtt ételt ulam-nak hívják. Ez pontosan azt jelenti, hogy a valami amit a rizs mellé eszel.)

Illetve vagy a pulton, vagy az asztalon elhelyezett kis edényekben minden féle szósz /fűszer található, amivel magunknak ízesíthetjük az ételt vagy szószt készíthetünk belőlük.
Ezek általában szója szósz (toyo) hal szósz (patis) ízesített ecet (s**a) csili szósz, sült fokhagyma, bors és calamansi (helyi citrus féle).
Sültekhez a szójaszósz + calamansi kombó kötelező!! 😋
Sokszor egy kis tál húslevessel is kínálnak ingyen, ami magában fogyasztható, vagy a rizsre dönthető, hogy szaftos legyen.

Egy adag ételt + rizs akár már 50 pesoért is kaphatunk (kb 300ft) de kb 100 pesoból (600 ft) már egy magasabb árfekvésű carinderiában is megebédelhetünk.
Az hozzátartozik viszont, hogy ezek nem hatalmas adagok! Bár én mindig jóllakok egy adag ulam-al és rizzsel, nagyobb étkű utazók kevésnek találhatják.
Itt alapvetően inkább többször esznek kevesebbet vagy több féle feltételt (ulam) választanak a rizs mellé, mint egy valamiből sokat.

Egy valami azonban aggasztani szokott néhány utazót: Biztonságos / higiénikus-e ilyen helyen étkezni?
A rövid válasz: Igen.
A hosszabb válasz: Ezek az ételek csak úgy, mint otthon főzve, aznap, frissen készülnek. Nem használnak újra előző napi maradékot.
Ebédre érdemes menni, hiszen akkor tényleg max néhány órája főtt ételt kap az ember.
Sokan mondják, hogy sosem kaptak még gyomor rontást ilyen étkezdében (én se), nagyobb éttermekben való fogyasztás után viszont már igen...

Amit még jó tudni, hogy a Fülöp-szigetekiek nagyon ügyelnek a higéniára, főleg ha ételről van szó. Itt nem szokás a kézzel belenyúlkálós szakács / kiszolgáló.
Mindent evőeszközzel végeznek és kiszolgálni is szigorúan kanállal, sült étel esetén csipesszel, műanyag kesztyűs kézzel szoktak.
Ha az ellenkezőjét tapasztaljuk valahol, az nem a szokásos jellemzője ezeknek a helyeknek és érdemes másikat keresni!

Természetesen a drága éttermek és a carinderiák között is sok egyéb étkezési lehetőség van a Fülöp-szigeteken. Ezekről majd máskor írok, ha érdekel titeket. 😊
Személy szerint viszont ezeken a helyeken szeretek legjobban enni.
Finom, házi készítésű ételek, olcsó árak, hangulatos, autentikus környezet, barátságos, mosolygós helyiek. ❤️

Boracay, Palawan, Cebu, Siargao, Bohol, esetleg Manila... Ezzel véget is ért a Fülöp-szigetek gyakran látogatott terület...
02/05/2023

Boracay, Palawan, Cebu, Siargao, Bohol, esetleg Manila... Ezzel véget is ért a Fülöp-szigetek gyakran látogatott területeinek listája. 🇵🇭

Persze nem csoda, hiszen a világ legszebb szigeteiről van szó és annyi a látni való ezen szigeteken belül is, hogy egy több hetes nyaralás sem elég ahhoz, hogy mindent felfedezhessen az utazó. 🌴

A lenti térkép viszont szemlélteti, milyen kis részéről van szó az országnak.

Bár a világ színvonalú fehér homokos partokat, dokumentum filmbe illő korallzátonyokat és pálmafákkal övezett utakat megtalálhatjuk bármely népszerű Fülöp-szigeteki turista állomáson, az ország ennél sokkal több kincset rejt. 💚

A Fülöp-szigetek 7641 szigetből áll, de ha csak a legnagyobb szigetet, a 109ezer km² - es Luzont nézzük,
már itt is látszik, mennyire változatos a helyi kultúra és mennyire végtelen a látnivalók listája.

A különböző szigetek és a hegyvidéki területek miatt olyannyira különböző bizonyos régiók kultúrája, hogy egyes megyék között utazni néha olyan érzés, mintha másik országba érkezett volna az ember.

🇵🇭 Példaként hoztam Ifugao megyét, ami észak Luzon-on található a Cordelliera hegyvidékben, Manilától kb 10 órára. Hozzá kell tennem, hogy ez még mindig egy olyan környék, amit sok hátizsákos utazó látogat - még mindig nem a külföldi utazók által felfedezetlen területek egyike!

Viszont tökéletesen szemlélteti, milyen sokszínű az ország.
Bár a Fülöp-szigetek elsősorban a gyönyörű tengerpartokról híres, a hegyvidéki területek épp olyan impozánsak és izgalmasak, sőt!!
Ezek azok a régiók, ahol igazán betekintést lehet nyerni egy a miénktől teljesen más, izgalmas kultúrába.
Igazi autentikus helyekről van szó, amik teljesen más élményt adnak, mint a turistákra berendezkedett nyaraló paradicsomok.

Ifugao megyén belül Banaue és környéke a legnépszerűbb a több mint 2000 éves, mára UNESCO Világörökség részévé vált rizsteraszok miatt. A világ 8. csodájaként is emlegetik.🌾 Összesen 5 rizstetasz az, ami a Világörökség része, de ezek mellett is gyönyörű a táj az egész környéken.

A legnagyobb és legszebb rizsterasz Batad-ban található, ahová csak gyalogos úton lehet eljutni.
Egy kb 20 perces túra után juthatunk el a kis faluba, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a rizsteraszokra, sőt egy vízeséshez is eltúrázhatunk a teraszokon keresztül. A teraszokat a mai napig művelik, több mint egy hónap, mire a falu együttes erővel beülteti az egészet.

A környéket az igorot helyi törzs lakja és bár mára természetesen használnak áramot, internetet és egyéb modern eszközöket, (bár Banaue-ban nem, de Ifugao más városaiban vannak gyorséttermek és frenchise üzletek is) még mindig őrzik és ápolják a hagyományaikat.
Sokan hordják a helyi viseletet is és legtöbben rizstermesztésből élnek.

Mint említettem, ez csak egyike a Fülöp-szigetek megannyi érdekes, különleges térségének.

Nagyon biztatok minden utazót arra, hogy ezekre a területekre is ellátogasson, ha a gyönyörű partok mellett másra is kíváncsi! ❤️🙏

🇵🇭 Nagyon sokan kérdeztek A Fülöp-szigeteki időjárásról a nyaralások tervezése során, úgyhogy hoztam egy kis összefoglal...
16/04/2023

🇵🇭 Nagyon sokan kérdeztek A Fülöp-szigeteki időjárásról a nyaralások tervezése során, úgyhogy hoztam egy kis összefoglalót! 😊

Bár alapvetően mindig meleg van (illetve néha mégsem, lentebb kifejtem!) itt is 4 évszak létezik.

1. Március - Április - Május - A forró, száraz évszak.
Ez a hivatalos nyár az örök nyáron belül is. ☀️Ilyenkor szinte egyáltalán nem esik az eső és ekkor legmagasabb a hőmérséklet országszerte. Itt a 40+ fokos kánikula egyébként ilyenkor is ritka, 36-38 foknál nem igazán megy feljebb.
A magas páratartalom viszont befolyásolja a hőérzetet.
Ez az igazi tengerpartozós idő, a kisebb vízesések, folyók viszont leaapadnak ilyenkor és a máskor zöldellő erdők mezők is több helyen kiszáradnak / besárgulnak.

2. Június - Július - Augusztus - Átmeneti időszak a száraz és az esős évszak között.
Ez talán a helyi "ősz", amikor alábbhagy a kánikula (ugyan úgy 30 fok körüli a hőmérséklet ilyenkor is, de mégis kevésbé éget a nap).
Ilyenkor már újra életet lehelnek a tájba a nyári zápor jellegű esők.
Minél közelebb kerülünk az esős hónapokhoz annál gyakoribbak a délutáni vagy akár a több napig tartó esőzések.
Július vége felé sokszor már fixen lehet tudni, hogy minden nap délután 3-5 körül jön az eső.
A hőmérséklet nagyon kellemes az utazáshoz, de előfordulhat, hogy egyhuzamban több esős napot is kifog az ember.

3. Szeptember - Október - November - Esős évszak
Ez itt a tél, csak hideg és hó helyett tájfunok jönnek.
Az idő persze továbbra is meleg, de sokat esik az eső és megannyi tájfun éri ilyenkor az országot.
Nagyobb tájfunok során, amik közvetlen érik a területet, ahol éppen tartózkodunk riasztást is elrendelnek, amikor megáll az élet és mindenki készül az esetleges pusztításra (árvíz, szél okozta károk stb). Ilyenkor az iskolákat és bizonyos helyeken a munkavégzést is felfüggesztik és tilos kimenni a tengerre (maga a tájfun alatt meg persze nem ajánlatos a házat sem elhagyni).
Ha szerencsések vagyunk és nem ér közvetlenül tájfun, akkor is elődordul a napokig - hetekig tartó esőzés.
Bár ki lehet fogni szerencsés eső mentes napokat, vagy teljes tájfun mentes heteket is, de ezt nem lehet előre kikalkulálni.

4. December - Január - Február - A kellemes "hűvös", ahogy mi hívjuk "karácsonyi idős" évszak
Az egyik kedvenc időszakom itt és kedvelt hónapok az utazók számára is, ugyanis ilyenkor a Fülöp-szigetekre is elér a tél szele. Persze továbbra is meleg van, de kevésbé párás az idő és hűvös szél fúj.
Alapvetően hiába fúj a szél más évszakokban, itt a szél is meleg 😅. De ezekben a hónapokban kellemes hűvös és olyan "pont jó" idő van.
Esténként sötétedés után pedig néha kifejezetten hűvös van, amikor már elkél egy pulcsi is.
Hivatalosan ez már egy száraz évszak, de még ilyenkor is előfordulhatnak késői tájfunok vagy hosszabb ideig tartó esőzések.
(A legnagyobb tájfun és árvíz amit itt tapasztaltam anno 2015ben karácsony előtt pár nappal volt...)

Minden évszak olyan itt is, mint otthon Magyarországon. Csak azért, mert Március már hivatalosan tavasz nem jelenti azt, hogy nem eshet hó még akár a hónap végén is.

Amit sokan nem tudnak, hogy a Fülöp-szigeteken meglepően változatos az időjárás.
Bár az örök nyár országaként ismert, több hegyvidéki területen teljesen más a klíma.
Az északi megyékben (Baguio környéke, Banaue, Sagada stb.) vagy Manila alatt (Tagaytay környéke) nem ritka a 20 fok alatti hőmérséklet sem, ami éjszaka akár 7-10 fok köré csökken ködbe burkolva a tájat, sőt, a deres fű látványa sem ritka a kora reggeli órákban. ❄️

Kedves Fülöp-szigetekre utazók! Visszatértem Palawani nyaralásomból és a sós vízbe áztatott telefonnak is lett utódja, v...
03/04/2023

Kedves Fülöp-szigetekre utazók! Visszatértem Palawani nyaralásomból és a sós vízbe áztatott telefonnak is lett utódja, visszaszerezve minden fiókomat. 😁
Így újra él a kérdőív amiben konzultációra / utazás szervezésre tudtok jelentkezni / ajánlatot kérni!
Akik az elmúlt időben (telefonom hiányában) kitöltötték, azoknak ma elküldöm a részleteket!

Izgalmas készülődést / tervezgetést kívánok mindenkinek! 🤗♥️☀️

https://www.facebook.com/109507931900522/posts/155638347287480/?sfnsn=mo&mibextid=RUbZ1f

A kérdőív kitöltése után a megadott e-mail címen, vagy Facebookon foglak keresni 3 munkanapon belül!

🇵🇭 Gyakran kérdezik tőlem, hogy: A Fülöp-szigetek tényleg olyan szép, mint a képeken, vagy csak mindenki rászerkeszt a f...
01/04/2023

🇵🇭 Gyakran kérdezik tőlem, hogy: A Fülöp-szigetek tényleg olyan szép, mint a képeken, vagy csak mindenki rászerkeszt a fotókra a közösségei média kedvéért? 🫣🌊

Személy szerint én mindig szerkesztek kicsit a képeimet, de pont azért, hogy a kamerák néha fakó / sötét képei helyett azt adja vissza a fotó, amit valóban láttam.

De hogy a kérdést megválaszoljam, mellékeltem pár teljesen szerkesztetlen képet Palawan szigetéről. A türkizkék víz, fehér homok, mesébe illő naplementék - Valóság! 😍

Kedves Konzultaciora / Utazas szervezesre jelentkezok! Sajnos Utazas kozben tonkre ment a telefonom es a hozza tartozo f...
18/03/2023

Kedves Konzultaciora / Utazas szervezesre jelentkezok! Sajnos Utazas kozben tonkre ment a telefonom es a hozza tartozo fiokok. Mivel meg minding uton vagyok, egyelore nem all modomban megnezni a Google form es emailes jelentkezeseket.
Igy kerlek, ha az elmult napokban jelentkeztetek, vagy most terveztek, inkabb egyelore messengeren irjatok, hogy biztosan idoben lassam.

Koszonom! 😊

A híres hegyoldalban függő koporsókhoz látogattunk el Sagadában a Fülöp-szigeteken, Luzon északi részén. 🇵🇭Sagada és kör...
04/03/2023

A híres hegyoldalban függő koporsókhoz látogattunk el Sagadában a Fülöp-szigeteken, Luzon északi részén. 🇵🇭

Sagada és környéke egykor az Igorot törzs által lakott terület volt, a mai napig az ő leszármazottjaik lakják a környéket, sokan a mai napig őrzik a hagyományokat is.

Az egyik legérdekesebb részlet a kultúrájukban az ősi temetkezési módszerük, ez tekinthető meg a ma már népszerű turista látványosságá vált hegyoldalban.

Az Igorot emberek szebbnek tartották, ha nem a földbe temetik el őket, hanem a gyönyörű hegyoldalban térhetnek örök nyugalomra.
Kizárólag a 85 éves, vagy idősebb, természetes halállal elhunyt idősek temetkezhettek így.
A képen látható kicsi koporsók a legrégebbiek, ezekben magzati pozícióba fektették őket, mert hittek abban, hogy ha ebben a pózban kezdődött az élet, ebben illik végződnie is.

Az elhunyt családtagot egy székre ültették, hogy a falu minden tagja még utoljára meglátogathassa és adományokkal láthassa el az érintett családot. (Érdekes, hogy egyébként ennek egy része a mai napig megmaradt a modern Fülöp-szigeteken. Manapság a temetés után tart a család egy egész falura kiterjedő összejövetelt, ami sokszor napokig tart, bingot játszanak és az ebből nyert pénz az érintett családot illeti.)

Néhány nap elteltével 10-20 ember vitte fel az elhunytat és a koporsót illetve a széket a hegyekbe, ahol vagy a szikla oldalába akasztották, vagy egy hegyoldalban lévő barlangban helyezték el.

Egészen 2010-ig tartották a hagyományt egyes családok, egyedül a turisták miatt hagytak fel vele, mivel így fedetlenül nyilván nem volt kellemes élmény meglátogatni egy friss koporsót, ha értitek mire gondolok....

Egyébként a modern családoknak hatalmas segítség volt a hagyomány, hiszen Sagada lakói ma már szinte kizárólag tutizmusból élnek, így úgy tartják, hogy az utolsó ott elhelyezett idősek halálukban is segítették a közösséget azzal, hogy koporsóikkal turistákat vonzanak a faluba.
Emiatt egyáltalán nem tűnt illetlenségnek fotókat készíteni sem.

Érdekes volt belegondolni, hogy minden nézőpont kérdése. A barlangban látható emberi koponyák (igen, azok igaziak) rémítőek lehetnek és furcsa volt elsőre, hogy turista látványosságként díszelegnek. De minél többet tanultunk a helyiek hagyományairól és életükről a túra vezetőnktől, annál több értelmet nyert az egész. Egyszerűen más kultúra, máshogy viszonulnak mindenhez, közte a temetkezéshez is. Ami nekünk furcsa, ott teljesen normális.
Pont ezért élmény ilyen különböző történelmű és kulturájú régiókat látogatni. :)

Ma tetováltattunk a világ egyik leghíresebb és legidősebb tetováló művészénél a Fülöp-szigeteken, a legendás, 106 éves A...
02/03/2023

Ma tetováltattunk a világ egyik leghíresebb és legidősebb tetováló művészénél a Fülöp-szigeteken, a legendás, 106 éves Apo Whang Od-nál.
A falu, ahol él Kalinga megyében, azon belül Buscalanban található, ami egy elszigetelt kis falu a hegyekben messze a városoktól, internetettől, telefon jeltől. Több órás út vezet ide kanyargós, elszigetelt sziklaszirtek szélébe vájt utakon keresztül.

A szikla szirtek végén egy kis falu várt minket, ami mindössze kb 15 házból, egy étteremből és egy szülészet/kórház épületből állt. Itt aludtunk egy helyi családnál majd másnap tovább folytattuk az utat Apo Whang Od házához. Az ő faluja csak egy fárasztó, hegyre meredeken felkaptató túra után érhető el.

Apo Whang Od a ButBut törzs utolsó igazi tetováló mestere. Az eredetileg fejvadász törzs harcosainak készültek a törzsi tetoválások (illetve a nőknek a szépség jeleként) és Apo Whang Od volt az első női tetováló művészük. 15 éves korában kezdte és mára az utolsó megmaradt tetováló művész (ahogy ők hívják mambabatok, ami a tetoválás "ütögető" jellegére utal).

A tetoválás egy bambusz darabba illesztett pomelo tüskével készül, a festék pedig szén és víz keveréke. Egy fa/bambusz darabot tartva ütögetik a tüskét a bőrbe ezzel a bőr alá juttatva a festéket.

Apo Whang Od általában a ma már híressé vált, 3 pötty aláírását tetoválja, de ha nincs tömeg nagyobb tetkót is vállal. Általa tanított tetováló művészektől viszont bármikor beszerezhető egyéb törzsi tetoválás is. Jonathan az egyik tradicionális, valóban régóta használt dizájnt valszotta, én megelégedtem az ikonikus pöttyökkel, főleg mivel életem első tetoválása volt ez.

Fájdalmas volt. A többi művész óvatosabban dolgozik, már amennyire a teknika engedi, Whang Od azonban nem bízza a véletlenre és keményen kalapál....azonban a fájdalmat fekülírta a hatalmas élmény, hogy részese lehettünk ennek.
El sem tudom mondani mekkora élmény volt. Maga a találkozás, a tetoválás, az út, a világ végig falvakban való helyi élet megtapasztalása.

Az biztos, hogy egy életre szóló élmény volt. :)

🇵🇭🌴Ha álmaitok nyaralását a Fülöp-szigeteken képzelitek el, de nem tudjátok, hogyan kezdjetek neki a szervezésnek, túl s...
14/02/2023

🇵🇭🌴Ha álmaitok nyaralását a Fülöp-szigeteken képzelitek el, de nem tudjátok, hogyan kezdjetek neki a szervezésnek, túl sok vagy éppen túl kevés az információ és nem tudjátok, hogyan találjátok meg az igazán jó ajánlatokat / lehetőségeket - akkor jó helyen jártok!

Ilyen messzire utazni otthonról sosem egyszerű.
❓Miben tudok nektek segíteni?

Segítek döntést hozni az utazásotok nagy kérdéseiben, mint:

🌴Mely helyeket érdemes meglátogtani, hogy azt az élményt kapjuk, amit elképzeltünk?
🌴Mi fog kényelmesen beleférni a rendelkezésünkre álló időbe?
🌴Mi az, amit semmiképp nem szabad kihagyni?
🌴Hogyan fogunk országon belül eljutni egyik helyről a másikra?
🌴Hogyan tudunk a turista paradicsomok mellett a helyi életbe, kultúrába is betekintést nyerni?
🌴 Mire kell felkészülni (időjárás, beutazási feltételek, biztonság stb.)?

Illetve segítek leszervezni a legfontosabb részleteket (belföldi utazás, szállás) kikerülve a legnagyobbak buktatókat és turista csapdákat, ugyanis:
🌊 A belföldi utazást és helyi tömeg közlekedést nem mindig egyszerű átlátni, ha először van itt az ember.
🌊 A tömegközlekedés nem mindig olyan mederben zajlik, ahogy azt otthon megszoktuk, egy nem jól leszervezett transzport sokkal tovább tarthat, vagy többe kerülhet, mint amivel eredetileg számoltatok.
🌊 A szállás foglaló weboldalakra feltöltött képek a Fülöp-szigeteki szállodákról sokszor csalókák. A szép szállodai szoba a valóságban lehet, hogy teljesen más.

Igény szerint pedig akár részletes programtervet tudunk együtt összeállítani, a Ti igényeitekre szabva!

Továbbá hasznos tanácsokkal látlak el az országgal és a helyi kultúrával kapcsolatban és megtanítom csínját-bínját, hogyan tudtok olcsóbban, helyi módra étkezni vagy különleges programokban részt venni.
Ez nem csak azoknak lehet segítség, akik pénzt szeretnének spórolni az utazás során, hanem azoknak is, akik szeretnének a turista tömegektől elvonulni és egyedi kalandokban is részt venni.

👩Miért válassz engem?
Én nem otthonról segítek nektek, valóban a Fülöp-szigeteken élek, helyi férjemmel.
2014-ben költöztem ki először, azóta sok mindent tapasztaltam. Így nem csak kitűnő helyismerettel, összeköttetésekkel rendelkezem, de mélységekig ismerem a helyi kultúrát, szokásokat.
Valós, személyre szabott ötleteket és tanácsokat tudok adni, nem pedig az utazási irodák által fixen megszabott sablon szállásokat és programokat ajánlom.

❓Hogyan működik?

A csatolt linken egy kis kérdőív található olyan kérdésekkel, amikből számomra már körvonalazódni fog, milyen jellegű utazásra vágytok és hogy mely területeken van leginkább szükségetek segítségre!

(A kérdőív kitöltése még nem jár semmilyen kötelezettséggel!)

⭐ Bár az ajánlatok személyre szabottak, hiszen minden ember és nyaralás egyedi, ebből a 4 csomagból tudunk kiindulni.

1. Egy egyszeri tanácsadás (nektek megfelelő internetes hang híváson keresztül), ahol választ kaptok minden utazással, Fülöp-szigetekkel kapcsolatos kérdésetekre.
2. Az egyszeri tanácsadás mellett biztosítom részetekre helyi elérhetőségeimet, hogy az itt tartózkodás során bármikor kereshessetek és a lehető leggyorsabban válaszolni tudjak, ha segítségre, tanácsra, tolmácsolásra van szükségetek!
3. A tanácsadás és elérhetőségek mellett többszöri írásos, vagy igény szerint telefonos beszélgetés során segítek megtalálni és lefoglalni a számotokra legmegfelőbb szállásokat, belföldi repjegyeket, transzfereket.
4. A fentebb felsoroltak mellett teljeskörű program tervet állítunk össze együtt, amit természetesen nem kötelező pontosan követnetek, de iránymutatást ad majd a nyaralás során.

♦️Fontos! A szállásokat, jegyeket, az én segítségemmel, tanácsaimmal de Ti foglaljátok le!
A programokért, transzferekért, hajó túrákért online vagy helyben fizettek majd.
Ha adok is kontakt információt, nem kapok jutalékot ezek után!

❓ Mennyibe kerül a szolgáltatás?
Az árak függenek attól, hogy hány fő vesz részt az utazásban és hogy pontosan miben van szükségletek segítségre. Pontos ajánlatot a kérdőív kitöltése után tudok nektek küldeni!

Várlak Titeket sok szeretettel! ☺️

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLb-ibnFEb0SYabA0MRhHVGcS4gjygrbHqYWevARLcXSmzHg/viewform?fbclid=IwAR3y9uqQo8sCRvnz0DkAcLJSpc2EH91-HCYflUE4VKemVZ3Fcg83Ej9KVVY

A kérdőív kitöltése után a megadott e-mail címen, vagy Facebookon foglak keresni 3 munkanapon belül!

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Magyarként a Fülöp-szigeteken posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Magyarként a Fülöp-szigeteken:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share