30/11/2021
Trésors de Budapest – Budapest kincsei facebook oldal
szíves figyelmükbe ajánlja alábbi, megrendelhető sétáit:
SZECESSZIÓ
ELEGANCIA ÉS STÍLUSTEREMTÉS – szecessziós séta a Belvárosban
Budapest századfordulós építészetének egyik nagy értékét adják a városszerte pompázó vagy megbúvó szecessziós épületek. Közülük olyan impozáns példákat válogattam a szombati sétákra, amelyek Magyarországon és a legnagyobb mértékben Budapesten meghatározó szecessziós irányzatok – a belga-francia art nouveau, a német Jugendstil, a bécsi Secession és a magyar szecesszió – jegyeit mutatják.
SZÍNPOMPÁS VIRÁGOK, DEKORATÍV GEOMETRIA - szecesszió és korai art deco a Jászai Mari tér környékén
A Szent István körúton, a Falk Miksa, a Balaton, a Pannónia utcán sétálva megismerkedhetnek a 20. század első harmadának „úri” középosztálya polgári életviteléről, a ma már többnyire társasházakként működő épületeken megcsodálhatjuk a kor stíluskavalkáját: megfigyeljük ezeken az impozáns épületeken az átmenetet a historizmus és szecesszió között, máshol a szecesszió és a korai art deco között, ugyanígy a kései szecessziót, és annak átalakulását art deco stílusába.
BUDAVÁRI SÉTÁK
Titkok a Mátyás-templom történetéből, vallási és művészeti programjáról – amikor a séta egy időutazás is
A séta során megidézzük templom múltjának legfontosabb, legérdekesebb eseményeit és történeteit, választ kapnak arra, miért is Nagyboldogasszony-templom. Majd ezután bemegyünk és megtekintjük a templom belső terét. Ekkor értelmezzük a 19. század dekoratív szemléletmódját (Székely Bertalan a szecessziót és a historizmust együttesen alkalmazza) és a kor által közölt vallási üzenetet is, amely a korszaknak megfelelően összekapcsolódik a nemzet történelmével is.
A templom koronázások helyszíne is volt, természetesen ennek emlékeit is megkeressük a séta során.
„VÁRBÉLI CSEMEGÉK” - a múlt, a jelen és a jövő találkozása Budaváron
Igazi időutazást kínál ez a kellemes séta a budai Várnegyedben, amelyen felsejlik a budai várkastély, majd palota, illetve a királyi város, Buda középkori, újkori és modernkori hangulata és mozgalmas élete.
A program során nem a teljes történetet fogják hallani, hanem olyan érdekességeket ismerhetnek meg, amelyek nem vagy kevéssé közismertek. Közben megcsodáljuk és ismerkedünk az újonnan rekonstruált illetve újra felépített épületekkel is.
AZ ARANYKOR ÁLMA: a budavári zsidó közösség középkori története és emlékei
Budán élt Európa egyik legnagyobb zsidó közössége a középkorban – mondják a kutatók. A magyar királyok által biztosított jogok és a város kínálta lehetőségek vonzóvá tették Budavárat a zsidó emberek számára. Az évszázadok során sokan jöttek ide Európából.
Milyen is volt a közösség élete? Régészeti nyomokon elindulva, a fennmaradt írásos emlékek segítségével megidézzük a legfontosabb mozzanatokat és legfontosabb közösségi tereiket, a három zsinagógát, a középkori mikvét és más érdekes dolgokat.
Ha a család vagy a barátok, kollégák, diákok, nyugdíjasok, ismerősök összefognaK, kisebb csoport formájában megrendelhetik bármelyik sétát, előzetes időpontegyeztetéssel.
Regisztrálni lehet a [email protected] címen.
Csoportos megrendelés esetén a séta díja a szokásos: 3.500.- Ft, nyugdíjasoknak és diákoknak 2.500.- Ft, min. 5 fő-re kérhető.
A családi kedvezményes díj (2 felnőtt, 2 gyermek) 7.000.- Ft, középkori zsidó közösség története: 6.500.- Ft, Mátyás-templom séta: 6.000.- Ft, min. 8 főre kérhető.
Csoportos kedvezmény 10 fő felett (11 főtől) a teljes összegre 10%, 20 fő-től 20%.
Privát séták díja (1-8 fő) 10.000.- Ft/óra (a séták 2 óráig tartanak)
A fizetés készpénzben történik a helyszínen.
Üdvözlettel
Annamária