Музей Кролевецького ткацтва

  • Home
  • Музей Кролевецького ткацтва

Музей Кролевецького ткацтва Збереження та популяризація кролевецького переборного ткацтва та кролевецького тканого рушника.

03/03/2022
17/02/2022
19/10/2021
06/01/2021

Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна світлом засіяла.

Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убого оповився.

Пастушки з ягнятком перед тим дитятком
На колінця припадають, Царя-Бога вихваляють.

– Ой ти, Царю, Царю, небесний Владарю,
Даруй літа щасливії цього дому господарю.

Даруй господарю, даруй господині,
Даруй літа щасливії нашій славній Україні.

Вітаємо вас зі Святом Різдва Христового! Зичимо миру, радості і Божої благодаті!

25/11/2020
05/11/2020

Тепер під час самостійного огляду експозицій музею можна ознайомитися з поширеними техніками ткацтва орнаментів на кролевецьких рушниках.
Перекидна система на підлогу придбана за рахунок програми збереження та розвитку елемента нематеріальної культурної спадщини «Кролевецьке переборне ткацтво» на період 2018 - 2020 років.

28/09/2020

У кожної господині у господарстві були чугуни для різних страв, від пів літрового до відерного...
Дякуємо Миколі Дмитровичу Стельмаху за можливість ознайомлювати відвідувачів з колекцією чугунів різних періодів минулого століття!

Сінокос на Огієвщині!
19/06/2020

Сінокос на Огієвщині!

Всі на сінокос!
18/06/2020

Всі на сінокос!

Історія родин Риндіних та Оболонських. На центральному кладовищі є надгробки родини Риндіних. Можливо дружина Леонтія Ри...
11/06/2020

Історія родин Риндіних та Оболонських.
На центральному кладовищі є надгробки родини Риндіних. Можливо дружина Леонтія Ринді з родини відомих ткачів Оболонських...
З матеріалу краєзнавця І.Кобизьського "Кролевецькі тканини оздоблювалися орнаментом і малюнками, характерним лише кролевецьким майстрам, та унікальною технікою складного перебору. У найбільш заможних ткачів були учні, які працювали «за науку». Відомо, що ткацтвом у місті займалися цілі родини.
У 80-х роках XVIII ст. у Кролевці жила родина Оболонських, ткаля Андріїха Оболонська з синами Василем,Михайлом, Григорієм та Овсієм виготовляли високоякісні, квітчасті килими, ткані червоним по білому, рушники, скатертини, які були оздобленням стін у будинках. Ткалися такі тканини із зображенням птахів, квітів, ромбів, прямокутників.
на початку ХІХ століття, вже була відома сім’я Риндіних, в якій своєю майстерністю виділявся Леонтій Риндя, якого називали в місті «видатним майстром», бо він сам умів вигадувати візерунки і брав їх зі свого уявлення. З середини ХІХ століття серед кролевчан став відомим Єремій Риндя, якого купець Прибилов запросив стати у нього приказчиком. Він торгував пряжею і різними мануфактурними виробами у власній «лавці», котра була під дзвіницею соборної церкви у центрі міста. Власний будинок Риндіних знаходився біля базарної площі (нині реконструйована і добудована споруда – будинок сільгоспуправління). Маючи особисті, у цій справі, здібності, Єремій Риндя надзвичайно швидко розбагатів і став відомим купцем і значним землевласником, уміло придбавши у нащадків князів Мещерських 2400 десятин лісу (район сучасного Хрещатику на Кролевеччині). Послідовником справи Єремія став його син Іван Єремійович, який вже у зрілому віці проявив організаторські здібності і зміг утримати у своїх руках значну частину ткачів на Кролевеччині.
На початку ХХ століття у Кролевці налічувалося понад дві тисячі ткачів-надомників, яких Іван Риндя зміг об’єднати у так звані цехові структури. Підприємство Ринді несло далеко, за межі Кролевеччини, славу про рушники та інші вироби, які експонувалися на закордонних виставках."

09/06/2020
04/06/2020

Від насінини до тканини!

05/05/2020

Після теплих дощів зійшов льон!!!

28/04/2020

Проект «Від насінини до тканини» попри карантинні обмеження продовжується. 26 квітня 2020 посіяно льон з насіння, яке зібрали в минулому році.(відео в коментарях)
Сівба волокнистих культур розпочиналась ранньою весною і тривала до початку літа. Льон традиційно сіяли в полі. У поле селяни вирушали у чистому одязі. Для доброго врожаю льону в сівну коробку (тобто коробку, з якої жменею брали насіння під час сівби) клали яйце. Щоб стебла рослин були високими і тонкими, а волокно м'яким, посів мав бути густим.

21/01/2020

21 січня минає рік світлої памяті Миколи Вікторовича Авраменка.
Нехай добрий, світлий спомин про Миколу Вікторовича назавжди залишиться у серцях рідних, колег, усіх, хто його знав, любив та шанував.
Світлі спогади про його турботу, добрі справи для розвитку нашого Музею кролевецького ткацтва завжди будуть сильніші, ніж смерть!
Вічна і світла пам’ять!

Вітаємо з Днем працівників культури і майстрів народного митстецтва!
08/11/2019

Вітаємо з Днем працівників культури і майстрів народного митстецтва!

11/02/2019

Життя музею у світлинах.

29/11/2018

Майстрині переборного кролевецького ткацтва - прекрасні, натхненні і завжди молоді!
Мироненко Валентина, Петрова Олена, Минтус Людмила, Найденко Світлана, Гецевич Валентина, Калмикова Раїса, Борисенко Ольга (зліва направо)
Автор фото Сокур Тетяна

19/11/2018

ДУ́ДАР Іван Петрович (19. 11. 1921, с. Клишки, нині Шосткин. р-ну Сум. обл. – 29. 12. 2007, м. Кролевець Сум. обл.) – художник...

04/09/2018

Міжнародний літературно-мистецький фестиваль.

14/08/2018

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Музей Кролевецького ткацтва posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share