11/06/2020
Історія родин Риндіних та Оболонських.
На центральному кладовищі є надгробки родини Риндіних. Можливо дружина Леонтія Ринді з родини відомих ткачів Оболонських...
З матеріалу краєзнавця І.Кобизьського "Кролевецькі тканини оздоблювалися орнаментом і малюнками, характерним лише кролевецьким майстрам, та унікальною технікою складного перебору. У найбільш заможних ткачів були учні, які працювали «за науку». Відомо, що ткацтвом у місті займалися цілі родини.
У 80-х роках XVIII ст. у Кролевці жила родина Оболонських, ткаля Андріїха Оболонська з синами Василем,Михайлом, Григорієм та Овсієм виготовляли високоякісні, квітчасті килими, ткані червоним по білому, рушники, скатертини, які були оздобленням стін у будинках. Ткалися такі тканини із зображенням птахів, квітів, ромбів, прямокутників.
на початку ХІХ століття, вже була відома сім’я Риндіних, в якій своєю майстерністю виділявся Леонтій Риндя, якого називали в місті «видатним майстром», бо він сам умів вигадувати візерунки і брав їх зі свого уявлення. З середини ХІХ століття серед кролевчан став відомим Єремій Риндя, якого купець Прибилов запросив стати у нього приказчиком. Він торгував пряжею і різними мануфактурними виробами у власній «лавці», котра була під дзвіницею соборної церкви у центрі міста. Власний будинок Риндіних знаходився біля базарної площі (нині реконструйована і добудована споруда – будинок сільгоспуправління). Маючи особисті, у цій справі, здібності, Єремій Риндя надзвичайно швидко розбагатів і став відомим купцем і значним землевласником, уміло придбавши у нащадків князів Мещерських 2400 десятин лісу (район сучасного Хрещатику на Кролевеччині). Послідовником справи Єремія став його син Іван Єремійович, який вже у зрілому віці проявив організаторські здібності і зміг утримати у своїх руках значну частину ткачів на Кролевеччині.
На початку ХХ століття у Кролевці налічувалося понад дві тисячі ткачів-надомників, яких Іван Риндя зміг об’єднати у так звані цехові структури. Підприємство Ринді несло далеко, за межі Кролевеччини, славу про рушники та інші вироби, які експонувалися на закордонних виставках."