До Міжнародного дня музеїв разом з учнями 9-Б Кролевецького ліцею №5 зробили екскурс в історію Кролевеччини.
Вітаємо колег з Міжнародним днем музеїв. Дякуємо всім хто відвідує наш культурний заклад, поповнює фонди та всіляко популяризує краєзнавство.
18 травня Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу комуністичним тоталітарним режимом. В цей день у 1944 році, відповідно до таємної постанови Державного комітету оборони № 5859-сс «Про кримських татар», підписаною Сталіним, розпочалася спецоперація військ НКВД з метою звільнення Кримського півострова від корінного населення.
Кримських татар звинувачували у дезертирстві та колабораціонізмі, що не відповідало дійсності. Переважно депортованими стали діти, жінки та літні люди. Загалом за три дні масової депортації, з кримського півострова вивезли понад 190 тисяч кримських татар.
Цю трагічну сторінку пам’ятає вся Україна та кримськотатарський народ. Під час масової депортації від голоду, хвороб та виснаження померли понад 30 тисяч осіб невинного населення.
У 2015 році Верховна Рада України визнала справжнім геноцидом примусове виселення кримських татар з пів острова. З 2014 року кримчани зазнали утисків та незаконної анексії Кримського півострова з боку російського агресора.
Віримо у наші Збройні Сили України та у визволення усіх територій нашої де
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Кролевчанка - поетеса
Мандрика Анастасія Іванівна
Авторка вірша: "Спомин про бабусю"
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Фрагмент вірша. Автор невідомий
Декламує Іваницький Назар
1-А кл. Кролевецький ліцей 5
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Вірш "Минають дні, минають ночі"
Автор Тарас Шевченко
Декламує Рева Вадим, 9-А Кролевецькій ліцей 5
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Гулакова Анна Валеріївна. Асистент учителя 1-А класу Кролевецького ліцею 5. Авторка вірша:"Коли стихнуть бої в моїй Україні..."
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Вірш "Стоїть в селі Суботові"
Автор Тарас Шевченко
Декламує Гребеник Крістіна, 9-А Кролевецькій ліцей 5
Всесвітній день поезії
"Ріки незмінно течуть додому"
#НаціональнийТижденьЧитання
Вірш " Дві дороги"
Декламує автор Олег Пластун
14 березня – День українського добровольця.
Шануємо тих, хто став на захист незалежності України за покликом серця та гідно боронить Україну разом з усіма бійцями Сил оборони та безпеки!
Слава Україні!💙💛
Сьогодні Україна відзначає день народження духовного батька всіх українців, славетного Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка.
Нехай в серці кожного українця так само горить вогник свободи, а душа завжди наповнюється жагою боротьби за справедливість, духовні цінності та спадщину українського народу.
До Вашої уваги авторський вірш у виконанні
Олега Пластуна
Онлайн-рубрика "Незабутній Микола Лукаш"
До Дня закоханих
На умовляння сестри Ганни одружитися, Микола Лукаш відповідав: "Кохана жінка, діти потребуватимуть постійної уваги, а в мене така робота, що як порину в неї, то забуваю про все на світі, і надовго. Розриватися між двома пристрастями не зможу, тому і віддав перевагу роботі"
Вірш "Невірна" Їржі Волькер , у перекладі Миколи Лукаша.
Декламує Наталія Кондратюк
Онлайн-рубрика "Незабутній Микола Лукаш"
До Дня закоханих
А чи знали ви, що Микола Лукаш все життя кохав одну жінку? Через неподільне кохання до однокурсниці Олени Біліченко навіть полишив навчання та пішов вчителювати в сільській школі на Київщині.
Лукаш любив її усе життя. Більше нікого і ніколи.
Як говорила спільна подруга Миколи і Олени - Єва Нарубіна: "Навіть коли вона залишила третього чоловіка, тоді Лукаш сватався до неї, щоб узяти її з трьома дітьми, вона відповіла сміючись: "Навіщо тобі чужі діти ?
- Це наші діти Оленко! Виховаю і в люди виведу". Не погодилася ".
Вірш "Моя люба Неллі" Роберта Бернса, у перекладі Миколи Лукаша.
Декламує Олег ПЛАСТУН
7 грудня - День української хустки.
У середині XIX століття в Кролевці та його повіті у величезній кількості виготовляли селянські хустки.
Самі жінки - ткалі, під час своєї роботи за ткацьким верстатом пов'язували голову хустиною для зручності в роботі.
Хустки бували фабричними та домотканими, їх, як правило, виготовляли власноруч або купували у майстринь. На верстатах ткали однотонний квадратний відрізок тканини і нав’язували на ньому тороки. Інколи кінці хусток вишивали однотонними або різнокольоровими нитками — їх залишали на свята.
Хустка з давніх часів була важливим символом української культурної спадщини. Жінки носили її протягом цілого року - влітку лляні, ситцеві чи шовкові, а взимку вовняні.
На Великдень та Різдво носили яскраві хустки, у будні дні — стримані. Молодих дівчат вабили білі хустки, а також хустки з орнаментами та цікавим поєднанням кольорів. Старші жінки обирали більш прості моделі, зазвичай у темній кольоровій гаммі. Вдови носили виключно чорні хустки. Також хустки передавали у спадок за жіночою лінією і оберігали, адже це була сімейн
ПАМ'ЯТАЄМО. ЄДНАЙМОСЯ. ПЕРЕМОЖЕМО.
90-ті роковини страшного злочину: Україна і світ вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років
Кролевеччина пам'ятає!
Фрагменти відеоспектаклю "Лінії терору"
Шановні працівники культури та аматори народного мистецтва
Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята. Свята тих, для кого творчість, освіченість, вихованість, духовність, національні традиції стали головними життєвими орієнтирами.
Бажаємо вам творчого неспокою, незгасного ентузіазму, віри в себе і свою благородну місію; вам та вашим родинам - міцного здоров’я, миру, щастя та благополуччя!
Спільно з колегами Музей Кролевецького ткацтва відзначили Міжнародний день яблук.
Інформаційна хвилина "Трагедія Бабин Яр"
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами за етнічною ознакою — євреїв та циган, мирного населення і радянських військовополонених, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, психічнохворих, «саботажників» і порушників ком
21 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ
Сьогодні кожен українець мріє про перемогу і якнайшвидше припинення бойових дій, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою і світле майбутнє дітей, про загоєння болючих ран у людських серцях і захист від агресорів.
Саме тому заклади культури: Музей Кролевецького ткацтва, Кролевецький Краєзнавчий музей , Бистрицький Будинок Культури об'єдналися для спільного проєкту, щоб показати що найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози, діти всміхаються і радіють життю. Цього дня ми маємо нагадати собі про нашу спільну відповідальність у збереженні миру на Землі, про важливість миру як найціннішого дару. Мир не тільки забезпечує безпеку та стабільність. Він є основною передумовою для стабільного розвитку, забезпечення соціальної справедливості та збереження навколишнього середовища і має вирішальне значення для гармонійного співіснування всього .