Hanka Warszawianka

  • Home
  • Hanka Warszawianka

Hanka Warszawianka Organizuję imprezy i eventy miejskie, na których będziesz chciał zostać do końca

Skuteczny on-boarding pracowników, zwłaszcza przyjmowanych w czasie pandemii, to prawdziwe wyzwanie. Pomogę Ci w nim, proponując rozwiązania, dzięki którym otoczenie firmy zacznie się Twoim pracownikom kojarzyć z przyjemnością z odkrywania tajemnic miasta.

Kilka dni temu odszedł mój Tata Jacek. Nauczył mnie ciekawości świata, radości życia i cieszenia się z każdej dobrej (na...
26/01/2024

Kilka dni temu odszedł mój Tata Jacek. Nauczył mnie ciekawości świata, radości życia i cieszenia się z każdej dobrej (nawet drobnej) rzeczy, która się przytrafia. To po Tacie mam też szaloną część mojej natury, rezolutność i waleczność. Dziękuję, Tatusiu.

Tata spocznie we wtorek 30 stycznia na cmentarzyku Leśnym w ukochanych Laskach, przy Zakładzie dla Niewidomych.

 Oddechu, ciekawych rozmów i zrozumienia. Nie tylko na święta.
24/12/2023


Oddechu, ciekawych rozmów i zrozumienia. Nie tylko na święta.

Przedświąteczna krzątanina daje Ci popalić? Oto pomysł, jak się od niej oderwać. Świetne towarzystwo, piękne wnętrze, mą...
18/12/2023

Przedświąteczna krzątanina daje Ci popalić? Oto pomysł, jak się od niej oderwać. Świetne towarzystwo, piękne wnętrze, mądry temat. Zapraszam:

Seminaria Warszawskie wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń varsavianistycznych i są okazją do ważnych rozmów o naszym mieście.
Zapraszamy na XXIX Seminarium Warszawskie zatytułowane "W poszukiwaniu korzeni miasta. Warszawa Jerzego Kasprzyckiego"

📅Seminarium odbędzie się we wtorek 19 grudnia 2023 roku w godz. 18:30–20:30 w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego - w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32 (I piętro, udział bezpłatny).

💻Wszyscy, którzy nie będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w Seminarium, mają szansę obserwować jego transmisję on-line na stronie facebookowej Muzeum Warszawy.

#️ ⃣Bohaterem spotkania będzie Jerzy Kasprzycki. Warszawy, jaka była i o jakiej czytamy w felietonach i książkach Jerzego Kasprzyckiego – nie ma. Odeszła i wciąż odchodzi, ustępując miejsca miastu tyle niepodobnemu do żegnanego, co łudząco je przypominającemu. Kim był autor warszawskich pożegnań? I z jaką Warszawą się żegnał? Kto był jego poprzednikiem, a kto uczniem? Czy teksty Kasprzyckiego są nadal aktualne? Ale też – a może przede wszystkim – jak pamiętamy Jerzego Kasprzyckiego i jego twórczość skoncentrowaną na Warszawie.

Dyskusję poprowadzą dr Paweł Weszpiński oraz dr hab. Mikołaj Madurowicz

W Seminarium wezmą udział w roli eksperckiej:

🎙Hanna Dzielińska / Hanka Warszawianka – dziennikarka i publicystka, varsavianistka, italianistka i historyczka sztuki, reżyser filmów dokumentalnych (m.in. „Grupa” o batalionie Krybar) i reportaży historycznych (m.in. o Marcu ’68, rodzinie Bielińskich), serii reportaży nt. Mokotowa i warszawskiego getta. Autorka artykułów nt. dziedzictwa historycznego i artystycznego Warszawy, serii spacerowników o żydowskiej Warszawie, przewodników dla dzieci, scenariuszy podcastów o rzeźbie architektonicznej Warszawy. Pomysłodawczyni konferencji „Historyczne place Warszawy. Plac Teatralny” zrealizowanej przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy (obecnie Muzeum Warszawy), członkini Zespołu ds. Historycznych Pracowni Artystycznych przy Prezydencie Miasta Warszawy. Laureatka III nagrody w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Gdzie jest Muzeum Niepodległości” oraz II nagrody w konkursie na upamiętnienie Wielkiej Synagogi. Autorka Historycznego Kalendarza Mokotowskiego, Ilustrowanego Kalendarza Warszawskiego, Paszportu Ursynowskiego oraz serii spacerowników po Mokotowie i Ursynowie. Prowadzi spacery, gry miejskie oraz imprezy integracyjne oparte na historii i architekturze Warszawy.

🎙 dr Tomasz M. Lerski – doktor nauk humanistycznych, varsavianista, historyk kultury, dziennikarz, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymał Nagrodę Varsavianistyczną (prezydenta miasta) za książkę Syrena Record − pierwsza polska wytwórnia fonograficzna 1904−1939 (2004). Uzyskał stopień doktora na podstawie książki o tym przedsiębiorstwie w Instytucie Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (2008). W 2007 r. opublikował Encyklopedię Kultury Polskiej XX wieku. Muzyka – Teatr – Film, w 2015 r. Warszawę Marii Dąbrowskiej (PIW), a w 2016 r. – Warszawę Antoniego Słonimskiego (PIW). Autor haseł dla Polskiego Słownika Biograficznego. Publikował w „Kurierze Polskim”, „Gazecie Wyborczej”, „Expressie Wieczornym”, „Życiu Codziennym”, „Spotkaniach z Zabytkami”, „Ruchu Muzycznym” i „Jazz Forum”. Jest członkiem Społecznego Zespołu Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy ZOK, Towarzystwa Miłośników Łazienek Królewskich, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz Towarzystwa Przyjaciół Falenicy.

🎙Jerzy S. Majewski – historyk sztuki, krytyk współczesnej architektury, varsavianista, dziennikarz. Pisze o dziejach Warszawy, jej zabytkach, architekturze i ludziach. Obecnie związany z miesięcznikiem „Stolica”. Od kilku lat współpracuje z fundacją Hereditas. W latach 1993–2015 na łamach „Gazety Stołecznej” publikował cykl „Warszawa Nieodbudowana”. Kilkaset artykułów z tego cyklu zostało zebranych w sześciu tomach wydań książkowych. Jest też współautorem serii warszawskich „Spacerowników” oraz kilkudziesięciu różnych książek poświęconych głownie tematyce warszawskiej. Jest członkiem Zespołu ds. niematerialnego dziedzictwa Warszawy. Od 1995 r. stale współpracuje z miesięcznikiem „Architektura-Murator”, pisząc recenzje architektoniczne. Prowadzi własny blog „miastarytm.pl” poświęcony dziejom Warszawy, architekturze i sztuce (nie ogranicza się on do Warszawy, ale też dotyczy innych miast oraz wykracza poza granice Polski). W latach 2019–2021 współpracował z telewizją Canal+, pisząc scenariusze i opowiadając przed kamerą o krajobrazie kulturowym polskich miastach w serialu dokumentalnym „Miasta Rytm”. Prowadzi też profil na instagramie „miastarytm.pl” Każdy post to opowieść (słowo i obraz) poświęcona jednemu obiektowi architektonicznemu, czasem też jego mieszkańcom i twórcom.

🎙 Tomasz Markiewicz – dziennikarz, historyk, publicysta. Zajmuje się historią Warszawy XIX i XX wieku. Autor opracowań monograficznych w wydaniach zbiorowych: m.in. Historyczne centrum Warszawy (1998), Wielka księga Warszawy (2001), Zbudować Warszawę piękną… O nowy krajobraz stolicy (1944-1956) (2003), W połowie drogi. Warszawa między Paryżem a Kijowem (2006) oraz albumu fotografii Andrzeja Zborskiego Między Bagatelą a Zgodą (2010), a także wystaw z dziedziny kultury materialnej, architektury, ochrony zabytków i dziejów Warszawy, m.in. Powrót miasta. Zielna 37 i okolice – wczoraj, dziś, jutro (2006), Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku (2010, wspólnie z Tadeuszem W. Świątkiem i Krzysztofem Wittelsem), Budujemy nowy dom. Odbudowa Warszawy w latach 1945–1952 (2011,wspólnie z Jerzym S. Majewskim), John Vachon. Trzy razy Polska (2014, wspólnie ze Sławomirem Rybałtowskim). W 1993 r. zainicjował z Jerzym S. Majewskim pierwszy cykl felietonów Warszawa nieodbudowana w „Gazecie Wyborczej”, który ukazał się drukiem w książce Warszawa nieodbudowana w 1998 r. Przewodniczący Stowarzyszenia Zespół Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy „ZOK”, jednej z pierwszych niezależnych organizacji społecznych w Warszawie po 1981 roku.

Organizatorami Seminariów Warszawskich są Muzeum Warszawy, Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytet Warszawski, oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego.

Z relacjami z poprzednich Seminariów mogą Państwo zapoznać się na stronie facebookowej Muzeum Warszawy.

Piwna to ulica, przy której dużo się w Warszawie działo. W najdawniejszych czasach w kościele św. Marcina obradowali... ...
13/12/2023

Piwna to ulica, przy której dużo się w Warszawie działo. W najdawniejszych czasach w kościele św. Marcina obradowali... posłowie na sejmik Mazowsza. W 1977 roku (kiedy mieszkańcem jednej z sąsiednich kamienic był profesor Bronisław Geremek) w tej samej świątyni zorganizowano głodówkę na rzecz uwolnienia aresztowanych robotników i działaczy KOR-u. A w latach 80. kawałek dalej, w siedzibie SHS-u funkcjonowała galeria sztuki współczesnej. O niej właśnie traktować będzie dzisiejszy wykład w ramach Akademii Fukierowskiej (godz. 17.30, kamienica Fukierowska - można wejść też od Rynku Starego Miasta). Polecam!

Radio Kolor 103 FM

Kto czyta newsletter (https://hankawarszawianka.com/newsletter/) to wie: książka Alexa Kłosia "63 noce" to pozycja, na k...
06/09/2023

Kto czyta newsletter (https://hankawarszawianka.com/newsletter/) to wie: książka Alexa Kłosia "63 noce" to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Mało! Przyznam, że ja zarwałam dla niej dobre 3 noce, bo nie mogłam się doczekać, co będzie dalej:).

Dlatego z przyjemnością poprowadzę spotkanie autorskie, które już 13 września (środę) organizuje Muzeum Ziemi w Warszawie. Serdecznie zapraszam!

/POWSTANIE WARSZAWSKIE W WILLI PNIEWSKIEGO
/63 NOCE / ALEX KŁOŚ /SPOTKANIE AUTORSKIE
/13.09.2023 / GODZ. 17.00

W głównej klatce schodowej Willi Pniewskiego znajduje się wyjątkowe miejsce. To ślady powstańczej krwi i ślady pamięci o Powstaniu Warszawskim. W połowie września 1944 roku, gdy trwały zacięte walki na linii Sejmu i Powiśla, w tym miejscu ranny został nieznany z imienia i nazwiska powstaniec, który z okna willi ostrzeliwał atakujące czołgi niemieckie. Podczas wydarzenia będzie dostępne również stoisko Wydawcy.

13 września 2023 roku upamiętnimy wydarzenia Powstania Warszawskiego w Willi Pniewskiego, zapraszając Was na spotkanie autorskie z Alexem Kłosiem – aktorem, ale i autorem książki „63 noce” (Agencja Wydawnicza Mako Press, 2023), w której w nieoczywisty sposób opowiada o kolejnych dniach Powstania Warszawskiego, splatając historię z naszą teraźniejszością. Spotkanie poprowadzi Hanka Warszawianka. Zapraszamy!

Alex Kłoś tak mówi o swojej książce: „Pisząc >>63 noce>Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie: wspomnienia 1939–194663 nocach

Długi weekend czas zacząć. Gdzie się wybrać? Jak ciekawie spędzić ten czas? Zobacz kilka podpowiedzi:Muzeum Sportu i Tur...
11/08/2023

Długi weekend czas zacząć. Gdzie się wybrać? Jak ciekawie spędzić ten czas? Zobacz kilka podpowiedzi:

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Historia, sport, nauka, II RP - Robert Gawkowski Muzeum Mazowieckie w Płocku Muzeum Narodowe w Warszawie Muzeum Warszawskiej Pragi Muzeum Warszawy Żydowski Instytut Historyczny / Jewish Historical Institute

Długi weekend nie będzie się dłużyć, jeśli wybierzesz się w podróż w czasie albo wyskoczysz na rower. Zresztą zobacz sam(a).

 Cała naprzód po nową przygodę, taka gratka nie zdarza się co dzień! Już w czwartek o ciekawostkach dotyczących sportu n...
25/07/2023


Cała naprzód po nową przygodę, taka gratka nie zdarza się co dzień! Już w czwartek o ciekawostkach dotyczących sportu na Mokotowie opowie fantastyczny gawędziarz Robert Gawkowski. A to wszystko z siodełka bo będzie to wycieczka rowerowa. Gorąco polecam!

🚴‍♀️"Mokotów na dwa koła"🚴
Wycieczka rowerowa z Robertem Gawkowskim 😀

Lubisz jeździć rowerem🚲?😀 W takim razie zapraszamy na wycieczkę rowerową „Mokotów na dwa koła”, którą poprowadzi dr hab. Robert Gawkowski – największy znawca historii warszawskiego sportu, prezes warszawskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Historii, pracownik Muzeum Sportu i Turystyki.

Pojedziemy – nie może być inaczej – trasą pełną akcentów sportowych. Oprócz tych oczywistych, 🤓zobaczymy też te mniej znane.

Czemu w planie wycieczki znajduje się więzienie na Rakowieckiej?
Gdzie znajdowało się dawne boisko piłkarskiej Gwardii?
Dlaczego skończymy na Siekierkach?

Dowiedzą się wszyscy, którzy się z nami wybiorą na rowerową eskapadę po Mokotowie.

Spotkanie: 2️⃣7️⃣ lipca godz. 18.30 przed bramą stadionu Gwardii, ul. Racławicka 132.

❗️Liczba miejsc ograniczona❗️
Zapisy mailowo do 2️⃣5️⃣ lipca na [email protected] - w temacie wiadomości wpisz "Mokotów na dwa koła" w treści wiadomości wpisz swoje imię i nazwisko 😀

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie roweru🚲, pamiętaj o kasku 🚴‍♀️🚴oraz 💧wodzie💧.

Jak dawniej żyło się na kameralnej ulicy Lekarskiej? Opowiadają o tym wyciągnięte z domowych archiwów fotografie, które ...
19/06/2023

Jak dawniej żyło się na kameralnej ulicy Lekarskiej? Opowiadają o tym wyciągnięte z domowych archiwów fotografie, które od dziś możesz oglądać na ogrodzeniach stylowych, przedwojennych domów. Dziękuję organizatorom "100-lecia Lekarskiej" za zaproszenie i możliwość dorzucenia paru ciekawostek (oraz wciągające rozmowy z obecnymi mieszkańcami)!

Dobre towarzystwo to podstawa! W konkursie Radio Kolor 103 FM „Grube ryby 2023" w kategorii "Kobieta Koloru" jestem nomi...
25/05/2023

Dobre towarzystwo to podstawa! W konkursie Radio Kolor 103 FM „Grube ryby 2023" w kategorii "Kobieta Koloru" jestem nominowana w takim oto gronie: Urszula Dudziak , Justyna Dobrosz-Oracz i Ida Karpińska. Co tu dużo mówić, już sama nominacja to wygrana 🙂
Choć oczywiście za wszystkie głosy będę niezmiernie wdzięczna. Dziękuję!

https://radiokolor.pl/grube-ryby/24

22/05/2023

Gotowi na kolejny spacer po Pradze? 😍 Tym razem cofniemy się do czasów, w których Praga stanowiła nie tylko serce, ale i mózg Warszawy. ❤ A o tym, w czyje ręce trafią arcydzieła polskiego malarstwa, decydowały najczęściej spryt lub skrzynka wódki. 🖼 Dowiecie się również:

🗼 Czy Rue de Covelle miała coś wspólnego z Paryżem?
🏫 Kto chciał wznieść warszawski ratusz w Porcie Praskim?
🚗 Jak aleja śmierci zmieniła się w Marszałkowską prawego brzegu?

Spacer poprowadzi Hanka Warszawianka - dziennikarka, varsavianistka oraz organizatorka eventów, które długo zostają w pamięci.

⏰ Spotykamy się w sobotę 27 maja o godzinie 14:45 przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej. Spacer potrwa około 1,5 godziny.

Szczegóły wydarzenia 👉 https://fb.me/e/U1k5lBlt

Jest wiosna, są spacery. W doborowym towarzystwie (oczywiście myślę o współprowadzących):), zapraszam:
13/05/2023

Jest wiosna, są spacery. W doborowym towarzystwie (oczywiście myślę o współprowadzących):), zapraszam:

Pisarz i miłośnik kuchni Witold Szabłowski, varsavianistka Hanka Dzielińska, fotograf Tomasz Kaczor, pisarz i pasjonat ornitologii Stanisław Łubieński oraz muzyk Jan Emil Młynarski wcielą się w rolę przewodników otwartych spacerów po warszawskiej Pradze, organizowanych w tym roku przez ...

Muzeum Ziemi w Warszawie z przytupem wraca na kulturalną mapę miasta. Co wcześniej było w tym miejscu? O tym w krótkim t...
07/05/2023

Muzeum Ziemi w Warszawie z przytupem wraca na kulturalną mapę miasta. Co wcześniej było w tym miejscu? O tym w krótkim tekście i audycji "Stolica Historii" z anteny Radio Kolor 103 FM:

O masonach z warszawskiej skarpy i mistrzu architektury XX w. opowiada Hanna Dzielińska z TMH.

 Uwaga uwaga, co tydzień świeże wiadomości z przeszłości:). Serio! W każdą niedzielę o 15:15 zapraszamy na historyczne c...
28/04/2023


Uwaga uwaga, co tydzień świeże wiadomości z przeszłości:). Serio! W każdą niedzielę o 15:15 zapraszamy na historyczne ciekawostki o Mokotowie. Gdzie? Nie może być inaczej: na antenie Radio Kolor 103 FM , którego redakcję od siedziby Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy dzieli 5 minut piechotą.

Radio Kolor 103 FM

22/04/2023
19/04/2023

Jednym z przywódców powstania w getcie warszawskim w 1943 roku był Icchak „Antek” Cukierman. W czasie wojny pracował na Czerniakowie, w majątku Wojciecha Zatwarnickiego. Funkcjonowało tu gospodarstwo ogrodnicze i żydowski kibuc - to w nim wprawiali się do ciężkiej fizycznej pracy przyzwyczajali się syjonistyczni pionierzy. Ich marzeniem był wyjazd do Palestyny i stworzenie tam niepodległego państwa. Icchak Cukierman - postawny blondyn, był łącznikiem między Żydowską Organizacją Bojową i Armią Krajową. Przeżył powstanie w getcie, zmarł w 1981 roku w Izraelu.

źródło grafiki: Ghetto Fighters House

14/04/2023
Od dziś co tydzień na profilu Mokotowa pojawiać się będzie portret ciekawych mieszkańców dzielnicy. Czy mam z tym coś ws...
12/04/2023

Od dziś co tydzień na profilu Mokotowa pojawiać się będzie portret ciekawych mieszkańców dzielnicy. Czy mam z tym coś wspólnego? Być może;). Można polubiać, można udostępniać.

W zeszłym tygodniu zakończyliśmy nasz roczny cykl postów prezentujących ciekawostki związane z historią Mokotowa. Dziś startujemy z nową serią❗ Zachęcamy do śledzenia naszego profilu, na którym raz w tygodniu pojawiać się będą historie osób związanych z Mokotowem❗

👇👇👇

O tej parze w latach trzydziestych XX wieku mówiono nie tylko na Mokotowie. Czyli o kim? O pięknych, zdolnych i młodych Marii Modzelewskiej i Marianie Hemarze. Przybyły ze Lwowa tekściarz odbił przyszłą żonę słynnemu grafikowi Stefanowi Norblinowi. Maria pochodziła z aktorskiej rodziny i debiutowała na scenach teatrów krakowskich, ale prędko talent i ambicja zaprowadziły ją do Warszawy. Tu grała też w filmach, zarówno niemych, jak i dźwiękowych, co nie było wcale powszechne. Jej głosem mówiła pierwsza polska Królewna Śnieżka (z bajki Disneya). Zakochani mieszkali przy Madalińskiego.

źródło grafiki: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Lektura w sam raz na Wielki Piątek: o drodze krzyżowej, która stała się ważną częścią miasta:
07/04/2023

Lektura w sam raz na Wielki Piątek: o drodze krzyżowej, która stała się ważną częścią miasta:

Dzisiaj bulwary, dawniej aleje Ujazdowskie były towarzyskim centrum Warszawy. Ale i dziś jest tam sporo do zobaczenia, zapraszam na wiosenny spacer.

Szukasz pomysłu na wielkanocną wycieczkę? W tym niezwykłym kościele zobaczysz, jak okolica (czyli Czerniaków i Sadyba) w...
05/04/2023

Szukasz pomysłu na wielkanocną wycieczkę? W tym niezwykłym kościele zobaczysz, jak okolica (czyli Czerniaków i Sadyba) wyglądała, bagatela, w XVII wieku. Spójrz:

Gotowi na wiosenne spacery? Na przykład do położonego u stóp skarpy parku Arkadia, którego historia sięga XVII wieku. W 1680 roku potężny magnat Stanisław Herakliusz Lubomirski pobudował tu pałacyk autorstwa niderlandzkiego barokowego architekta Tylmana z Gameren i otoczył go malowniczym parkiem. Był właścicielem Ujazdowa oraz wsi Służew i Służewiec, a wkrótce też Czerniakowa, gdzie ten sam twórca – na zlecenie Lubomirskiego wystawił kościół bernardynów. Stanisław Herakliusz Lubomirski zwany polskim Salomonem zapewne sam chętnie wybrałby się na spacer, i to nie tylko po swoich włościach: był członkiem pierwszego na świecie towarzystwa geograficznego czyli Akademii Argonautów.

Na zdjęciu – XVII-wieczny widok tych okolic, który obejrzysz w kościele bernardynów na Czerniakowie. Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu na https://bit.ly/3yQJn0B

źródło grafiki: zbiory UD Mokotów


Słyszałeś już, co pierwsi chrześcijanie robili w Tatrach? Jeśli nie, zapraszam na podcast: https://hankawarszawianka.com...
04/04/2023

Słyszałeś już, co pierwsi chrześcijanie robili w Tatrach? Jeśli nie, zapraszam na podcast: https://hankawarszawianka.com/wp-content/uploads/2019/02/Rotunda-Dynasy-Panorama-Tatr-Hanka-Warszawianka-Radio-Kolor.mp3

A że rotunda, o której opowiadam, stała na skarpie, może temat zainteresuje Muzeum Ziemi w Warszawie, który właśnie rozpoczął . Zerknij, może dorzucisz swoje opowieści!

O ''Panoramie Tatr'' i rotundzie na Dynasach opowiada Hanna Dzielińska z Towarzystwa Miłośników Historii.

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Hanka Warszawianka posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Hanka Warszawianka:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share

Jak to z Hanką było

Kiedy lata temu przygotowywałam serwisy informacyjne w TVN24 nie spodziewałam się, że kiedyś będę oprowadzać turystów po Warszawie. Tak samo było, gdy organizowałam mrożący krew w żyłach show na antenie TVN-u. Ale miasto zaczęło się o mnie upominać i kiedy prowadziłam program na żywo w Polsat News, moim drugim, równie ważnym zajęciem było już przewodnictwo.

Zaczynałam od grup dziecięcych, by dojść do zamówień ze świata dyplomacji i filmu. Dość powiedzieć, że jednym z moich turystów był... pierwowzór postaci Drissa z filmu "Nietykalni". Co nie przeszkadza mi przynajmniej raz w miesiącu organizować autorskich spacerów dla warszawiaków, na które zapraszam Cię, jeśli tylko jesteś ciekawy(a) Warszawy!

Ale to nie wszystko: odkąd założyłam własne imperium staram się łączyć umiejętności dziennikarskie i wiedzę o Warszawie. Mam na koncie m.in. serię filmów dokumentalnych zrealizowanych dla Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Mokotowski Kalendarz Historyczny 2016, audioguide tras spacerowych towarzyszących wystawie "Figury Retoryczne. Warszawska rzeźba architektoniczna 1918-1970” w Królikarni, Kalendarz "Niepodległa", Ilustrowany Kalendarz Warszawski 2019, spacerowniki, dziesiątki artykułów prasowych i autorską serię gier "Detektywi w wielkim mieście", dzięki którym nawet bez przewodnika odkryjesz z dzieckiem nieznaną twarz Warszawy.