Crazy Camel Egyiptom

  • Home
  • Crazy Camel Egyiptom

Crazy Camel Egyiptom Kedves Leendő Utasunk!

Álmodd meg és mi megvalósítjuk! Crazy Camel Sziasztok ! A nevem Ghoneim Mohamed.
(22)

Sokaknak ismerősen csenghet, hiszen már több, mint 10 éve a szakmában dolgozom.. Megszerzett tapasztalataimat immár a saját vállalkozásomban kamatoztatom. Aki Egyiptomba utazik először, másodszor, sokadszor, mindig talál valami újat, - valami új varázslatot, titkot, ízt, helyet, érzést ami miatt ismét vissza kell térni. Programjainkkal segítünk Nektek - egyedi igények figyelembe vételével is – élm

énydúsabbá tenni a nyaralást. Kínálatunk színes palettáján megtalálhatóak sivatagi túrák, városlátogatások, csodálatos szigetek, de akár egy bazári vásárlásban, búvárkodással vagy sznorkezeléssel egybekötött hajóúton, delfinház , vagy aquarium látogatásban is tudunk segíteni. Ezen kívül a szállodai transzfert ( külön kívánságra tevével ) is megoldjuk :-) Természetesen mindezt magyar nyelvű asszisztenciával, korrekt árakon. Keressétek honlapunkat, gyertek, lássatok és beszéljetek a csodáról.

Egyptian Coke😉❤️
02/06/2024

Egyptian Coke😉❤️

  🤣😉
19/05/2024

🤣😉

Tatatataaaaaaam... Görögdinnye magból szotyi❤️Imádlak Egyiptom❤️(Élénk képzelőerőnkkel szinte látjuk, ahogy az arab gyer...
13/05/2024

Tatatataaaaaaam...


Görögdinnye magból szotyi❤️

Imádlak Egyiptom❤️
(Élénk képzelőerőnkkel szinte látjuk, ahogy az arab gyerekek köpködik ki dinnye evés közben😅😅😅)

 😅
09/05/2024

😅

Lélegezzük be a szellőt! A mai nap ünnepelnek az egyiptomiak.A legtöbb ókori egyiptomi ünnephez hasonlóan Sham El-Nessim...
06/05/2024

Lélegezzük be a szellőt!


A mai nap ünnepelnek az egyiptomiak.

A legtöbb ókori egyiptomi ünnephez hasonlóan Sham El-Nessim is a csillagászathoz és a természethez kötődött. Ez jelentette a tavaszi fesztivál kezdetét, a nappal és az éjszaka egyenlő hosszúságú, a nap pedig a Kos állatövben, a teremtés kezdetét jelzi.

Az ókori egyiptomiak, akik Shmo ünnepének (az élet újjáéledésének) nevezték el, minden évben meghatározták a pontos dátumot úgy, hogy megmérték a nap és a gízai Nagy Piramis igazodását.

Manapság sok egyiptomi felkel a hajnal hajnalán, és kimegy parkokba és kertekbe egy családi piknikre. Ott élvezik a tavaszi szellőt egy hagyományos halból, hagymából és tojásból álló étkezéssel.

A halak nagy számban szerepeltek az ókori egyiptomi hiedelmekben, és ez különféle ételeket jelentett.

A sózott márnahalat (fesikh néven ismert) a felső-egyiptomi Esnában ajánlották fel az isteneknek. Valójában Esna ősi neve Lathpolis volt, ami a hal sózás előtti eredeti nevét tükrözi.

A mai Sham El-Nessim ünnepekhez kapcsolódó rituálék és hiedelmek közvetlenül az ókori egyiptomi ünnepekhez kapcsolják. A húsvéthoz hasonlóan a fesztivál a teremtés és a megújulás fogalmával foglalkozik.

A Sham El-Nessim-et Kr.e. 2700 óta ünnepli minden egyiptomi, függetlenül vallásától, meggyőződésétől és társadalmi helyzetétől.

A Sham El-Nessim név (belélegzi a szellőt) a kopt nyelvből származik, ami viszont az ókori egyiptomi nyelvből származik. Eredetileg Tshom Ni Sime-nek ejtették, a tshom jelentése „kertek”, a ni sime jelentése „rét”.
Egy másik hagyományos Sham El-Nessim gyakorlat a tojások színezése, amely tükrözi az ókori egyiptomi nézetet a tojásról, mint az új élet jelképeiről. Ez a szimbolika szerepel a fáraói Halottak könyvében és Ehnaton énekében: „Isten egy, életet teremtett az élettelenből, és csirkéket teremtett tojásból”.

Az ókori egyiptomiak Sham El-Nasim előestéjén tojást főztek, különféle mintákkal díszítették és színezték. Ezekre a tojásokra írták fel kívánságukat, pálmalevélből készült kosarakba rakták, és felakasztották fákra vagy házuk tetejére, abban a reményben, hogy az istenek hajnalig teljesítik kívánságukat.

Ugyanilyen ősi az a szokás, hogy az ünnepnapon hagymát esznek. Az egyiptomi legenda szerint a fáraó egyik lánya gyógyíthatatlan betegségben szenvedett. Az orvosok tanácstalanok voltak, amíg egy főpap hagymalevet nem adott neki gyógyszerként. Állapota javult, és édesapja, aki izgatott volt gyógyulásától, a napot a hagyma tiszteletére hivatalos ünneppé nyilvánította.

Ettől a naptól kezdve az emberek minden évben bebarangolták Menf városát, és hagymát kínáltak halottaiknak.

Az ókori egyiptomiak bizonyos virágokat és növényeket is szentnek tartottak, a lótuszvirág pedig az egyiptomi nemzetet jelképezte.

Az ókori Egyiptomban élő családok ezeket a különféle elemeket kombinálták Sham El-Nessimben. Előző napon összegyűltek, hogy kiszínezzék a főtt tojást, és fesikhből és hagymából főztek.

Néhányan hagymát akasztottak az ajtójukba, hogy elűzzék a gonosz szellemeket, vagy unokáik párnái alá helyezték aznap este, hogy megidézzék Sukar istent. Hajnal előtt az emberek a rétekre, kertekre vagy a Nílus partjára indultak, hogy megnézzék a napfelkeltét, ételt és virágot hozva magukkal.

Ezután a napot a szabad levegőn töltötték, és örömteli énekléssel fogadták a tavaszt.

Úgy tűnik, alig változott a fáraók ideje óta.

Boldog Sham El-Nessim!
Boldog Tavasz köszöntést Egyiptom!

Teremtsünk hát!🙏

     Az obeliszk, egyetlen kőből kifaragott négyoldalú, felfelé keskenyedő, piramis alakú, csúcsban végződő magas emléko...
05/05/2024







Az obeliszk, egyetlen kőből kifaragott négyoldalú, felfelé keskenyedő, piramis alakú, csúcsban végződő magas emlékoszlop; ókori egyiptomi napszimbólum. "föld és ég összeköttetése..."

Ezért is tartja úgy a rengeteg "piramis elméletből" egy, hogy a piramisok valójában obeliszkek melyek a föld középpontjából kapják az energiát és a csúcson keresztül teremtenek kapcsolatot az univerzummal. ( kommentben csatolom a képet ) Tehát az obeliszk az energiaáramlás eszköze, s az égi világgal folytatott kommunikáció lehetőségét jelzi.

A teremtés mítoszban említett őshalom az egyiptomiak hite szerint a vallási központban, Héliopoliszban emelkedett ki az őskáoszból, ahová a napisten először lépett, tehát ide sütöttek a nap első sugarai. Ezt a helyet az ún. Benben kő jelölte, amelyet az obeliszkek és a piramisok csúcsán álló zárókövek elődjének tartanak. E szent kő mintájára faragták ki az obeliszkeket, amelyek ebből következően a földre aláhulló napsugarak kővé vált formájaként értelmezhetők. A nagyobb hatás kedvéért olykor színarannyal is beborították, hogy még látványosabban visszaverje a ragyogó napsugarakat.

Eredetileg az obeliszkeket párosával emelték a templomok elé, de az idő múlásával a szoborpárokból az egyik vagy megsemmisült vagy a külföldi hódítók és kutatók vitték magukkal hazájukba.

Nagyot ugorva az időben, az ókori Egyiptomi Birodalmat a perzsák és Nagy Sándor is elfoglalják és megalapítják saját dinasztiájukat, de Egyiptom függetlenségének a Római Birodalom vet véget (igen, a híres Kleopátra fáraónő és a két római államférfi, Caesar és Antonius igencsak vitatott szerelmi-politikai viszonya okozza Egyiptom vesztét).
A rómaiak térnyerése folytán az egyiptomi hit és kultúra Krisztus születésének környékén betör az európai kontinensre és a rómaiak körében rohamosan terjedni kezd (lásd példának: Ízisz istennő tisztelete Pannónia provinciába is eljut, az ókori Savariaban templomot is emelnek neki, amelynek alapjai a mai szombathelyi Iseum Múzeum alatt nyugszanak.)

Az első obeliszket Caligula császár (Kr.u. 37-41) hozatta Rómába - ahol szinte több obeliszk áll, mint Egyiptomban összesen - az épülő Circus Maximus közepére állítatta elődeinek, Augustusnak és Tiberiusnak ajánlva. Később a szobornak nyoma veszett és újra csak 1586-ban hallunk róla, amikor is V. Sixtus pápa (1521-1590) parancsára a Szent Péter tér közepén állították fel, ahol mai napig látható. Akárcsak ezt, a többi Olaszországba hozott obeliszket is a római császárok saját hatalmuk igazolására, a pápaság pedig feltehetően az ideológiai győzelem szimbólumaként preferálta az ősi köveket. A Szent Péter téren álló obeliszk tetején például egy fémgömb látható, amelyet szinte átdöf egy kereszt, mintha az ideológiai jel egyszerre volna győzedelmes a világon és az ősi „pogány” kultúra fölött is.

Olaszország mellett Nagy-Britannia büszkélkedhet több példánnyal is, legismertebb közülük a londoni Victoria-parton álló III. Thotmesz (Kr. e. 1483-1425) obeliszkje, „Kleopátra tűje”, ami szintén Heliopoliszból származik, i. e. 1450 tájáról. Mohamed Ali egyiptomi alkirály 1819-ben ajándékozta Angliának, Nelson nílusi csatájának emlékére. Az obeliszk csak 1877-ben érkezett meg Londonba, és 1878-ban állították fel. Érdekesség, hogy a szobor párja New Yorkban található, a Central Parkban, szintén az egyiptomi kormány ajándékaként került Amerikába, 1880-ban, melynek faragásait szabadkőműves szimbólumként azonosították III. Tuthmosis fáraó (Tuth/Thoth örököse) idejéből. Egy befolyásos titkos társaság alapítója volt, amelynek célja a szent rejtélyek megőrzése volt. A későbbi időkben a Szamaritánus Mágusok a rend tagjai voltak, melyeket a Qumránban egyiptomi Terapeutátushoz csatoltak.

OBELISZKEK A VILÁGBAN

Egyiptom

1. I. Szenuszret obeliszkje, Kairó, Heliopolisz negyed, Al-Matarijja kerület
2. I. Szenuszret obeliszkje, Fajjúm; magassága 12,9 méter
3. I. Thotmesz obeliszkje, Karnaki templom; magassága 19,5 méter
4. Hatsepszut obeliszkje, Karnaki templom; magassága 29,6 méter
5. II. Ramszesz obeliszkje, Luxori templom; magassága 25 méter
6. II. Ramszesz obeliszkje, Kairó, Gezira; magassága 20,4 méter
7. II. Ramszesz obeliszkje, Kairó, Nemzetközi repülőtér; magassága 17 méter
8. II. Széthi obeliszkje, Karnaki templom; magassága 7 méter
9. III. Ramszesz obeliszkje, Luxori múzeum
+ 1. Itt még megemlíteném a befejeztelen obeliszket, amely a valaha épített legmagasabb obeliszk lehetett volna. A félbehagyottan álló, repedezett építményt az egyiptomi Asszuán kőbányáinak északi részén találták meg. Ha elkészül, 42 méter magas lett volna, a súlya pedig közel 1200 tonna lenne.

Olaszország és Vatikán

1. III. és IV. Thotmesz obeliszkje Karnakból, Róma, Laterán; magassága 32,18 méter
2. Jelöletlen obeliszk, Augustus császár alatt Alexandriában, ma a Vatikánban; magassága 25,37 méter
3. I. Szeti obeliszkje Iunuból, Piazza del Popolo; magassága 23,2 méter
4. II. Pszamtek obeliszkje Iunuból, majd Rómában az Augustus-féle napóra gnomonja, ma a Monte Citorio-n; magassága 21,79 méter
5. Domitianus császár szerzeménye a római Isis templom számára, ma a Piazza Navona-n
6. Jelöletlen obeliszk, az Augustus mauzóleumnál fedezték fel, ma Esquiline; magassága 14,75 méter
7. Jelöletlen obeliszk, az Augustus mauzóleumnál fedezték fel, ma Quirinal; magassága 14,64 méter
8. Eredetileg jelöletlen obeliszk, a császári Rómában vésett felirattal, a Piazza del Popolo obeliszk mása, ma Trinita dei Monti; magassága 13,91 méter
9. Eredetileg jelöletlen obeliszk, vésete Hadrianus alatt készült, a római Antonius templom számára, ma Monte Pincio; magassága 9,25 méter
10. II. Ramszesz obeliszkje Iunuból, ma Piazza della Rotunda; magassága 6,34 méter
11. Apries obeliszkje Sias-ból, ma Piazza della Minerva; magassága 5,47 méter
12. II. Ramszesz obeliszkje Iunuból, ma Villa Celimontana; csak a felső része, magassága 2,68 méter

Továbbá:
Catania, Szicília, Piazza del Duomo
Firenze, Boboli park
Urbino, Obelisco di Benevento

A Piazza del Popolon álló obeliszk az egyik legfontosabb Rómában. 23,2 méteres magasságával az úgynevezett „felhőkarcolók” közé tartozik, súlya 235 tonna. Díszítését I. Széthi kezdte el, majd fiára, II. Ramszeszre hagyta, aki befejezte a munkát. Ez volt az első obeliszk, amit Egyiptomból Rómába szállítottak. Kezdetben a Circus Maximus helyén állt, mint Nap szimbólum, egy darabig eltűnt, majd XIII. Gergely pápa állítatta fel a Piazza del Popolon 1589-ben.
A Vatikánban, a Szent Péter székesegyház előtti gyönyörű téren álló hatalmas obeliszk eredeti helyén a Napkultusz szimbolikus kifejezője volt, s a föld és ég összeköttetésére mutatott rá. Az obeliszk az energiaáramlás eszköze, s az égi világgal folytatott kommunikáció lehetőségét jelzi. Talán furcsa, hogy a keresztény világ egyik legszentebb helyén épp egy úgymond pogány szimbólum áll.
Caligula császár idején egy kocsiversenypályát kezdtek el ide építeni, amit Nero fejeztetett be. Az obeliszket eredetileg Caligula hozatta Alexandriából, és a versenypálya közepén állíttatta fel. A császárkorban Augustusnak, illetve Tiberiusnak szentelték, ma pedig a szent kereszt szimbóluma, aminek darabjait beépítették az obeliszk tetején álló bronz keresztbe. Az obeliszk néma tanúja volt Szent Péter és sok más keresztény vértanúságának.
1586-ban V. Sixtus pápa döntése nyomán a Szent Péter tér közepén állították fel. A munkálatokat Dominico Fontana vezette, s végül 1586. szeptember 10-én 9000 ember, 140 ló és 44 csörlő segítségével került mai helyére az obeliszk.
A 25,37 méteres obeliszk az ellipszis alakú tér közepén napóraként is szolgál. Régebben a tetején egy egy fém gömb volt, melyben a hagyomány szerint Julius Ceasar hamvai rejlettek volna. Fontana felnyitotta az edényt, de csak közönséges port talált benne. A fémedény jelenleg a Római Múzeumban látható.

Törökország

1. III. Thotmesz obeliszkje, Isztambul; töredék, eredeti magassága kb. 28,95 méter

Az obeliszket III. Thotmesz (i. e. 1479 – 1425) állíttatta a karnaki templomnál. Innen II. Constantius császár (i. sz. 337 – 361) Alexandriába vitette, onnan pedig I. Theodosius (i. sz. 378 – 392) szállíttatta Konstantinápolyba 390-ben. Szállítás közben az obeliszk megsérült, így ma csak töredékes formájában látható, magassága „csak” 18,54 méter, a feltételezett eredeti majd harminc méteres magassághoz képest. Mind a négy oldalán egy-egy oszlopba foglalt szöveg látható, amelyek III. Thotmesznek az Eufrátesz partján aratott győzelmét dicsőítik. Ma a Hippodromban látható, talapzatát domborművek diszítik.

Izrael

1. Ceasareai obeliszk

Ceasarea 50 kilométernyire északra fekszik Tel Avivtól, s a város Nagy Heródes uralkodása idején (i. e. 37 – i. e. 4) épült a római uralkodó tiszteletére. Itt álllították fel ezt az obeliszket az i.sz. II. században. A kőtömb a VII-XIII. század között a föld alatt hevert, majd a hetvenes években fedezték föl, s végül 2001. június 18-án állították fel újra.

Franciaország

1. II. Ramszesz obeliszkje, Párizs, Place de la Concorde; magassága 22,55 méter

A párizsi obeliszk Luxorból származik, II. Ramszesz korából, párja továbbra is a luxori templom bejárata előtt áll. Magassága 22,55 méter, s a vörös gránitból faragott obeliszk súlya 227 tonna. Oldalán három hasábban olvasható Ramszesz felajánló szövege. Franciaország 1829-ben kapta meg az obeliszket, amely 1833 december 21-én érkezett Párizsba. Három év múltán, I. Lajos Fülöp uralkodása idején, 1836. október 25-én került felállításra. A franciák kaptak egy második obeliszket is, de az Egyiptomban maradt, és Mitterrand elnök 1990-ben visszaajándékozta Egyiptomnak.

Nagy-Britannia

1. III. Thotmesz obeliszkje, „Kleopátra tűje”, London, Victoria rakpart; magassága 21 méter
2. II. Amenhotep obeliszkje, a Durhami Egyetem Keleti Múzeumában
3. IX. Ptolemaiosz obeliszkje Philae-ből, Dorset, Kindston Lacy
4. II. Nektanebo két obeliszkje, London, British Museum

Az Egyesült Királyságban található obeliszkek közül a Temze partján szabad téren álló londoni „Kleopátra tűje” a legismertebb. A párizsi és New-York-i obeliszkeket ugyanígy nevezik, ami azért megtévesztő, mert ezeknek az emlékműveknek semmi közük VII. Kleopátrához, hiszen már az ő korában is több mint ezer évesek voltak. A New-York-i obeliszk párja a londoninak, ez utóbbi pontosan 20,88 méter magas és 224 tonna súlyú. Heliopoliszból származik, III. Thotmesz (Thutmózisz) idejéből, i. e. 1450 tájáról. Mohamed Ali egyiptomi alkirály 1819-ben ajándékozta Angliának, Nelson nílusi csatája emlékére. Az obeliszk csak 1877-ben érkezett meg Londonba és 1878-ban állították fel.

Amerikai Egyesült Államok

1. III. Thotmesz obeliszkje, „Kleopátra tűje”, New York, Central Park; magassága 21,21 méter

New Yorkba a londoni obeliszk párja érkezett meg 1880-ban, az egyiptomi kormány ajándékaként, a kölcsönös baratság megerősítése végett. Felállítására 1881. február 22-én került sor. 21 méter magas 224 tonna és három oszlopban látható rajta felirat.

Lengyelország

1. II. Ramszesz obeliszkje, Poznań, Régészeti Múzeum (kölcsönben a berlini Ägyptisches Museum und Papyrussammlung gyűjteményéből)

Hölgyeim figyelem!😉  TUDTAD, HOGY AZ EGYIPTOMI KIRÁLYNŐK azt sugalmazták, hogy a nőknek KELL uralniuk a világot? 😲📌 - Me...
01/05/2024

Hölgyeim figyelem!😉



TUDTAD, HOGY AZ EGYIPTOMI KIRÁLYNŐK azt sugalmazták, hogy a nőknek KELL uralniuk a világot? 😲📌 - Megdöbbentő bizonyság

Az ókori Egyiptom hatalmas sivatagában az egyiptomi királynők olyan örökséget faragtak, amely szembeszegült kora nemi normáival, és azt sugallja, hogy a nők nemcsak irányíthatják, hanem irányítaniuk is kell a világot.

Hatsepszut, azon kevés női fáraók egyike, a Kr.e. 15. században közel két évtizeden át mesterien uralkodott. Uralkodása a jólét és a béke időszaka volt, amelyet csodálatos építkezések és sikeres kereskedelmi expedíciók jellemeztek. Ami Hatsepszutban feltűnt, az az, hogy merész volt, hogy férfi fáraóként ábrázolja magát, ezzel szembeszállva a kialakult normákkal, és megerősítve azt az elképzelést, hogy egy nő hatékonyan gyakorolhatja a legfelsőbb vezetést.

Az egyiptomi történelem másik végén találjuk VII. Kleopátrát, egy legendás alakot, aki Egyiptom függetlenségének megőrzéséért küzdött a Róma által uralt világban. Politikai hozzáértése és kapcsolata olyan hatalmas vezetőkkel, mint Julius Caesar és Marco Anthony legendás, bizonyítva, hogy egy nő ügyesen és elszántan képes kezelni a hatalom fonalát.

Bár ezek a királynők nem fejezték ki kifejezetten azt a meggyőződésüket, hogy a nőknek kell uralniuk a világot, uralkodásaik magukért beszélnek. A férfiak által uralt világban bebizonyították, hogy a hatékony vezetésnek nincs nemi hovatartozása, és hogy a képesség, az intelligencia és a jellemerő az igazi tulajdonságok, amelyek számítanak.

A mai korban, amikor a nemek közötti egyenlőségért és a nők szerepvállalásáért folytatott küzdelem továbbra is aktuális, ezen egyiptomi királynők történetei új értelmet nyernek. Arra emlékeztetnek bennünket, hogy a női vezetés nemcsak lehetséges, de rendkívül hatékony is lehet. Lehetséges tehát, hogy ezek a királynők egy prófétai jövőképet sejtettek: egy olyan világot, ahol nem a nem határozza meg a vezetést, hanem a képességek és az alkalmasság.

30/04/2024






A mumifikáció folyamata az ókori Egyiptomban.

Van hiba benne több is - a szívet például nem távolították el - de mindenesetre érdekes beleképzelni magunkat, hogy hasonlóképp történhetett.

  Kleopátra 17 évesen került trónra és 39 évesen hunyt el. 9 nyelven beszélt. Ismerte az ókori Egyiptom nyelvét, és megt...
30/04/2024




Kleopátra 17 évesen került trónra és 39 évesen hunyt el. 9 nyelven beszélt. Ismerte az ókori Egyiptom nyelvét, és megtanult hieroglifákat olvasni, ami dinasztiájában egyedülálló eset. Ettől eltekintve ismerte a görögöt és a pártusok, héberek, médek, trogloditák, szírek, etiópok és arabok nyelveit.
Ezzel a tudással a világon bármelyik könyv nyitva állt számára. A nyelvek mellett földrajzot, történelmet, csillagászatot, nemzetközi diplomáciát, matematikát, alkímiát, orvostudományt, zoológiát, közgazdaságtant és egyéb tudományágakat tanult. Megpróbált hozzáférni az idejének minden tudásához.
Kleopátra sok időt töltött egyfajta ősi laborban. Írt néhány gyógynövényekkel és kozmetikumokkal kapcsolatos alkotást. Sajnos minden könyve megsemmisült az alexandriai nagy Könyvtár tüzében i.sz. 391-ben. A híres fizikus, Galen tanulmányozta munkásságát, és képes volt átiratni néhány Kleopátra által kidolgozott receptet.
Az egyik ilyen gyógymód, amelyet Galen is ajánlott pácienseinek, egy speciális krém volt, amely segíthet a kopasz férfiaknak visszanyerni a hajukat. Kleopátra könyveiben szépségtippek is szerepeltek, de egyik sem jutott el hozzánk.
Egyiptom királynőjét is érdekelte a gyógynövényes gyógyítás, nyelvtudásának köszönhetően számos ma elveszett papiruszhoz jutott hozzá. A tudományokra és az orvostudományra gyakorolt hatása a kereszténység korai századaiban ismert volt. Kétségtelenül egyedülálló alakja az emberiség történetének.

A legszebb tengeri, sivatagi és történelmi kirándulások a Crazy Camel - Egyiptom -mal 🌊🐬🚤🛳🪂⛱️🕌⛺️🌅kizárólagos magyar ideg...
28/04/2024

A legszebb tengeri, sivatagi és történelmi kirándulások a Crazy Camel - Egyiptom -mal
🌊🐬🚤🛳🪂⛱️🕌⛺️🌅
kizárólagos magyar idegenvezetéssel!

Habibi gyere Egyiptomba! 🇪🇬
Habibi gyere Hurghadába! 🌈🌊

🇭🇺 🇪🇬

   háza     Fáraónikus szem stílus 𓂀2012-ben Naomi Campbell 41. születésnapjára kapott egy sziget nyaralót orosz milliár...
13/04/2024


háza






Fáraónikus szem stílus 𓂀

2012-ben Naomi Campbell 41. születésnapjára kapott egy sziget nyaralót orosz milliárdos barátjától, Vladislav Doronyintól. Hórusz egyiptomi szeme a Törökország Gökovai-öbölben, Isla Playa de Cleopatrán ( Kelopátra sziget) épült. Minden szempontból öko palota.

Imádom 😍😍

Elő a farbával! 🥰
10/04/2024

Elő a farbával! 🥰

06/04/2024

Látogass el Velünk Egyiptomba ❤️

06/04/2024


Áldott Húsvéti Ünnepeket kíván Mindenkinek a  Crazy Camel - Egyiptom  csapata ❤️
30/03/2024

Áldott Húsvéti Ünnepeket kíván Mindenkinek a Crazy Camel - Egyiptom csapata ❤️

26/03/2024

Hurghada jó fél órával ezelőtt ❤️

23/03/2024

Jó reggelt Csodálatosak, innen Hurghadáról az Old Sheratonról❤️


Kedves Leendő Utasunk!

Álmodd meg és mi megvalósítjuk!

Crazy Camel

Camel profile ❤️In Beduin Village...
21/03/2024

Camel profile ❤️
In Beduin Village...

Gyere és lógasd Te is velünk a lábad a csodálatos Vörös-tengerbe!
14/03/2024

Gyere és lógasd Te is velünk a lábad a csodálatos Vörös-tengerbe!

10/03/2024

❤️

 Ti mit gondoltok?
25/02/2024



Ti mit gondoltok?

Visszatértünk😉Csodás reggelt Nektek is!❤️
22/02/2024

Visszatértünk😉

Csodás reggelt Nektek is!❤️






Utazásra fel!😉
14/02/2024

Utazásra fel!😉

Mindig mindenhol van egy "segítő" cica a reggeli kávézáshoz🤣
03/02/2024

Mindig mindenhol van egy "segítő" cica a reggeli kávézáshoz🤣

Address


Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Crazy Camel Egyiptom posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Crazy Camel Egyiptom:

Videos

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Contact The Business
  • Videos
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share

Rólunk

Programjainkkal segítünk Nektek - egyedi igények figyelembe vételével is – élménydúsabbá tenni a nyaralást. Kínálatunk színes palettáján megtalálhatóak sivatagi túrák, akár többnapos kulturális kirándulások, városlátogatások, csodálatos szigetek, kifejezetten családoknak szóló programok, hajókirándulások, horgászat, szemet gyönyörködtető strandok, masszázsok, élményparkok és élményprogramok, de akár egy egyszerű bazározásban, városnézésben is örömmel segítünk. Ezen kívül a szállodai transzfert ( külön kívánságra tevével ) is megoldjuk. :-) Természetesen mindezt magyar nyelvű asszisztenciával, korrekt árakon. Keressétek honlapunkat, gyertek, tapasztaljátok meg a VARÁZSLATOT! Várunk, vár Rátok Egyiptom!