Rajdy Młodzieżowe Chemików ZCH Blachownia

  • Home
  • Rajdy Młodzieżowe Chemików ZCH Blachownia

Rajdy Młodzieżowe Chemików ZCH Blachownia Początek- maj 1980 rok.

25/04/2024

Sąsiedzka wyprawa w góry 🏔️ połączona ze zwiedzaniem schroniska i wieży widokowej w Międzygórzu oraz wspólne ognisko z kiełbaskami 🔥 To nie oferta biura podróży, a zaproszenie Rada Osiedla Piastów - Powstańców Śląskich dla swoich mieszkańców. Integracyjny wyjazd 🚌 pozwoli lepiej się poznać i zacieśnić sąsiedzkie relacje.

Zapisy wszystkich chętnych przyjmowane są do piątku (26.04) ✍️ a sama wycieczka odbędzie się 11 maja.

Więcej ↪️ https://kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/osiedle-ktore-wspina-sie-na-szczyt

20/03/2024
17/03/2024
17/03/2024

Planowanie tras z mapami Mapy.cz pozwala zaplanować podróż samochodem, autobusem, pociągiem, komunikacją miejską, rowerem bądź pieszo. Wypróbuj!

23/02/2024

Zapraszamy na wędrówkę po pięknych, jesiennych Bieszczadach. Odwiedziliśmy m.in. zaporę w Solinie, Polańczyk, Uherce, Holicę, Ustrzyki Dolne i Górne, przeszl...

23/02/2024

Przypominamy o zbliżającym się terminie nadsyłania zdjęć. Na Wasze propozycje czekamy do 29 lutego 2024 roku

09/02/2024

Nie ma miłośnika Karkonoszy, który choć raz nie zajrzał do schroniska Samotnia. Zdaniem wielu osób to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Jednak od maja miejsce to bardzo mocno się zmieni.Samotnią od blisko 60 lat opiekowała się rodzina Siemaszków. W jej murach turystami i wędrowc...

08/01/2024

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolenie dla przewodników turystycznych. Tym razem odwiedzimy Ziemię Prudnicką ⛪🏰

16/11/2023

Terenowy Referat Weryfikacyjny GOT PTTK działający przy OR PTTK ŚO informuje, że książeczki GOT PTTK należy przedłożyć do weryfikacji po spełnieniu wymogów na dany stopień odznaki lub po uzyskaniu każdej normy zaliczonej do GOT PTTK ,,Za Wytrwałość,, , najpóżniej do 31 stycznia następnego roku, po roku w którym je spełniono. Dyżur TRW GOT PTTK w każdą środę od godz.16.00 do godz.17.00
Komisja Turystyki Górskiej OR PTTK ŚO.

15/10/2023
27/09/2023
27/09/2023

Panoramy sferyczne wykonane nad wybranymi miejscami w Górach Stołowych. Wykonano za zgodą i na warunkach Dyrekcji Parku Narodowego Gór Stołowych.

27/09/2023
04/08/2023

Drodzy Goście, przed nami długi weekend sierpniowy, podczas którego w góry przyjedzie wiele osób mających niewielkie doświadczenie turystyczne czy wędrownicze. I do tych osób jest skierowany ten post.

Idąc w góry zawsze trzeba mieć przy sobie mapę. ZAWSZE. Wyjście z Karłowa na Szczeliniec też jest wyjściem w góry. Najbardziej niezawodna będzie mapa materialna – papierowa lub laminowana (wodoodporna). Jeżeli kupujecie taką – zwróćcie uwagę na skalę. Do wędrówek pieszych potrzebna jest mapa o skali 1:50 000 lub dokładniejsza. Idealna to 1:25 000. Dla tych, co preferują mapy online: to nie może być mapa Google, ponieważ nie pokazuje ona szlaków turystycznych. To musi być mapa turystyczna z zaznaczonymi szlakami pieszymi. Polecamy bezpłatną aplikację mapy.cz. Mapa wirtualna będzie miała tę przewagę nad papierową, że jeżeli włączycie nawigację, pokaże gdzie jesteście. Ale mapa online nie zadziała w terenie, gdzie nie ma zasięgu Internetu. Dlatego trzeba ją ściągnąć do użytku offline. Nie zadziała również, jeśli skończy się Wam bateria w telefonie – dlatego trzeba mieć przy sobie power bank. Naładowany :)

I jeszcze jedna rzecz: absolutnie niezbędna jest wiedza, gdzie zostawiło się samochód. Informacja, że pod górą koło takich wysokich drzew – jest zbyt mało precyzyjna. Najlepiej zrobić pinezkę na mapie online i zapisać. Jeśli korzystacie z mapy materialnej – trzeba zorientować się, gdzie jesteście: koło jakiej miejscowości, jakiego koloru szlak przebiega w pobliżu, jaką drogą dojechaliście do parkingu.

Życzymy Wam bezpiecznych wyjść w góry i bezpiecznych powrotów. Ale to w dużej mierze zależy od tego, czy przygotujecie się do górskiej wędrówki.

Ratujmy Samotnię 2023.Drodzy Przyjaciele Samotni, Z ogromnym zaskoczeniem i smutkiem przyjęliśmy informację, jaka pojawi...
30/07/2023

Ratujmy Samotnię 2023.
Drodzy Przyjaciele Samotni,
Z ogromnym zaskoczeniem i smutkiem przyjęliśmy informację, jaka pojawiła się przed chwilą na oficjalnej stronie Schronisko Pttk Samotnia im. Waldemara Siemaszki. Czujemy, że podobnie jak 10 lat temu i tym razem nie możemy, nie potrafimy przejść obojętnie obok tego tematu. Musimy, chcemy działać! I podobnie jak 10 lat temu, wierzymy, że razem z Waszą pomocą, miłośników i sympatyków Tego wyjątkowego miejsca, uda się zmienić to, co się ma wydarzyć już niebawem, czyli zmiana po blisko sześćdziesięciu latach gospodarzy „Samotni”. Miejsca, którego klimat i atmosferę stworzył i kreował śp. Waldemar Siemaszko, a pięknie kontynuowała żona Sylwia Siemaszko i córka Magda Siemaszko-Arcimowicz. A co dokładnie zmiana może oznaczać? Komercjalizację, odebranie Samotni niesamowitego klimatu, likwidację wielu cyklicznych wydarzeń, jakie tu się odbywały…
Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK Sp. z o.o. wyrzuca dotychczasowych, wieloletnich dzierżawców schroniska Samotnia im. Waldemara Siemaszki nad Małym Stawem w Karkonoszach! Spółka, która przedłuża umowy z innymi dzierżawcami schronisk, nie zdecydowała się na takie rozwiązanie z prowadzącymi od dziesięcioleci kultowe schronisko Sylwią Siemaszko i Magdaleną Siemaszko-Arcimowicz. Rozpisano konkurs, który został rozstrzygnięty na rzecz kontrowersyjnego przedsiębiorcy z Karpacza.
Do identycznej sytuacji doszło już 10 lat temu. Również wtedy ta sama spółka chciała wyrzucić rodzinę Siemaszków ze schroniska. Dzięki upublicznieniu sprawy przez media i zaangażowaniu przewodników, alpinistów, a także polityków różnych opcji, Samotnię udało się uratować. Niestety, obecnie istnieje realne niebezpieczeństwo, że obecni dzierżawcy będą musieli ją opuścić. Nie możemy do tego dopuścić. Nie możemy pozwolić na komercjalizację kultowego miejsca nad Małym Stawem - przystani przewodników, artystów i wszystkich ludzi gór, prowadzonej przez rodzinę Siemaszków od 1966 roku.
To, o co dziś Was prosimy, to wsparcie w formie udostępnienia tej informacji. Musi dotrzeć do możliwie szerokiego grona - wierzymy, że coś jeszcze uda się zrobić, nadzieja umiera ostatnia!

30/12/2022

Informacje dla tych, którzy chcieliby spędzić ostatni dzień Starego Roku lub przywitać Nowy Rok na Szczelińcu: 31 grudnia schronisko będzie otwarte w godzinach 8-16. Potem przygotowujemy się do zamkniętej imprezy sylwestrowej.
W noc sylwestrową w godzinach 23.00-1.00 będzie możliwość kupienia w barze ciepłych napoi na wynos oraz kiełbasek na ognisko. Za schroniskiem rozpalimy ognisko dostępne dla wszsytkich, gdzie będzie można ogrzać się i upiec kiełbaski. Nie bedzie możliwości spędzenia czasu wewnątrz schroniska - prosimy wziąć to pod uwagę planując nocną wędrówkę na Szczeliniec!
W Nowy Rok zapraszamy w godz. 9.30-21.

25/12/2022

Najświeższy komunikat o warunkach na Szczelińcu:
niestety pogoda spłatała figla i owszem pogodę mamy świąteczną, ale wielkanocną :) W ciągu ostatnich kilku dni stopniał cały śnieg, który napadał przez miesiąc. Dobrą stroną tej sytuacji jest to, że wejście po schodach na Szczeliniec jest już prawie bezproblemowe, nie są potrzebne raki. Na ostatnim odcinku tj. od przełęczy do schroniska jest jeszcze trochę lodu, więc trzeba być ostrożnym i uważać, gdzie stawia się stopy. W najbliższych dniach temperatury mają być dodatnie, a opadów nie widać. Zaplanujcie więc wejście na Szczeliniec, schronisko jest czynne, czekamy na Was! Drogi dojazdowe do Karłowa oczywiście są czarne. Pamiętajcie jednak, że trasa po wierzchowinie Szczelińca (odcinek zaczynający się za schroniskiem) oraz Błędne Skały są bardziej oblodzone i tam mogą przydać się raki na buty!

Address


Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Rajdy Młodzieżowe Chemików ZCH Blachownia posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

  • Address
  • Alerts
  • Claim ownership or report listing
  • Want your business to be the top-listed Travel Agency?

Share