Etno selo Stanišići i Bijeljina 🍀
Polazak:21.07.2024.
Cena:2200 dinara
Informacije i rezervacije na 065/6164100
Polazak autobusa iz Novog Sada u 8:00 h sa ATP Vojvodina. Vožnja preko Rume, Sremske Mitrovice ka graničnom prelazu Rača. Dolazak u Etno selo ,,Stanišići’’ kod Bijeljine. Etno selo je osnovano 2003. godine, prema viziji Borisa Stanišića. Nakon što je više godina putovao po selima srednje Bosne u potrazi za autentičnim predmetima i kućama koje kreiraju predstavu o jednom vremenu i načinu života, kao rezultat nastaje ovo jedinstveno etno selo na ulasku u Bijeljinu – planinsko selo usred Semberske ravnice. Sledi obilazak kompleksa etno sela. Slobodno vreme za individualne aktivnosti.
Sledi poseta Bijeljini i slobodno vreme za šetnju po gradu. Odlazak do manastira Svete Petke. Obilazak manastira. Polazak za Novi Sad oko 18 h, i dolazak u večernjim časovima u Novi Sad (oko 20 -21 h, u zavisnosti od zadržavanja na graničnom prelazu).
DOLINA VILA, PRIČA O KALENDARU I SIBINJ - GRAD SA OČIMA
Polazak:15.06.2024.
Cena: 7100 dinara sa uključenim ulaznicama (Dolinu Vila i Priča o kalendaru)
Polasci iz Novog Sada, Zrenjanina i Srpske Crnje
Program putovanja:
Polazак iz Novog Sada u 02:30 h sa parkinga kod ATP Vojvodina. Vožnja preko Zrenjanina i Srpske Crnje ka graničnom prelazu, sa kraćim usputnim pauzama. Zadržavanje na graničnom prelazu, radi obavljanja pasoške i carinske kontrole. Putovanje kroz Rumuniju: Žombolj, Temišvar, Lugož i Devu.
Dolazak u srce Transilvanije gde se u podnožju Karpata na obali reke Porumbacu nalazi malo vilenjačko selo. Prosto nestvarno, kao da ste ušli u dimenziju bajke. Kućice su napravljene od gline i peska , a kao centar sela ponosno se uzdiže “Castelul de lut Valea Zanelor” – “Glineni zamak iz Doline vila!Pored Doline Vila nalazise magični muzej “Povestea Calendarului“ – “Priča o kalendaru” tematski park gde svaki trenutak postaje avantura i vraćate se u period detinjstva.
Provešćemo čarobne trenutke na svežem vazduhu i uživati kao u bajci.
Nastavak putovanja prema Sibinju. Dolazak u Sibinj, grad u južnoj Transilvaniji, koji je 2007. godine, nakon ulaska Rumunije u Evropsku uniju, nosio titulu kulturne prestonice Evrope. Sibinj ili Sibiu je jedan od najposećenijih gradova u Transilvaniji i jedan od najvažnijih kulturnih centara u Rumuniji koji su u srednjem veku osnovali Sasi i u kome se i dan danas itekako oseća nemački uticaj — Sibinj je pripojen Rumuniji tek nakon Prvog svetskog rata, a u njemu su Nemci živeli sve do kraja Drugog svetskog rata, kada je najveći broj starosedeoca emigrirao u Nemačku.Sledi razgledanje starog gradskog jezgra Sibinja, koji nosi tradicionalni epitet „muzej na otvorenom“: Veliki trg (Piaţa Mare), na kojem se, između ostalog, nalaze Palata Brukental (Brukenthal; 1785. god.; austrijski barok) i rimokatolička, jezuitska crkva (barok; 1733. god.); Mali trg (Piaţa Mică), sa Save
KRSTARENJE PERUĆAC - VIŠEGRAD – PERUĆAC
jednodnevni izlet
Polazak: 01.06.2024.
Cena: 6000 din za uplate do 20.05.
Redovna cena:6500 din
Informacije i rezervacije na 065/61-64-100
PROGRAM PUTOVANJA:
• Polazak u 2 h iz Novog Sada . Lagana vožnja ka Bajinoj Bašti sa usputnim pauzama. Dolazak u Perućac. Perućac je turističko naselje udaljeno od Bajine Bašte 13 km, na desnoj obali reke Drine. U neposrednoj blizini je velika brana hidrocentrale, odakle počinje jezero, dugačko 54 km, čiji se veličanstveni kanjon prostire sve do Višegrada. Izlazak iz autobusa i ukrcavanje na brod u 08:20 h. Sledi pasoška kontrola. U 9 h isplovljavanje broda i plovidba dugačkoj 52 km u kojoj ćemo uživati u lepoti prirode, u staništima biljnih i životinjskih vrsta Nacionalnog parka Tara, ušću reke Žepe u reku Drinu, proći ćemo kroz najuži deo kanjona, kroz kamp Stari Brod, pored manjih potoka i rečica, srednjovekovnih utvrđenja...
• Dolazak u Višegrad u 12:30 h. Najveću atrakciju ovog grada predstavlja most preko Drine, koji je Mehmed-paša Sokolović podigao 1571. godine, a koji je u svom romanu Na Drini ćuprija opisao Ivo Andrić za koji je dobio Nobelovu nagradu za književnost. Od 2014. godine za posetioce je otvoren Andrićgrad, turistički kompleks, čiji je idejni tvorac režiser Emir Kusturica, a koji je inspirisan delima i likovima Ive Andrića. Grad je izgrađen od kamena i predstavlja mešavinu epoha i stilova koji su se smenjivali kroz istoriju ovog područja: vizantijski stil, otomanski period, renesansa, klasicizam. Sledi slobodno vreme za obilazak, ručak i uživanje.
• Ukrcavanje na brod u 15 h i nastavak vožnje nizvodno Drinom. Plovidba kroz rečni tok koji krivuda i prolazi kroz useke, uživanje u zelenoj boji koja odmara oči i unosi iskonski mir u dušu posmatrača. Završetak puta kod hidrocentrale, koja je uzrok nastajanja akumulacionog
DOLINA VILA, PRIČA O KALENDARU I SIBINJ - GRAD SA OČIMA
Polazak:15.06.2024.
Cena: 7100 dinara sa uključenim ulaznicama (Dolinu Vila i Priča o kalendaru)
Polasci iz Novog Sada, Zrenjanina i Srpske Crnje
Program putovanja:
Polazак iz Novog Sada u 02:30 h sa parkinga kod ATP Vojvodina. Vožnja preko Zrenjanina i Srpske Crnje ka graničnom prelazu, sa kraćim usputnim pauzama. Zadržavanje na graničnom prelazu, radi obavljanja pasoške i carinske kontrole. Putovanje kroz Rumuniju: Žombolj, Temišvar, Lugož i Devu.
Dolazak u srce Transilvanije gde se u podnožju Karpata na obali reke Porumbacu nalazi malo vilenjačko selo. Prosto nestvarno, kao da ste ušli u dimenziju bajke. Kućice su napravljene od gline i peska , a kao centar sela ponosno se uzdiže “Castelul de lut Valea Zanelor” – “Glineni zamak iz Doline vila!
Pored Doline Vila nalazise magični muzej “Povestea Calendarului“ – “Priča o kalendaru” tematski park gde svaki trenutak postaje avantura i vraćate se u period detinjstva.
Provešćemo čarobne trenutke na svežem vazduhu i uživati kao u bajci.
Nastavak putovanja prema Sibinju. Dolazak u Sibinj, grad u južnoj Transilvaniji, koji je 2007. godine, nakon ulaska Rumunije u Evropsku uniju, nosio titulu kulturne prestonice Evrope. Sibinj ili Sibiu je jedan od najposećenijih gradova u Transilvaniji i jedan od najvažnijih kulturnih centara u Rumuniji koji su u srednjem veku osnovali Sasi i u kome se i dan danas itekako oseća nemački uticaj — Sibinj je pripojen Rumuniji tek nakon Prvog svetskog rata, a u njemu su Nemci živeli sve do kraja Drugog svetskog rata, kada je najveći broj starosedeoca emigrirao u Nemačku.
Sledi razgledanje starog gradskog jezgra Sibinja, koji nosi tradicionalni epitet „muzej na otvorenom“: Veliki trg (Piaţa Mare), na kojem se, između ostalog, nalaze Palata Brukental (Brukenthal; 1785. god.; austrijski barok) i rimokatolička, jezuitska crkva (barok; 1733. god.); Mali trg (Piaţa Mică), sa S
Tematska šetnja "Koje tajne krije Petrovaradinska tvrđava" sa posetom Podzemnim vojnim galerijama
Nedelja 28.04.2024.
Cena : 1000 dinara sa ulaznicom u Podzemnim vojnim galerijama
Deca do 15 godina cena 800 dinara
Svim našim dragim putnicima i svima onima koji danas slave, želimo srećan Božić ♥️🍀🎁🎆🎄
Naša draga putnica @Olivera Kosovac nam šalje ovaj predivan snimak iz Temišvara ♥️⛄❄️🌲