Maxx-holiday

Maxx-holiday Felejthetetlen nyaralás Egyiptomban, a Maxx-holiday valóra váltja!

07/06/2024
04/06/2024

A Királyok Völgyébe az ókori Egyiptom királyai és nemesek temetkeztek. Itt körülbelül 500 év alatt, i. e. 16. és 11. század között épültek a sírok. A völgy a Nílus nyugati partján helyezkedik el, Théba városával szemben, a thébai nekropolisz szívében található. Az itt található sírok páratlan szépségűek és régészeti kincsekkel gazdagok. A sírok gyönyörűen kidolgozottak és lenyűgözőek, és mindazok, akik ide látogatnak, megcsodálhatják az ókori egyiptomi uralkodók emlékeit.

02/06/2024

A terület a régészek és geológusok számára is jelentős vonzerőt jelent az ott talált tengeri kövületek és régészeti maradványok mennyisége miatt. A Wadi El Hitan vagy a Bálnák Völgye a környéken felfedezett őskori bálnafosszíliákról kapta a nevét, amelyek a valaha talált legkorábbi bálnakövületek, és ezzel kiérdemelték a völgy helyét az UNESCO világörökségi listáján.

Wadi Al-Hitan, a Bálna-völgy, Egyiptom nyugati sivatagában, felbecsülhetetlen értékű fosszilis maradványokat tartalmaz a bálnák legkorábbi, és mára kihalt alrendjéből, az Archaeocetiből. Ezek a kövületek az evolúció egyik fő történetét képviselik: a bálna óceánjáró emlősként való megjelenését korábbi életéből, szárazföldi állatként. Ez a világ legfontosabb helyszíne az evolúció ezen szakaszának bemutatására. Élénken ábrázolja ezeknek a bálnáknak a formáját és életét átmenetük során. Az itt található fosszíliák száma, koncentrációja és minősége egyedülálló, csakúgy, mint elérhetőségük és elhelyezkedésük vonzó és védett tájon. Az Al-Hitan kövületein a legfiatalabb archeocéták láthatók, a hátsó végtagjaik elvesztésének utolsó szakaszában. A lelőhelyen található egyéb fosszilis anyagok lehetővé teszik a korabeli környező környezeti és ökológiai feltételek rekonstruálását.

01/06/2024

A Középbirodalom idején itt már város állt.Narmutisz A várost védő Renenutet(Kobra istennő) templomát kb. i. e. 1860 III. Amenemhat kezdte építtetni és utóda, IV. Amenemhat (i. e. 1815 – i. e. 1806) fejezte be. A templom az Újbirodalom idején is használatban maradt — olyannyira, hogy Merenptah fáraó felállíttatta benne a szobrát.

01/06/2024

A Fajjúm-oázis (vagy El-Fajjúm oázis) Egyiptom területén, Kairótól kb. 80 km-re délnyugatra, a Nílus-völgye közelében egy mélyedésben fekszik.
Az oázis területe 1300-1800 km², lakossága kb. 1,6 millió fő. Legnagyobb városa az azonos nevű, kb. 350 ezer fő lakosú Fajjúm (Medīnet el Fajjūm).

26/05/2024

A születésház falát díszítő jelenetek, melyek a Hathornak áldozatot bemutató Traianust ábrázolják, gyönyörűen fennmaradtak.
A külső falakon a gyermek Hórusz születését ábrázolják. A születésházat oszlopos kerengő veszi körül, az oszlopokon a szülés egyik védelmező istenének, a törpe Bésznek az ábrázolásai láthatóak.

22/05/2024

A gízai Nagy Szfinx, a Föld egyik legnagyobb és legrégebbi szobra.
A régészek úgy vélik, hogy Kr. e. 2500 körül faragták, és a fejét Kephrén fáráó hasonlatosságának szánták.

21/05/2024

Hatsepszut királynő, az ókori Egyiptom híres “Női Fáraója”, a Karnaki templomkomplexum egyik legmagasabb és legnagyobb obeliszkjait emelte.

17/05/2024

Medinet Habu templom Luxor nyugati partján található, és az ókori Egyiptom Újbirodalom korszakában épült. Ez a hatalmas halotti templom Harmadik Ramszesz fáraó emlékére készült.
A templomot körülbelül ie 1160-ban építették, célja Amun, a Thebai főisten tisztelete volt.
A templom területe körülbelül 210 méter széles és 300 méter hosszú, és több mint 7000 négyzetméternyi díszített falrelief található rajta. A falak viszonylag jól megőrzöttek, és egy masszív agyagból épült kerítéssel van körülvéve, amelyet talán megerősítettek. Az eredeti bejárat egy megerősített kapu volt, amit migdolnak neveznek .
A kapun belül, délen, találhatók Amenirdis I, Shepenupet II és Nitiqret kápolnái, akik mind az Amun isten isteni hitvesei voltak.

09/05/2024

A Karnaki templomkomplexum az ókori Egyiptom egyik leghíresebb épületegyüttese, és a világ egyik legnagyobb ókori vallási helyszíne. A Karnaki templom Luxor közelében található, a Nílus keleti partján, Egyiptomban.
A templomkomplexum a thébai háromság, Ámon, Mut és Khonsu istenek tiszteletére épült.
A terület már legalább a XII. dinasztia óta Ámon szent helye volt, és korábban is templomok álltak itt. A ma álló templomot III. Amenhotep idején kezdték el építeni. A munkálatokat fáraó főépítészei, egy testvérpár, Szuti és Hór irányították. Az építkezés során több uralkodó is hozzájárult a templom bővítéséhez.
A templomkomplexum lenyűgöző építészeti megoldásokat tartalmaz, és számos látnivalóval büszkélkedhet.

12/04/2024

Asszuán városában található Philae-i templom egy lenyűgöző ókori épületkomplexum, amely ma az Agilkia-szigeten áll Alsó Núbia határán. Az eredeti szigetet, ahol a templom állt, az Asszuáni-gát építése miatt elárasztotta a folyó vize.
Az épületegyüttes megmentésére az 1960-as években a már régóta elöntött épületeket darabokra bontották, majd 1977–1980 között a magasabban fekvő Agilka-szigeten újra fölépítették.
A templom egyik legjelentősebb része az Ízisz-szentély, amely az ókori Egyiptom egyik legnagyobb és a kései ókorban legfontosabb szentélye volt.
Ízisz istennő tiszteletére épült, és szobra rendszeresen ellátogatott férje, Ozirisz szentélyébe.
A sziget fontos zarándokhellyé vált az évek során.

10/04/2024

Kom Ombo templom egy rendkívüli épület, melyet a Ptolemaiosz-korban emeltek. Ez az egyik legszokatlanabb templom Egyiptomban. A templom két istent tisztelt: a krokodil istent,Sobeket és a sólyom istent, Horuszt.
Az ókori egyiptomiak a Sobek és Horus közötti konfliktus miatt úgy érezték, hogy szükséges elválasztani a templom területeit egyetlen templomon belül.
A templomnak két bejárata, udvara, oszlopcsarnoka és szentélye van, egyik oldal Sobeknek, a másik oldal pedig Horusnak szentelve. A templomot a Nílus fölé építették, és Kom Ombo városában található, mintegy 35 km-re Asszuántól északra.
A templom két része tökéletesen szimmetrikus a főtengely mentén. A Kom Ombo templomot Kr. e. 332 és Kr. u. 395 között építették a Ptolemaiosz-korban, hatodik Ptolemaiosz ,Philometer vezetésével. A munkát XII Neos Dionysos folytatta, aki az épület külső és belső oszlopsorait is megépítette. A templomot helyi mészkőből építették, és az építőmunkások elefántokon ülve dolgoztak, ami a ptolemaioszi innovációnak számított. Sajnos az eredeti épületből kevés maradt meg. Az évszázadok során az épületet földrengések, a Nílus által okozott erózió és olyan építők rombolták le, akik más projektekhez loptak követ. 1893-ban egy francia régész, Jacques de Morgan, megtisztította a déli részt (amely Sobeknek volt szentelve) a törmeléktől és helyreállította azt. A római korban a templomhoz dekorációkat adtak a főudvarban. Ekkor egy külső folyosót is hozzáadtak. Augustus egy külső kerítőfalat és egy részt a főudvarból is épített, de ezek az építmények azóta elvesztek. A kopt egyház átvette a templomot és saját imahelyévé alakította. Ekkor sok ősi domborművet megrongáltak és eltávolítottak. A Kom Ombo templom főleg Sobeknek és Horusnak volt szentelve, de néhány családtagjuk is része volt a templomnak. A templom déli része nemcsak Sobeknek, a termékenység istenének, hanem Hathornak, a szeretet és öröm istennőjének, és Khonsunak, a hold istenének is szentelt volt. Ebben a templomrészben sok krokodil ábrázolás található, amelyek Sobeknek tisztelegnek. Ezt a templomrészt “Krokodil Háza”-nak is nevezik. A templom északi része főleg Horusnak, a nap istenének, valamint Tasenetnofretnak, ami “a jó testvér” jelentésű, és Panebtawaynak, ami az egyiptomi királyságot szimbolizálta. Ebben a templomrészben sok sólyom ábrázolás található, amelyek Horusnak tisztelegnek

10/04/2024

Edfui Hórusz templom az egyik legteljesebb és legjobb állapotban fennmaradt ókori egyiptomi templom Ami Egyiptom déli részén, Edfu városában található, a Nílus nyugati partján.
A város ókori neve Dzseba volt, és már az ókorban jelentős kereskedővárosként működött és egy erődítmény is állt itt.
A templomot a Ptolemaioszok uralkodása alatt építették. Az építését i.e. 237-ben kezdték, és bővítették, majd végső formáját csak i.e. 57-ben érte el.
A templomot a Hórusz isten tiszteletére emelték, aki az ókori Egyiptomban a királyi hatalom és az isteni rendszer megtestesítője volt.
A templom célja az isten tisztelete mellett az öntözéses mezőgazdaság és a kereskedelem támogatása volt.

09/04/2024

A Karnaki templomkomplexum az ókori Egyiptom egyik leghíresebb épületegyüttese, és a világ egyik legnagyobb ókori vallási helyszíne. A Karnaki templom Luxor közelében található, a Nílus keleti partján, Egyiptomban.
A templomkomplexum a thébai háromság, Ámon, Mut és Khonsu istenek tiszteletére épült.
A terület már legalább a XII. dinasztia óta Ámon szent helye volt, és korábban is templomok álltak itt. A ma álló templomot III. Amenhotep idején kezdték el építeni. A munkálatokat fáraó főépítészei, egy testvérpár, Szuti és Hór irányították. Az építkezés során több uralkodó is hozzájárult a templom bővítéséhez.
A templomkomplexum lenyűgöző építészeti megoldásokat tartalmaz, és számos látnivalóval büszkélkedhet.

09/04/2024

A Nílus a Föld leghosszabb folyója, hosszát 6695 és 6853 km közé teszik. Útja során a forrástól a torkolatig fő mellékfolyóival tizenegy ország területén halad keresztül, beleértve Egyiptomot is. A Nílusnak két fő forrása van:
Fehér-Nílus: Közép-Afrikából ered, legtávolabbi forrása Ruandában található. Innen folyik észak felé Tanzánián, a Viktória-tavon és Ugandán keresztül, mígnem a szudáni főváros, Kartúm közelében találkozik a Kék-Nílussal.
Kék-Nílus: Az etiópiai Tana-tóból ered. A folyó északi részén szinte kizárólag sivatagi területeken halad át, majd Szudánon keresztül érkezik Egyiptomba, ahol óriási deltatorkolatot alkotva ömlik a Földközi-tengerbe.
Az ókori Egyiptomban a Nílust a Hápi és az Iteru néven is ismerték. A Nílus neve a görög Neliosz-ból ered, ami “folyóvölgyet” jelent. A Nílus völgye az ókori Egyiptom bölcsője volt, és a terület a középkorban is megőrizte jelentőségét.
-holiday

08/04/2024

Ty, egy elismert építész volt aki a Szakkarai piramis építésében vett részt. Ty munkája a III. dinasztia idejére tehető, amikor a kőből épített lépcsős piramisok váltak divatossá.
Temetkezési helye szintén Szakkarában a Dzsoszer lépcsôs piramisa közelében van
-holiday

01/04/2024

Ennek a fehér mészkóból épült templomnak, mely Egyiptom egyik legjelentósebb temploma az építését I.Széthi kezdte el és a fia Il. Ramszesz fejezte be.
-holiday

31/03/2024

A gízai Nagy Szfinx egyik legrejtélyesebb és legnagyobb Szobor, mely az ókori Egyiptomig nyúlik vissza. Hatalmas oroszlántestű lény, melynek emberfeje és oroszlán teste van. Noha a Szfinx építtetőjéről és az építésének idejéről megoszlanak a vélemények, az építés megmunkálásával kapcsolatban szinte minden elmélet egyetért: a Szfinxet nem építették, hanem kifaragták egy óriási mészkőtömbből. A testén ma is jól látszódnak azok a rétegek, melyek a kőzetek lerakódásának nyomai.
A Szfinx ábrázolása is rejtélyes. Alapvetően három elmélet létezik az arcát illetően:
1. Az arc Kefrén fáraót ábrázolja.
2. Az arc talán Kheopsz fáraót mintázza.
3. Nem tudjuk pontosan, kit ábrázolhat az arca.
A válaszok természetesen szorosan összefüggenek azzal, hogy ki lehetett az építtető, mert valószínűleg őt ábrázolja. Kefrén fáraó erőteljesen kínálkozik, hiszen imádta, ha megörökítik őt, és számos szobrot készítettek róla. A Szfinx elhelyezkedése is ezt támasztja alá: közvetlenül Kefrén piramisának keleti oldalán található, a Völgytemplom mellett, mely Kefrén halotti temploma volt.
A Kefrén Völgytemplom közvetlenül a Szfinx mellett helyezkedik el. Kefrén fáraó építtette, aki a gízai fennsík második legnagyobb piramisát is felépítette. A völgytemplomnak két alapvető célja volt:
1. A fáraó halála után ide került a holtteste, ahol elvégezték rajta a megfelelő tisztítási eljárásokat és a mumifikációs folyamatokat.
2. Több helyiséget alakítottak ki tárolásra, ahol időszakosan elhelyezték a fáraóról készült szobrokat. Itt találták meg az ókori egyiptomi művészet egyik legcsodálatosabb alkotását: azt a szobrot, melyen Kefrén fáraó feje köré terjeszti ki védőszárnyait Hórusz, a sólyom alakú isten.
A Kefrén Völgytemplom minimalista stílusú, kevés díszítéssel. Az oszlopcsarnokban 23 darab fekete diorit ülőszobor ábrázolta Kefrén fáraót. Ma már csak néhány keresztgerenda látható az oszlopokon, de a múlt hatalmát és titokzatosságát még mindig sugározza.

30/03/2024

Egyiptomi Civilizáció Múzeuma Kairóban lenyűgöző kulturális kincseket rejt. Itt az ókori Egyiptom történetét és hagyományait fedezhetjük fel, miközben megcsodáljuk az 50 000 műtárgyból álló gyűjteményt.
Az Egyiptomi Civilizáció Múzeuma egy újonnan megnyitott intézmény, amely méltó módon mutatja be az ókori Egyiptom gazdagságát és kultúráját.
Ha érdekel a múlt és a régészet, ez a múzeum biztosan lenyűgöző élményt nyújt és ugyanitt felfedezhetjük az ókori fáráók megörzött múmiáit.

Address

Egyiptom
Hurghada
065

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Maxx-holiday posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Maxx-holiday:

Videos

Share

Category