Jadran - nejlepší moře Mediteránu

Jadran - nejlepší moře Mediteránu Turistické informační centrum

14/11/2024

Jak se chovat u stolu v hotelu.

Věděli jste, že do horké polévky se nemá foukat?

V první řadě byste si měli zapamatovat, že ubrousek není kapesník a že se používá pouze k otírání úst a lícních kostí prstů před pitím. Sklo by se mělo držet za rukojeť. Nikdy nedávejte celou lžičku do úst. Nepřenášejte vidličku z jedné ruky do druhé. Můžete jíst smažené kuře, žebra, vařenou kukuřici s prsty. Pokud od stolu něco potřebujete, požádejte, aby vám to bylo přidáno, místo abyste se natahovali přes stůl.

Od raného dětství nás u stolu učí určitým pravidlům slušného chování. Rodiče nás učili, že je zakázáno mluvit s plnou pusou, že se nemáme mačkat a nikdy nenechávat jídlo na talíři. Naučili vás také zacházet se lžící, vidličkou nebo nožem? Nebo kam by měl být talíř na chléb položen na stole? Rozlišovat sklenici na vodu od sklenice na bílé víno nebo kam odložit nůž a vidličku po dojídání nejsou zrovna věci, které se nám předkládají od dětství, ale věci, které se musíme v určité fázi života naučit. Dobré chování u stolu není jen otázkou zdvořilosti a dobrých mravů. Jakékoli zkušenosti s etiketou u stolu jsou velkým plusem.
Kde a jak s ubrouskem
Když si sednete, vezměte si ubrousek a rozložte si ho přes kolena, bez ohledu na to, zda je papír nebo látka. Musíte si pamatovat, že ubrousek není kapesník a slouží pouze k otírání úst a lícních kostí před pitím, aby se zabránilo náhodnému kouskům jídla na vašich rtech, aby skončily a plavaly ve vaší sklenici. Ubrousek se položí na stůl po dokončení jídla, na levou stranu talíře. Pokud musíte během jídla vstát od stolu, položíte ubrousek na židli.
Nalevo a napravo u stolu
Abyste se nedostali do nepříjemné situace a nevzali vedle sebe chléb nebo vypili trochu jeho nápoje, je důležité vědět, že nápoj je vždy umístěn vpravo a jídlo vlevo. Nebo jednodušeji, vaše sklenice s vínem nebo vodou nebo šálek s kávou je vpravo a talíř s chlebem vlevo.
O držení brýlí
Všimli jste si někdy, jak pijáci drží sklenici? Určitě to nedělají bezdůvodně, ale pro udržení správné teploty a vůně vína. Jinými slovy, aby se víno příliš rychle neohřálo, měla by se sklenice držet za rukojeť.
Chléb a máslo
Zakousnout se do celého kousku chleba nebo housky a celou dobu je potřít máslem ze společné mísy je jedna z nejneslušnějších věcí. Pravidlo velí, že si vezmete kousek másla ze společného pokrmu a položíte ho na k tomu určený talíř a chléb by se měl nalámat, než ho namažete máslem. K roztírání můžete použít speciální rozmetací nůž nebo velký nůž. Při prostírání stolu v moderních restauracích se stále častěji objevuje nádoba s olivovým olejem. Pravidla slušného chování říkají, že byste měli odlomit kousek chleba, který stačí na jedno sousto, a ponořit ho do misky olivového oleje – ale pouze jednou! Olivový olej lze použít i v lahvičce. V tomto případě ji nalijete na podšálek na jednu až dvě lžíce.
Použití příslušenství
Nůž a lžíci držíme vždy v pravé ruce a vidličku jen při vychutnávání jídla, které se nemusí krájet, např. když jíte omeletu nebo míchaná vejce. Odřízněte kousek jídla a vidličkou si ho přineste k ústům. Nepřenášejte vidličku z jedné ruky do druhé. Výjimkou jsou omáčky a různé přílohy jako brambory nebo hrášek. Abyste během celého jídla nehonili hrášek po talíři, můžete použít i nůž.
Horká polévka
Nikdy se nejí hned po uvaření. A polévku nesmíme nikdy chladit foukáním nebo mícháním, pokud je ještě horká! Musíme prostě počkat, až vychladne.
Nikdy nedávejte celou lžičku do úst. Když se chystáte dojíst, můžete talíř zepředu naklonit tak, aby polévka v nejhorším případě skončila na ubrusu a ne na vašich nohách. Když polévku dokončíte, vložte lžíci do talíře, otočte dnem vzhůru, a pokud byla polévka podávána v misce, položte lžíci na talíř.
Kdy můžeme jíst prsty?
Některá jídla nejsou vhodná na vidličku a nůž. Delikátní jídla, která můžete jíst rukama, jsou pečené kuře, žebra, listy artyčoku, vařená kukuřice...
"Sůl, prosím!"
Chcete další misku salátu? Došla vám omáčka? Pokud od stolu něco potřebujete, požádejte o to, aby vám to bylo přidáno, místo abyste se natahovali přes stůl.
Až dokončíš jídlo...
Až dojedete, položte nádobí na talíř vedle sebe, jako by na talíři bylo pět nebo jedenáct hodin. Až budete muset odejít od stolu a hodláte pokračovat v jídle, nastavte nůž na čtyři hodiny a vidličku na osmou tak, aby se křížila uprostřed talíře.
ABC prostírání
Pokud není ubrousek umístěn ve sklenici na vodu nebo uprostřed talíře, měl by být na levé straně.
Vidličky na salát jsou úplně vlevo. Jsou menší než velké vidlice a mají silnější konce.
Velké vidlice jsou největší vidlice na levé straně nejblíže k talíři.
Polévková lžíce je nejvzdálenější částí příboru a je umístěna zcela vpravo.
Velký nůž by měl být umístěn tak, aby čepel směřovala k desce podél jeho pravého okraje.
Hlavním pravidlem, které je třeba pamatovat při používání příborů, je brát je od nejvzdálenějšího k nejbližšímu talíři, jak se jídlo podává.
Talíř na chleba s nožem na máslo je ten, který je umístěn na levé straně talíře.
Dezertní doplňky (dort, sýr nebo ovocné doplňky) jsou umístěny podél horního okraje talíře. Při podávání dezertu je obvykle k dispozici vidlička a lžíce, takže můžete použít obojí.
Když jsou na stole dva talíře, horní je určen na předkrm a spodní, větší, na hlavní jídlo.
Pokud je v nabídce „sýrový tác“, každý dostane talíř navíc a potřebné nádobí. Sýr se obvykle podává jako dezert.
Sklenice jsou vždy vpravo nad příbory, sklenice na bílé víno vpravo, sklenice na červené víno uprostřed a sklenice na vodu vlevo v této skupině skládaných sklenic.

26/10/2024

No to jsem zvědav jak toto zvedne návštěvnost Chorvatska,

Chorvatský ministr turistiky a sportu Tonči Glavina ve čtvrtek oznámil zvýšení zdanění příjmů plynoucích z poskytování turistických služeb v domácnostech na pět až šest procent a řekl, že to zastaví růst bytových domů, které požírá konkurenceschopnosti chorvatského cestovního ruchu.

"Rozmach bytové výstavby nahlodává konkurenceschopnost chorvatského cestovního ruchu a musíme ho zastavit zvýšením daně z příjmu ze současných jednoho na dvě procenta na pět až šest procent," řekl Glavina.
Upozornil, že na vrcholu letošní turistické sezóny v červenci a srpnu byla obsazenost v privat.bytech a apartmánech jen 60 procent.

"Máme více než 125 tisíc služeb v domácnostech, z toho 40 procent zůstalo letos v létě prázdných, protože máme inflaci v nabídce bytů, každý rok se turistům nabízí velké množství nových lůžek," uvedl.
Upozornil, že s cenami je třeba počítat při přípravě na další turistický rok.
„Do sektoru cestovního ruchu pošleme varování, že si musíme dávat pozor na to, co děláme a jak se připravujeme na příští rok, a zároveň musíme dbát na vztah mezi cenou a kvalitou nabídky,“ dodal. řekla Glavina.
Dodal, že bez zvýšení kvality nabídky za ceny, které účtujeme, bychom za pár let mohli pocítit důsledky, tedy pokles příjezdů turistů.
Novi list - 24. října 2024 14:22

11/09/2024

Češki predsjednik gosp. Petr Pavel upravo je, u sklopu neslužbenog posjeta, boravio u našem Parku prirode Biokovo i UNESCO Geoparku Biokovo-Imotska jezera!

Parkovi Hrvatske/Parks of Croatia
Park prirode Biokovo
Geopark Biokovo-Imotska jezera

I když hrad nenapsal kde tráví prezident dovolenou tak se toi nechalo zjistit. A jistě byl spokojen.Biokovo a Jadran to ...
11/09/2024

I když hrad nenapsal kde tráví prezident dovolenou tak se toi nechalo zjistit. A jistě byl spokojen.
Biokovo a Jadran to je ta nejlepší kombinace

Češki predsjednik gosp. Petr Pavel upravo je, u sklopu neslužbenog posjeta, boravio u našem Parku prirode Biokovo i UNESCO Geoparku Biokovo-Imotska jezera!

Parkovi Hrvatske/Parks of Croatia
Park prirode Biokovo
Geopark Biokovo-Imotska jezera

Trochu jiný pohled na letošní sezonu v Chorvatsku.Ekonomika Chorvatska.Sousední země jako spása pro chorvatský průmysl a...
07/09/2024

Trochu jiný pohled na letošní sezonu v Chorvatsku.
Ekonomika Chorvatska.

Sousední země jako spása pro chorvatský průmysl a cestovní ruch?
DW - Igor Lasic
26.08. 2024
Negativní dopady zpomalení německé výroby a spotřeby vyvolaly řetězovou reakci na závislých trzích, jako je Chorvatsko. Nyní se ukázalo, že v takové době může hrát důležitou roli zanedbaná čtvrť.

Chorvatsko je extrémně ohroženo hospodářskou krizí v Německu, vzhledem k tomu, že Německo je pro Chorvatsko největším zahraničním obchodním partnerem. Otřesené Německo navíc jako největší evropská ekonomická velmoc nepříznivě ovlivňuje situaci v ostatních zemích Evropské unie, což z chorvatského pohledu působí jako jakýsi efekt spojených plavidel. Deficity ve výměně s Německem proto není snadné kompenzovat růstem spolupráce s některými dalšími ekonomikami EU .

Co se týče Německa, vše je víceméně v hrubých rysech známo: nejprve inflace a recese a dnes i velké problémy s uzavřením státního rozpočtu , stejně jako například pokles využití kapacit automobilového průmyslu , páteří místní ekonomiky. Pokles celkové spotřeby se tak promítl do razantního zpomalení růstu dovozu z Chorvatska, což je trend, který pokračuje po celý letošní rok. A konečně se výrazně snížil počet německých turistů v Chorvatsku – letos do srpna jich bylo asi o 120 tisíc méně než ve stejném období loňského roku.

Hledání alternativních partnerů

Německo ze své strany podniká kroky ke zlepšení situace, zatímco chorvatští ekonomové se také různými způsoby ozývají, nebo to alespoň plánují, o čemž jsme hovořili s našimi odbornými partnery. „Chorvatští exportéři již více než rok pociťují dopady propadu objednávek z Německa v závislosti na odvětví, ve kterém působí, a maximálně se přizpůsobují, aby dopady na byznys zmírnili. Primárně jde o snahu najít alternativní trhy a klienty a řídit zásoby a výrobní cykly,“ řekl DW Tomislav Radoš, viceprezident Chorvatské obchodní komory pro průmysl a udržitelný rozvoj.

Tomislav Radoš, viceprezident Chorvatské obchodní komory pro průmysl a udržitelný rozvojFoto: Chorvatská hospodářská komora
Radoš upozorňuje, že s přihlédnutím ke struktuře chorvatské ekonomiky je evidentní, že zahraniční prostředí hraje důležitou roli při definování ekonomických podmínek v Chorvatsku: „Když se německý růst zpomalí, pocítí to všechny ostatní země v Evropě. Je klíčové, aby podnikatelé dobře řídili firmy, aby měli rezervy, tedy manévrovací prostor, dokud nebudou podmínky na trhu ideální. Totéž platí pro stát, který udržitelnou rozpočtovou politikou může výrazně ovlivnit náladu finančních trhů vůči němu. To znamená, že může snížit náklady na financování sobě, domácím podnikatelům a občanům.“

„Internacionalizace podnikání je v této souvislosti jednou ze strategických oblastí činnosti HGK“, zdůraznil tento viceprezident hlavní chorvatské hospodářské komory s tím, že tato instituce prostřednictvím sítě zastoupení organizovala vystoupení na mezinárodních veletrzích a obchodní fóra, stejně jako analýzy trhu a poskytování dalších obchodních informací pomáhá členům, kteří mají zájem vstoupit na mezinárodní trhy, tedy rozšířit stávající síť zákazníků, najít zahraniční partnery a účastnit se třetích trhů.

Když se ideální model stává riskantním
Podle statistik z oné kompetentní adresy se za prvních pět měsíců letošního roku zvýšil chorvatský vývoz zboží o 0,8 procenta, ale vývoz do EU klesl o 4,3 procenta. Vývoz do třetích zemí se ale ve srovnání s prvními pěti měsíci loňského roku zvýšil o 12,2 procenta. Zajímavostí je, že jako rostoucí destinace vedou země CEFTA, tedy nečlenové EU z Balkánu, a především Bosna a Hercegovina, kam letos Chorvatsko do června vyvezlo o 26 procent více zboží než loni. Dále jsou patrná i umístění na jiných kontinentech a především jsou patrné skoky směrem k USA a Číně.
Damir Krešić, ředitel Záhřebského institutu pro cestovní ruch.

Samostatně můžeme sledovat vztahy v cestovním ruchu , vzhledem k tomu, že tento sektor tvoří asi pětinu chorvatského HDP, což jej činí mimořádně významným. Ale s takovou strukturou je Chorvatsko obzvláště citlivé na přelévání různých krizí, což je třeba brát v úvahu i dnes, kdy se nedaří německých turistů . Byli nejvěrnější klientelou chorvatského cestovního ruchu a nedostatek zájmu nyní kompenzují sousední trhy, jako je Polsko nebo Maďarsko. „Není to pro nás dobré, není žádné tajemství. Jak říkají starší hráči místního cestovního ruchu – když Německo kýchne, Chorvatsko dostane chřipku“, říká Damir Krešić, ředitel Záhřebského turistického institutu.

"Prostě tak velká expozice není dobrá ani v cestovním ruchu ," poznamenal Krešić pro DW, "kde přibližně čtvrtina přenocování pochází z Německa." Bylo by nesmírně nutné diverzifikovat, ale taková věc není vůbec jednoduchá práce, takže nám to zabere roky, možná celé desetiletí. Nečekejme, že hosté ze vzdálenějších zemí budou loajální, že se budou vracet jako Němci, kteří často spojovali více generací v rámci jedné rodiny navštěvující Chorvatskou republiku. Tato destinace se tedy dědila z generace na generaci, což je ideální, ale jako vzor velmi riskantní.“

Vraťte se k domácímu hostu
Ředitel IZT věří, že má smysl propojovat se se vzdálenými trhy, které dávají srovnatelně vysoké výsledky v předsezóně a po sezóně, a Chorvatsko se běžně snaží o vyrovnanou návštěvnost po celý rok, namísto masového náporu v létě a pusto mimo sezónu. „Do té míry se bude stále hledat správný poměr,“ pokračuje, „a je povzbudivé vidět, že toto hledání zatím přináší relativně dobrý efekt, protože čísla se udržela na úrovni celého kurzu, takže letos daleko." Přiznáme se, že máme obavy z poklesu vrcholu sezóny kvůli příliš vysokým cenám v Chorvatsku, které od jara přerušily růst návštěvnosti.

"Nicméně je známo, že žádný cestovní ruch nemůže být stabilní bez silné domácí poptávky, a to ze strany sousedství, takže Chorvatsko to musí brát vážněji," uzavřel Damir Krešić. Jinými slovy, trhy zemí spojených dohodou o volném obchodu CEFTA, které Chorvatská republika opustila, aby vstoupila do EU, by se pro chorvatské restauratéry a obchodníky obecně mohly opět stát stále aktuálnější.

Pomohl by ale i vyšší standard místního obyvatelstva, které na každoroční dovolené cestuje stále méně. No a ti z vnitrozemí Chorvatské republiky vidí Jaderské moře ve většině případů jen tehdy, když je tam čeká nějaká sezónní práce.

Negativni efekti usporavanja njemačke proizvodnje i potrošnje izazvali su lančanu reakciju na ovisnim tržištima kao što je hrvatsko. Sada se pokazalo da u takvim vremenima važnu ulogu može odigrati zanemareno susjedstvo.

07/09/2024

Skoro každý den se někdo poptává zda se ví jak to bude s poplatky za nemovitosti v Chorvatsko pro České občany vlastnící tam nemovitost.
I já ma informace poze z tisku a tak si dovolím jeden článek dát na facebook.Pokud to stačí jako prvotní informace,tak to bude dobře.

Francouzi a Italové již platí daň z nemovitosti v Chorvatsku – ale ve svých zemích
5. září 2024.
LIDER napsala :Antonija Knežević

Italové, belgičtí občané a bohatší Francouzi už v Chorvatsku platí daně z nemovitostí. Jen je platí do rozpočtů svých zemí. Totiž v těchto zemích existují tzv majetkové daně, které se platí i z nemovitostí v jiných zemích. A také v Chorvatsku.

Francouzi, jejichž čisté jmění přesahuje 1,3 milionu eur, platí takovou progresivní daň ve výši 0,5 až 1,5 procenta z hodnoty, Italové 1,06 procenta na základě tržní ceny nemovitosti nebo ceny, za kterou byla nemovitost zakoupena, zatímco belgičtí občané zaplatit 20 až 50 procent z odhadované hodnoty pronájmu, kterou k nemovitosti přiřadily úřady.

Vzhledem k tomu, že Chorvatsko má podepsanou celou řadu smluv o zamezení dvojího zdanění, zajímalo nás, zda obyvatelé těch a dalších zemí, kteří u nás koupili nemovitost, budou i v budoucnu platit daně ve své zemi. Zejména Italové, kteří jsou vlastníky celé řady nemovitostí na chorvatském pobřeží, zejména na Istrii. Daňová správa však odpověděla, že se zavedením daně z nemovitosti se cizincům v Chorvatsku sníží.

- Chorvatská republika má právo zdanit nemovitosti nacházející se v Chorvatské republice, které jsou ve vlastnictví rezidentů jiných zemí, bez ohledu na to, zda Chorvatská republika uzavřela s jinou zemí smlouvu o zamezení dvojího zdanění či nikoliv - odpověděla nám daňová správa.

Dnešní let do Splitu. Pro znalce máček a ostatní se musí učit.
29/07/2024

Dnešní let do Splitu. Pro znalce máček a ostatní se musí učit.

Ostrov Biševo a známá tur.atrakce, MODRA ŠPILJA ( Modrá jeskyně)foto-Božidar Vuklević/Cropix
23/07/2024

Ostrov Biševo a známá tur.atrakce, MODRA ŠPILJA ( Modrá jeskyně)
foto-Božidar Vuklević/Cropix

Plavby po Jadranu.POSÁDKOVÉ JACHTY MOTOROVÉ JACHTY PLACHETNÍ LODĚ KATAMARÁNYNEJLEPŠÍ NABÍDKY.A nejde jen o to, co zaplat...
01/06/2024

Plavby po Jadranu.

POSÁDKOVÉ JACHTY MOTOROVÉ JACHTY PLACHETNÍ LODĚ KATAMARÁNY
NEJLEPŠÍ NABÍDKY.

A nejde jen o to, co zaplatíte, ale také o to, co dostanete!

Všechny naše lodě se dodávají s kompletním uvítacím balíčkem, přívěsným motorem, ručníky, polštářky do kokpitu a sadou na šnorchlování jako standardní vybavení a bez povinnosti vrátit se v pátek odpoledne na naši charterovou základnu v Šibeniku.
Místo toho můžete strávit svou poslední noc na jednom z nedalekých krásných míst, jako jsou ostrovy Zlarin a Prvic nebo krásné staré město Skradin, ráno si zaplavat, natankovat palivo na velké čerpací stanici hned vedle přístavu a ještě stihnout sobotní ráno Překontrolovat!

Zarezervujte si některé z těchto vynikajících jachet za vynikající ceny, kontaktujte naši rezervační kancelář pro vaši nejlepší nabídku!
ZAREZERVOVAT HNED
Šibenik je skutečným rájem pro námořníky.

Souostroví Šibenik se skládá z 249 malebných ostrovů, z nichž pouze 6 je trvale obydlených.

Jedna z nejkrásnějších námořních tras, dlouhá 26 NM, spojuje dva národní parky: Kornati a Krka.

Táhne se podél souostroví Kornati, kolem malebných ostrovů, kanálem Sv. Antonína až do Šibeniku a dále přes jezero Prokljan do malebného městečka Skradin a Skradinski Buk - nejdelší vodopád na řece Krka.

Šibenik se může pochlubit jediným přístavem v Chorvatsku, oceněným 5 zlatými kotvami "D-Marin Mandalina". Zde si můžete vybrat z bohaté flotily plavidel
Pouze 5 měst na světě má dvě památky UNESCO!
Šibenik je jedním z nich.

Tím se mohou pochlubit také jen Londýn, Berlín, Peking a Nové Dillí.

Šibenická katedrála sv. Jakuba je skutečným architektonickým mistrovským dílem. Postavit tuto velkolepou katedrálu jim trvalo více než 100 let.

Goticko-renesanční krása je pod ochranou UNESCO a byla dokončena v 16. století. Jeho kopule je vysoká 32 metrů. Je považován za největší kostel na světě, který je celý z kamene - bez pojiv a dřeva. Tento krásný kostel, který se nachází ve starém městě Šibenik, vás uchvátí svou velkolepostí a nádherně zdobenou fasádou.
Jen málokterá pevnost je tak malebná a elegantní jako renesanční pevnost sv. Mikuláše, která se nachází u vchodu do nádherného kanálu svatého Antonína, který slouží jako brána Šibeniku na širé moře a jako vchod do města. Byl postaven v polovině 16. století jako obrana před tureckými útoky z moře a je jedním z nejatraktivnějších opevnění na pobřeží Jaderského moře.
Celá lokalita Šibeniku je skutečným přírodním fenoménem.

V bezprostřední blízkosti se nacházejí dva národní parky - národní park Kornati (obklopuje Šibenik od moře) a národní park Krka (obklopuje Šibenik od pevniny).

Řeka Krka vytvořila ve svém 75 km dlouhém kaňonu park, který rozhodně stojí za návštěvu. Je známé svými mohutnými vodopády a krásným jezerem s ostrovem Visovac.

Vodopád Skradinski Buk je jednou z nejneobvyklejších a nejkrásnějších krajin v národním parku Krka. Je to přirozeně se vyskytující jezírko se 17 vodopády – jeden z nejkrásnějších vodopádů v Evropě.

Voda v parku je mixem sladké a slané, takže zde najdete obojí - mořské i sladkovodní ryby.
Náš výběr last minute volných míst 08.-15.06.2024:
Prestige 620 S - Jana - cena: 10.920 €/týden
Oceanis 60 - Tourbillon - cena: 4.615 €/týden
Lagoon 50 - Zuzo 1st - cena: 8.158 €/týden

Beneteau Swift Trawler 47 - Ocean Dreamer - cena: 6.890 €/týden
Marex 320 ACC - Aurora - cena: 3.575 €/týden
Antares 36 - Mandalina II - cena: 3.933 €/týden

Lagoon 450 - Saelma - cena: 5.655 €/týden
Lagoon 42 - Abba - cena: 4.973 €/týden
Lagoon 380 - Maya - cena: 3.153 €/týden

Hanse 505 - Anse - cena: 3.608 €/týden
Grand Soleil 44 - Aloha - cena: 3.380 €/týden
Hanse 458 - Podatok taky - cena: 2.763 €/týden
Dufour 430 - Nejsladší tabu - cena: 2.763 €/týden
Dufour 41 - Anita - cena: 2.665 €/týden

Náš výběr last minute volných míst 15.-22.06.2024:
Prestige 620 S - Jana - cena: 10.920 €/týden
Prestige 500 Fly - Serendipity I cena: 7.280 €/týden
Oceanis 60 - Tourbillon - cena: 5.103 €/týden

Fairline Phantom 50 - Luna IV - cena: 6.630 €/týden
Beneteau Swift Trawler 47 - Ocean Dreamer - cena: 6.890 €/týden
Marex 360 CC - True North - cena: 4.615 €/týden

Lagoon 450 - Saelma - cena: 6.208 €/týden
Lagoon 42 - Albion - cena: 5.330 €/týden
Lagoon 39 - Bob cat - cena: 3.998 €/týden

Oceanis 50 - Pika II - cena: 3.705 €/týden
Dufour 470 - Ljubov - cena: 3.575 €/týden
Hanse 458 - Podatok taky - cena: 3.023 €/týden
Dufour 460 - Alba 1 - cena: 3.153 €/týden
Dufour 41 - Anita - cena: 2.893 €/týden
Dufour 375 - China girl - cena: 1.885 €/týden

Informace o volných termínech a případné rezervace
v CK MEDITERAN travel telefon 776 138 670 nebo pište na mail.- [email protected]

ROZHODNUTÍ VLÁDY ChorvatskaTo jsou nové ceny pohonných hmot platné od úterý 7.5.2024Poté, co ceny v úterý vstoupí v plat...
04/05/2024

ROZHODNUTÍ VLÁDY Chorvatska

To jsou nové ceny pohonných hmot platné od úterý 7.5.2024
Poté, co ceny v úterý vstoupí v platnost, budou platit dalších 14 dní
Zveřejněno: 4. května 2024, 18:11

Řidiči mají důvod se těšit na úterý, kdy vstoupí v platnost nové, mírně nižší ceny pohonných hmot.
Jak zjistil Dnevnik.hr , litr benzinu by mohl stát jedno euro a 54 centů, což je pokles o dva centy.
Avizovaná cena za litr nafty je jedno euro a 41 centů, což je pokles o čtyři centy.

STRACH SE ZASTAVITSlovinci kvůli davu turistů, kteří pojedou do Chorvatska, vznesli radikální požadavek: 'O něco takovéh...
27/04/2024

STRACH SE ZASTAVIT

Slovinci kvůli davu turistů, kteří pojedou do Chorvatska, vznesli radikální požadavek: 'O něco takového žádají poprvé v historii!'
Bezprostředně po 1. květnu následují náboženské svátky, dny volna a dovolené v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku a Chorvatsku...
Říká:Krešimir ŽabecZveřejněno: 26. dubna 2024, 14:07

Slovinská státní společnost pro správu dálnic DARS dnes zaslala slovinskému ministerstvu veřejné správy neobvyklou veřejnou výzvu, ve které požaduje, aby zaměstnanci veřejné správy pracovali během května co nejvíce z domova.

Důvod? Tvrdí, že se tak sníží dopravní zácpy na lublaňském okruhu. Slovinská média tvrdí, že je to poprvé v historii, kdy DARS vydal takové pozvání na ministerstvo.

DARS tvrdí, že v květnu, bezprostředně po Svátku práce, budou na lublaňském okruhu velké dopravní zácpy kvůli náboženským svátkům, volným dnům a prázdninám v Rakousku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku a Chorvatsku.

"Z tohoto důvodu očekáváme zvýšený provoz ze zahraničí, který splyne s místní dopravou na lublaňském okruhu a cesta do práce a domů bude trvat mnohem déle," tvrdí DARS.

V překladu DARS věří, že do Chorvatska příští měsíc zamíří velké množství turistů ze západní Evropy, a proto hledají tak radikální řešení. Aby zaměstnanci ve veřejné správě příští měsíc pracovali co nejvíce z domova, protože se tak „dosáhne větší plynulosti provozu“.
Jutarnji list.

Address

Podgora

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Jadran - nejlepší moře Mediteránu posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Jadran - nejlepší moře Mediteránu:

Share


Other Tourist Information Centers in Podgora

Show All